Produkt w kategoriach

Aspirin Pro, 500 mg, tabletki powlekane, 8 szt.

Aspirin Pro, 500 mg, tabletki powlekane, 8 szt.

6.99 zł
Icon Możliwe formy odbioru:
Bezpłatna dostawa do apteki

Opis

ASPIRIN PRO Lek zawierający kwas acetylosalicylowy do stosowania przy dolegliwościach przeziębienia lub grypy.

Skład

1 tabletka powlekana zawiera:

500 mg kwasu acetylosalicylowego.

Substancje pomocnicze: krzemionka koloidalna bezwodna, sodu węglan bezwodny.

Otoczka: wosk Carnauba, hypromeloza, cynku stearynian.

Dawkowanie

Zalecana dawka

Tylko do podawania doustnego. Tabletkę należy przyjmować, popijając dużą ilością płynu.

Stosowanie u osób dorosłych i młodzieży (osób w wieku 16 lat i starszych)

• Zalecana pojedyncza dawka wynosi

1 tabletkę; w razie potrzeby dawkę tę można przyjąć ponownie po upływie co najmniej 4 godzin. W przypadku bardziej nasilonej gorączki lub bólu zalecana pojedyncza dawka wynosi 2 tabletki; w razie potrzeby dawkę tę można przyjąć ponownie po upływie co najmniej 4 godzin.

• Łączna dawka dobowa nie powinna być większa niż 6 tabletek.

Stosowanie u pacjentów w podeszłym wieku (65 lat i starszych)

• Zalecana pojedyncza dawka wynosi

1 tabletkę; w razie potrzeby dawkę tę można przyjąć ponownie po upływie co najmniej 4 godzin.

• Łączna dawka dobowa nie powinna być większa niż 4 tabletki.

Stosowanie u młodzieży w wieku 12-15 lat (u osób o masie ciała 40-50 kg):

• Dawka jest uzależniona od masy ciała pacjenta; wskazany wiek jest jedynie orientacyjny.

• Zalecana pojedyncza dawka wynosi 1 tabletkę; w razie potrzeby dawkę taką można przyjąć ponownie po upływie co najmniej 4 godzin.

• Łączna dawka dobowa nie powinna być większa niż 6 tabletek.

Stosowanie w szczególnych populacjach

• Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby lub nerek lub problemami z krążeniem (np. z niewydolnością serca lub poważnymi incydentami krwotocznymi): Należy zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty.

• Dzieci poniżej 12 roku życia (o masie ciała poniżej 40 kg): Nie należy stosować leku, o ile nie przepisze go lekarz.

Nie należy przyjmować tego leku dłużej niż przez 3 dni (w przypadku gorączki) lub 3-4 dni (w przypadku bólu), chyba te lekarz zaleci inaczej.

Działanie

Lek Aspirin Pro zawiera kwas acetylosalicylowy. Kwas acetylosalicylowy jest lekiem przeciwbólowym i przeciwgorączkowym.

Wskazania

Lek Aspirin Pro stosuje się w objawowym leczeniu gorączki i (lub) bólu o małym lub umiarkowanym nasileniu, np. ból głowy, dolegliwości towarzyszące przeziębieniu i grypie, bóle zębów, bóle mięśni.

Lek Aspirin Pro jest przeznaczony do stosowania u osób dorosłych i młodzieży - osób w wieku 12 lat i starszych (o masie ciała 40 kg lub więcej).

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Aspirin Pro:

•  jeśli pacjent ma uczulenie na kwas acetylosalicylowy, inne salicylany lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku;

•  jeśli kiedykolwiek występowały u pacjenta napady astmy oskrzelowej lub reakcja alergiczna (np. pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy, ciężki nieżyt nosa, wstrząs) wywołane podaniem kwasu acetylosalicylowego lub substancji o podobnym działaniu, szczególnie niesteroidowych leków przeciwzapalnych;

•  jeśli u pacjenta występuje chorobą wrzodowa żołądka lub dwunastnicy;

•  jeśli u pacjenta występuje skaza krwotoczna lub jeśli występuje podwyższone ryzyko krwawienia;

•  jeśli u pacjenta stwierdzono ciężką niewydolność nerek, wątroby lub serca;

•  jeśli pacjent jest leczony metotreksatem w dawkach większych niż 20 mg na tydzień;

•  jeśli pacjent jest leczony doustnymi lekami przeciwzakrzepowymi (leki rozrzedzające krew i zapobiegające jej krzepnięciu);

•  jeśli pacjentka jest po piątym miesiącu dąży (ponad 24 tygodnie bez miesiączki).

W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dzieci

U dzieci z chorobami wirusowymi, którym podano kwas acetylosalicylowy, obserwowano zespół Reye’a (rzadko występujące, ale bardzo ciężkie zaburzenie związane z uszkodzeniem układu nerwowego oraz wątroby).

W związku z tym;

•  w przypadku chorób wirusowych, takich jak grypa lub ospa wietrzna, nie należy podawać dziecku kwasu acetylosalicylowego bez uprzedniej konsultacji z lekarzem;

•  w przypadku wystąpienia objawów takich jak zawroty głowy lub omdlenie, zaburzenia zachowania lub wymioty u dziecka przyjmującego kwas acetylosalicylowy należy natychmiast powiadomić lekarza.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Możliwe działania niepożądane związane z przyjmowaniem kwasu acetylosalicylowego:

Wszystkie poniższe działania niepożądane są bardzo poważne i mogą wymagać pilnej pomocy medycznej lub hospitalizacji. W przypadku zaobserwowania któregokolwiek z poniższych objawów należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub udać się do najbliższego szpitala:

• krwawienie (krwawienie z nosa, krwawienie z dziąseł, czerwone plamy pod skórą itp.);

• reakcje alergiczne, takie jak wykwity skórne, napad astmy lub obrzęk twarzy, któremu towarzyszą trudności w oddychaniu;

• bóle głowy, zawroty głowy, uczucie utraty słuchu, szumy uszne (dzwonienie w uszach), które zazwyczaj wskazują na przedawkowanie;

• krwawienie do mózgu;

• bóle brzucha;

• krwawienie z przewodu pokarmowego - występują częściej po zastosowani u dużych dawek;

• podwyższenie aktywności enzymów wątrobowych, zwykle odwracane po przerwaniu leczenia, zaburzenia czynności wątroby;

• pokrzywka, reakcje skórne;

• zespół Reye'a (zaburzenia świadomości lub nietypowe zachowania bądź wymioty) u dziecka z choroba wirusową przyjmującego kwas acetylosalicylowy.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Lek Aspirin Pro a inne leki

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Aspirin Pro zjedzeniem i piciem lub alkoholem

Nie należy stosować leku Aspirin Pro z alkoholem.

Ciąża, karmienie piersią i wpływ na płodność

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego lub jakiegokolwiek innego leku.

Ciąża

W okresie pierwszych pięciu miesięcy ciąży należy skonsultować się z lekarzem przed przyjęciem tego leku lub innych produktów zawierających kwas acetylosalicylowy. Od rozpoczęcia szóstego miesiąca ciąży (po 24 tygodniach bez miesiączki) nie należy w żadnym przypadku przyjmować tego leku, ponieważ może to spowodować znaczne zagrożenie dla pacjentki lub jej dziecka. W przypadku przyjęcia tego leku podczas ciąży należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Płodność

Preparat ten należy do grupy leków, które mogą niekorzystnie wpływać na płodność kobiet. Działanie to jest przemijające i ustępuje po zakończeniu terapii.

Karmienie piersią

Ten lek może przenikać do mleka matki.

  • Lek przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.
  • Nie przechowywać w temperaturze powyżej 30°C.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 836 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus