Effortil, (7,5 mg/g), krople doustne (import równoległy), 15 g
Effortil, (7,5 mg/g), krople doustne (import równoległy), 15 g
13.49 zł

Effortil, (7,5 mg/g), krople doustne (import równoległy), 15 g

Effortil, (7,5 mg/g), krople doustne (import równoległy), 15 g
Ostatnia cena produktu
13.49 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Effortil - Etilefrinum - zastosowanie i działanie

Skład:

etylefryna

Postać:

tabletki krople doustne

Kategoria:

Układ sercowo-naczyniowy

Specjalności:

Kardiologia

Działanie:

podwyższa ciśnienie krwi

Wskazania:

Hipotonia, w tym ortostatyczna (niedociśnienie). Naczyniopochodne bóle głowy. Zapaść sercowo-naczyniowa.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Lek należy przyjmować przed posiłkiem, popić niewielką ilością płynu. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Lek jest dobrze tolerowany. Przy zwiększonej wrażliwości i/lub większych dawkach u niektórych pacjentów mogą wystąpić: kołatanie serca, przyśpieszenie akcji serca, niepokój, drżenie, bezsenność, ból głowy, pocenie się, nudności. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, jaskrę, nadciśnienie tętnicze krwi, zaburzenia rytmu serca, nadczynność tarczycy, przerost gruczołu krokowego. Gdy przyjmujesz guanetydynę, leki przeciwdepresyjne, preparaty wapnia, mineralokortykosteroidy. Ponadto należy poinfromować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania leku w I trymestrze ciąży oraz w okresie karmienia piersią.
Produkt w kategoriach
Cechy produktu
PRODUCENT