Produkt w kategoriach

Aspirin Complex Hot, 500 mg + 30 mg, granulat do sporządzania zawiesiny doustnej, 10 saszetek

Aspirin Complex Hot, 500 mg + 30 mg, granulat do sporządzania zawiesiny doustnej, 10 saszetek

25.99 zł
Icon Możliwe formy odbioru:
Bezpłatna dostawa do apteki

Opis

Aspirin Complex HOT 10 saszetek, granulat do sporządzania zawiesiny doustnej.

Skład

Jedna saszetka zawiera: kwas acetylosalicylowy (500 mg) i pseudoefedryny chlorowodorek (30 mg).

Zawiera sacharozę.

Dawkowanie

Dorośli: jednorazowo 1-2 saszetki (jeżeli nie przepisano inaczej).

Granulat rozpuścić w szklance gorącej, ale nie wrzącej wody i dokładnie wymieszać. Płyn wypić po ochłodzeniu.

Całkowita dawka dobowa nie powinna być większa niż 6 saszetek.

Leku nie należy zażywać dłużej niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem.

Działanie

Aspirin Complex HOT - leczenie niedrożności nosa oraz związanych z przeziębieniem dolegliwości bólowych i gorączki.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Aspirin Complex

- jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na kwas acetylosalicylowy lub którykolwiek z pozostałych składników leku

- jeśli u pacjenta występuje uczulenie na salicylany, grupę substancji, do których należy kwas acetylosalicylowy

- jeśli u pacjenta występuje choroba wrzodowa żołądka

- jeśli u pacjenta występuje zwiększona skłonność do krwawień

- w przypadku ciąży lub karmienia piersią

- jeśli u pacjenta występuje niewydolność wątroby lub nerek

- jeśli u pacjenta występuje ciężka, niestabilna niewydolność serca

- jeśli pacjent przyjmuje równocześnie metotreksat w dawce 15 mg na tydzień lub większej

- jeśli u pacjenta występuje bardzo wysokie ciśnienie krwi lub ciężka choroba wieńcowa

- jeśli pacjent równocześnie przyjmuje leki przeciwdepresyjne z grupy inhibitorów monoaminooksydazy (MAO)
 

Kiedy zachować szczególną ostrożność stosując lek Aspirin Complex

- jeśli u pacjenta stwierdzono alergię (uczulenie) na inne leki przeciwbólowe, przeciwreumatyczne lub przeciwzapalne jeśli u pacjenta występują alergie (np. z wysypką, świądem, pokrzywką), astma, katar sienny, obrzmienie błony śluzowej nosa (polipy nosowe) lub przewlekle choroby układu oddechowego

- jeśli pacjent przyjmuje równocześnie leki rozrzedzające krew i przeciwdziałające krzepnięciu krwi (przeciwzakrzepowe)

- jeśli u pacjenta występowała w przeszłości choroba wrzodowa żołądka lub krwawienia z przewodu pokarmowego u pacjentów z zaburzoną czynnością nerek i wątroby

- jeśli pacjent ma być poddany zabiegom chirurgicznym (dotyczy również drobnych zabiegów, takich jak ekstrakcja zęba)

- jeśli pacjent choruje na nadczynność tarczycy, cukrzycę, choroby serca, podwyższone ciśnienie w gałce ocznej, powiększenie gruczołu krokowego (prostaty) lub w przypadku nadwrażliwości na niektóre substancje leków przeciwkaszlowych/stosowanych w przeziębieniu np. fenylefryna i efedryna (substancje sympatykomimetyczne)

- jeśli pacjent równocześnie zażywa leki przeciwbólowe w dużych ilościach. Może to doprowadzić do trwałego uszkodzenia nerek, u pacjentów podatnych na wystąpienie dny moczanowej. W małych dawkach kwas acetylosalicylowy zmniejsza wydalanie kwasu moczowego, co może wywołać napad dny moczanowej.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, Aspirin Complex HOT może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Możliwe działania niepożądane kwasu acetylosalicylowego:

Wszystkie niżej wymienione objawy są poważnymi działaniami niepożądanymi, które mogą wymagać natychmiastowej pomocy lekarskiej lub hospitalizacji. W razie wystąpienia któregokolwiek z niżej opisanych objawów należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub zgłosić się do najbliższego szpitala.

  • Wrzody trawienne, które w pojedynczych przypadkach mogą prowadzić do perforacji;
  • Krwawienia z przewodu pokarmowego, które w pojedynczych przypadkach mogą prowadzić do niedokrwistości z niedoboru żelaza. Wystąpienie czarnych stolców lub wymioty krwią są objawami krwawienia z przewodu pokarmowego;
  • Reakcje uczuleniowe (w tym trudności z oddychaniem, wysypka z możliwym spadkiem ciśnienia krwi), zwłaszcza u pacjentów chorych na astmę oskrzelową.

Poważne działania niepożądane, które mogą wymagać natychmiastowej pomocy lekarskiej. W razie zaobserwowania któregokolwiek z tych objawów należy skontaktować się z lekarzem:

  • Zwiększone ryzyko krwawienia;

  • Dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego, takie jak bóle brzucha, niestrawność i zapalenie błony śluzowej żołądka;

  • Zwiększenie aktywności białek wątroby (enzymów wątrobowych).

Możliwe działania niepożądane pseudoefedryny:

Poważne działania niepożądane, które mogą wymagać natychmiastowej pomocy lekarskiej. W razie zaobserwowania któregokolwiek z tych objawów należy skontaktować się z lekarzem:

  • Objawy niepożądane ze strony serca (np. przyspieszenie rytmu serca);
  • Zatrzymanie moczu, zwłaszcza u pacjentów z przerostem gruczołu krokowego (prostaty);
  • Podwyższenie ciśnienia krwi (nie dotyczy osób z kontrolowanym nadciśnieniem);
  • Bezsenność, rzadko halucynacje oraz inne objawy pobudzenia ośrodkowego układu nerwowego;
  • Zaburzenia skórne (np. wysypka, pokrzywka, świąd).

W przypadku wystąpienia któregokolwiek z powyższych działań niepożądanych należy zaprzestać stosowania leku.

Należy poinformować o tym lekarza, tak aby mógł ocenić ciężkość reakcji i podjąć decyzję co do dalszego postępowania.

Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiadomić lekarza lub farmaceutę.

Stosowanie leku u osób w podeszłym wieku

Osoby w podeszłym wieku mogą być szczególnie wrażliwe na pseudoefedrynę i może wystąpić u nich bezsenność lub postrzeganie rzeczy, które w rzeczywistości nie istnieją (halucynacje).

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Lek przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 836 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus