PremenoDuo, globulki dopochwowe, 10 szt
39.99 zł

PremenoDuo, globulki dopochwowe, 10 szt

PremenoDuo, globulki dopochwowe, 10 szt
Ostatnia cena produktu
39.99 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
4.99 zł
Paczkomat InPost
4.99 zł
Wysyłka zagraniczna
19.99 zł

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Globulki dopochwowe.

Poziom wilgotności, elastyczności i kwasowości nabłonka pochwy (ścian pochwy) jest bardzo precyzyjnie regulowany. W niektórych przypadkach, takich jak w czasie lub po menopauzie. po porodzie, w okresie karmienia piersią, podczas przyjmowania preparatów hormonalnych, przy zaburzeniach psychicznych (stres) lub bezpośrednio po terapii przeciwnowotworowej (chemioterapia). Takie procesy regulacyjne mogą ulec zmianie lub zaburzeniu. Może to skutkować suchością pochwy oraz zaburzeniami kwasowości wydzieliny pochwy. Występują wtedy często takie dolegliwości jak: swędzenie, pieczenie, pieczenie podczas stosunku seksualnego oraz podatność na występowanie stanów zapalnych. Bodźce mechaniczne, również stosunek seksualny, mogą powodować małe otarcia i uszkodzenia nabłonka. W przypadku wystąpienia oprócz tego spadku produkcji naturalnego kwasu mlekowego znacznie wzrasta podatność na rozwój zakażenia pochwy i tym samym zapalenia pochwy, któremu zwykle towarzyszą upławy o nieprzyjemnym zapachu. Globulki dopochwowe Premeno® Duo mają podwójny mechanizm działania, tzn. wspomagają leczenie dwóch różnych typów zaburzeń w obrębie pochwy.

Skład

 hialuronian sodu, kwas mlekowy, mleczan sodu; inne składniki: tłuszcze, ceteareth, wosk pszczeli, monostearynian sorbitanu, makrogol.

Działanie

Kwas hialuronowy. Jest głównie odpowiedzialny za prawidłowe nawilżenie i elastyczność skóry i błon śluzowych. Odgrywa również istotną rolę w procesach gojenia i regeneracji tkanek. Wyniki najnowszych badań dowodzą, że kwas hialuronowy hamuje wzrost grzybów z rodzaju Candida albicans, które są najczęstszą przyczyną zakażenia grzybiczego pochwy. Niedobór estrogenu może spowodować spadek poziomu kwasu hialuronowego w nabłonku pochwy, co skutkuje zmniejszeniem wilgotności, elastyczności i stabilności tkanek.

Połączenie kwasu mlekowego/mleczanu sodu. Szereg czynników, m.in. niedobór estrogenu, może mieć negatywny wpływ na naturalną kwasowość środowiska pochwy. Może to skutkować nadmiernym namnażaniem się szkodliwych bakterii lub innych patogenów, połączenie kwasu mlekowego/mleczanu sodu przywraca poziom pH pochwy do naturalnego poziomu pH 3,8-4,5 i tym samym zmniejsza ryzyko zakażenia. Substancje czynne są związkami występującymi w organizmie i dlatego są powiązane z bardzo nieznacznym ryzykiem wystąpienia działań niepożądanych. Niezawierające barwników i neutralne zapachowo globulki są łatwe w użyciu i można stosować je regularnie, raz na dobę, w celach profilaktycznych i (lub) leczniczych. Globulki dopochwowe Premeno® Duo nie zawierają hormonów.

Wskazania

 Premeno® Duo są globulkami dopochwowymi, wskazanymi do stosowania w leczeniu suchości pochwy, spowodowanej np. menopauzą, stresem, karmieniem piersią lub przeciwhormonalną chemioterapią z miejscową terapią hormonalną lub bez niej. Wspomaganie procesów gojenia uszkodzonego nabłonka pochwy. Zmniejszają ryzyko powstawania otarć spowodowanych działaniem mechanicznym i tym samym ryzyko rozwoju zakażeń bakteryjnych. Regularne stosowanie globulek zapewnia stałe wystarczające nawilżenie pochwy, co jednocześnie może poprawić doznania seksualne. Poprawa obrony przed zakażeniami: Zapobiegawcze leczenie zapalenia pochwy i zakażeń grzybiczych pochwy. 

Sposób użycia wyrobu medycznego

Do profilaktyki i leczenia suchości nabłonka pochwy sprawdziło się stosowanie raz na dobę do raz co trzy dni. Aplikacja globulki do pochwy jest bardzo prosta. Globulkę należy wprowadzić palcem do pochwy możliwie jak najgłębiej. Globulka ulega całkowitemu rozpuszczeniu w ciągu kilku minut. 

W przypadku suchości pochwy spowodowanej niedoborem estrogenów w okresie menopauzalnym i pomenopauzalnym:

Leczenie początkowe: Aplikować jedną globulkę raz na dobę, wieczorem przed snem przez okres 10 kolejnych dni.

Leczenie podtrzymujące: W celu utrzymania korzystnego działania aplikować po leczeniu początkowym jedną globulkę co trzy dni tak długo, jak będzie to pożądane.

Wskazówki dotyczące użycia: W pojedynczych przypadkach może wystąpić bardzo znaczny wzrost wilgotności pochwy, dlatego w trakcie stosowania globulek zaleca się używanie wkładek higienicznych. Jeżeli ściany pochwy są bardzo wrażliwe, aplikację można ułatwić poprzez zanurzenie globulki przed umieszczeniem w pochwie na krótko pod bieżącym strumieniem ciepłej wody.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

W przypadku ostrych lub ciężkich zakażeń pochwy zalecane jest stosowanie pod nadzorem lekarza. Produktu nie należy stosować w przypadku stwierdzonej nadwrażliwości na którykolwiek z jego składników. Zagrożenia dla płodu nie są znane, jednak ze względu na brak przeprowadzonych badań w tym zakresie nie można zalecić stosowania produktu w okresie ciąży. Ponieważ globulki Premeno® Duo zawierają modyfikowane tłuszcze naturalne, w trakcie ich stosowania nie wolno jednocześnie używać prezerwatyw ani krążków macicznych wykonanych z naturalnego lateksu.

Możliwe działania niepożądane wyrobu medycznego

Ze względu na zawartość kwasu mlekowego w rzadkich przypadkach mogą wystąpić nieznaczne reakcje skórne (łagodne pieczenie lub swędzenie), zwłaszcza przy bardzo suchym i (lub) uszkodzonym nabłonku pochwy. Zwykle objawy te ustępują po krótkim czasie.

Uwagi

Globulki Premeno® Duo przechowywać w suchym miejscu w temperaturze od 4 °C-25 °C, chroniąc przed światłem.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 920 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Postać
Sposób aplikacji