Aspirin Complex, 500 mg + 30 mg, granulat do sporządzania zawiesiny, 10 szt. (import równoległy, InPharm)
14.99 zł

Aspirin Complex, 500 mg + 30 mg, granulat do sporządzania zawiesiny, 10 szt. (import równoległy, InPharm)

Aspirin Complex, 500 mg + 30 mg, granulat do sporządzania zawiesiny, 10 szt. (import równoległy, InPharm)
Ostatnia cena produktu
14.99 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

ASPIRIN COMPLEX Lek ma właściwości przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwgorączkowe i zmniejszające obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa.
Importer: InPharm
Kraj: Rumunia
Dowiedz się więcej o imporcie równoległym

Skład

-    Substancjami czynnymi leku są kwas acetylosalicylowy (500 mg) i chlorowodorek pseudoefedryny (30 mg).

-    Pozostałe składniki leku to kwas cytrynowy bezwodny, sacharoza, hypromeloza, sacharyna, aromat pomarańczowy.

Aspirin Complex ma postać granulek do sporządzania zawiesiny doustnej mających barwę od białej do żółtawej.

Dawkowanie

Dorośli: 1-2 saszetki, do 6 saszetek na dobę.

W razie potrzeby pojedyncze dawki można przyjmować w odstępach 4-8 godzin. Całkowita dawka dobowa nie powinna przekraczać 6 saszetek.

Wysypać zawartość jednej lub dwóch saszetek leku Aspirin Complex do szklanki wody i dokładnie zamieszać. Wypić natychmiast całą zawartość szklanki.

Uwaga! granulat nie ulega całkowitemu rozpuszczeniu.

Nie należy zażywać tego leku dłużej niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem.

Działanie

Granulki barwy białej do żółtawej zawierają dwie substancje czynne, którymi są: kwas acetylosalicylowy (aspirina) i chlorowodorek pseudoefedryny. Lek Aspirin Complex jest stosowany w leczeniu objawowym obrzęku błony śluzowej nosa oraz gorączki bólu związanych z przeziębieniem. Jeśli u pacjenta występuje tylko jeden z wymienionych wyżej objawów, wówczas bardziej odpowiednie może być użycie leku zawierającego tylko jedną z wymienionych wyżej dwóch substancji czynnych.

Przeciwwskazania

Kiedy nie przyjmować leku Aspirin Complex

-    jeśli pacjent ma uczulenie na kwas acetylosalicylowy, chlorowodorek pseudoefedryny lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku,

-    jeśli u pacjenta wystąpiła w przeszłości astma spowodowana podaniem salicylanów lub substancji o podobnym działaniu (czyli niesteroidowych leków przeciwzapalnych),

-    jeśli u pacjenta występuje choroba wrzodowa żołądka,

-    jeśli u pacjenta występuje zwiększona skłonność do krwawień,

-    w przypadku ciąży lub karmienia piersią,

-    jeśli u pacjenta występuje niewydolność wątroby lub nerek,

-    jeśli u pacjenta występuje ciężka niewydolność serca,

-    jeśli pacjent przyjmuje metotreksąt w dawce 15 mg na tydzień lub większej,

-    jeśli u pacjenta występuje bardzo wysokie ciśnienie krwi lub ciężka choroba wieńcowa,

-    jeśli pacjent przyjmuje leki przeciwdepresyjne z grupy inhibitorów monoaminooksydazy (inhibitorów MAO) lub przyjmował te leki w ciągu minionych dwóch tygodni.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Częstość występowania nieznana (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych).
Możliwe działania niepożądane kwasu acetylosalicylowego Wszystkie niżej wymienione objawy są bardzo poważnymi działaniami niepożądanymi, które mogą wymagać pilnej pomocy lekarskiej lub hospitalizacji. W przypadku wystąpienia któregokolwiek z wymienionych niżej objawów należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub zgłosić się do najbliższego szpitala.

•    Wrzody trawienne, które w pojedynczych przypadkach mogą prowadzić do perforacji.

- Krwawienia z przewodu pokarmowego, które w pojedynczych przypadkach mogą prowadzić do niedokrwistości z niedoboru żelaza. Wystąpienie czarnych stolców lub wymioty krwią są objawami krwawienia z przewodu pokarmowego.

•    Reakcje uczuleniowe (w tym trudności z oddychaniem, wysypka z możliwym spadkiem ciśnienia krwi), zwłaszcza u pacjentów chorych na astmę oskrzelową.

•    Hemoliza (rozpad krwinek czerwonych) w przypadku ciężkich postaci niedoboru G6PD (dehydrogenazy glukozo-6-fosforanu).

•    Zaburzenie czynności nerek, niewydolność nerek.

Poważne działania niepożądane, które mogą wymagać natychmiastowej pomocy lekarskiej. W przypadku wystąpienia któregokolwiek z tych objawów należy skontaktować się z lekarzem:

•    Zwiększone ryzyko krwawienia.

•    Dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego, takie jak bóle brzucha, niestrawność i zapalenie błony śluzowej żołądKa.

•    Zwiększenie aktywności białek wątroby (enzymów wątrobowych).

•    Zawroty głowy, szumy uszne.

Łagodne działania niepożądane:

•    Nudności, wymioty, biegunka.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Stosowanie leku u osób w podeszłym wieku

Osoby w podeszłym wieku mogą być szczególnie wrażliwe na działanie pseudoefedryny i może wystąpić u nich bezsenność lub widzenie rzeczy, które w rzeczywistości nie istnieją (halucynacje).

Dzieci i młodzież

Istnieje potencjalny związek pomiędzy stosowaniem kwasu acetylosalicylowego u dzieci i młodzieży a wystąpieniem zespołu Reye'a. Zespół Reye'a jest bardzo rzadką chorobą, która może doprowadzić do śmierci. Z tego powodu kwasu acetylosalicylowego nie należy stosować u dzieci oraz u młodzieży w wieku poniżej 16 lat, chyba że zaleci to lekarz.

Inne leki a Aspirin Complex

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich przyjmowanych obecnie i ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Aspirin Complex z jedzeniem, piciem i alkoholem

Lek można przyjmować niezależnie od posiłków. Ważne jest, aby przed zażyciem granulat wsypać do wody i dobrze wymieszać. Spożywanie alkoholu podczas stosowania kwasu acetylosalicylowego może zwiększyć ryzyko wystąpienia krwawień z przewodu pokarmowego i zaburzyć zdolność reakcji.

Ciąża, karmienie piersią i wpływ na płodność

Ze względu na brak doświadczeń ze stosowaniem połączenia leków wchodzących w skład leku Aspirin Complex leku tego nie stosować podczas ciąży i w okresie karmienia piersią.

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Aspirin Complex zawiera sacharozę

Aspirin Complex zawiera 2 g sacharozy (rodzaj cukru) w każdej saszetce (co odpowiada 0,17 wymiennika węglowodanowego, WW). Powinny to wziąć pod uwagę osoby chora na cukrzycę.

Jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku Aspirin Complex.

Dowiedz się więcej o imporcie równoległym

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 903 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus