Produkt w kategoriach

Tantum Verde, 3 mg, pastylki twarde o smaku miętowym, 20 szt. (import równoległy, Delfarma)

Tantum Verde, 3 mg, pastylki twarde o smaku miętowym, 20 szt. (import równoległy, Delfarma)

14.99 zł
Icon Możliwe formy odbioru:
Bezpłatna dostawa do apteki

Opis

Lek do ssania o smaku miętowym, stosowany do leczenia dolegliwości i objawów związanych ze stanami zapalnymi jamy ustnej i gardła.
Importer: Delfarma
Kraj: Rumunia
Dowiedz się więcej o imporcie równoległym

Skład

Substancją czynną leku jest benzydaminy chlorowodorek.

Jedna pastylka twarda zawiera 3 mg benzydaminy chlorowodorku

Pozostałe składniki to: izomalt, lewomentol, aspartam (E 951), kwas cytrynowy jednowodny, kompozycja smakowo-zapachowa miętowa, kompozycja smakowo-zapachowa cytrynowa, żółcień chinolinowa (E 104), indygotyna (E 132).

Lek Tantum Verde smak miętowy zawiera izomalt i aspartam. Izomalt jest to rodzaj cukru. Jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

Lek zawiera aspartam (3,5 mg), źródło fenyloalamny.

Może być szkodliwy dla pacjentów z fenyloketonuną.

Dawkowanie

Należy ssać po 1 pastylce 3 razy na dobę. Nie stosować dawki większej niż zalecana. Leczenie ciągłe nie powinno być dłuższe niż 7 dnt.

Jeśli po upływie 3 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej należy skontaktować się z lekarzem.

Działanie

Lek Tantum Verde smak miętowy zawiera substancję czynną - benzydaminę, należącą do indolowych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (ŃLPZ) do stosowania miejscowego i ogólnego.

Benzydamina charakteryzuje się działaniem przeciwzapalnym i przeciwbólowym oraz działa miejscowo znieczulająco i odkażająco.

Lek miejscowo dobrze się wchłania osiągając duże stężenie w tkankach objętych procesem zapalnym. Lek jest na ogół dobrze tolerowany i nadaje się do miejscowego leczenia objawów zapalenia.

Wskazania

Lek stosuje się do leczenia dolegliwości i objawów (ból, zaczerwienienie, obrzęk) związanych ze stanami zapalnymi jamy ustnej i gardła.

Przeciwwskazania

  • jeśli pacjent ma uczulenie na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku
  • u pacjentów z fenyloketonurią, gdyż lek zawiera aspartam, będący źródłem fenyloalaniny.

W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Ze względu na postać farmaceutyczną lek nie powinien być stosowany u dzieci w wieku poniżej 6 lat. U dzieci w wieku poniżej 12 lat, lek Tantum Verde smak miętowy powinien być stosowany pod kontrolą osoby dorosłej.

Działania niepożądane

Niezbyt często (częściej niż u 1 na 1000, ale rzadziej niż u 1 na 100 osób):

uszkodzenie skóry w wyniku nadwrażliwości na światło (odczyny fototoksyczne).

Rzadko (częściej niż u 1 na 10 000, ale rzadziej niż u 1 na 1000 osób):

uczucie pieczenia lub suchość błony śluzowej jamy ustnej, reakcje nadwrażliwości.

Bardzo rzadko (rzadziej niż u 1 na 10 000 osób) i częstość nieznana (nie może być określona na podstawie dostępnych danych):

skurcz krtani, obrzęk naczynioruchowy, reakcje anafilaktyczne.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
  • Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.
  • Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed wilgocią.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 853 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Tantum Verde - Benzydamini hydrochloridum - zastosowanie i działanie

Skład:

chlorowodorek benzydaminy

Postać:

płyn do płukania jamy ustnej aerozol

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Otolaryngologia Medycyna rodzinna Stomatologia ogólna

Działanie :

antyseptyczne miejscowe przeciwbólowe przeciwzapalne miejscowo znieczulające

Wskazania:

Ból, zaczerwienienie i obrzęk w przebiegu wirusowych i bakteryjnych zakażeń jamy ustnej i gardła. Stany po ekstrakcji zębów. Ponadto aerozol i płyn można stosować w zapaleniu błon śluzowych po radioterapii, w stanach po zabiegach operacyjnych w laryngologii i stomatologii, także po intubacji.

Dawkowanie:

Płyn: 15 ml stężonego roztworu lub rozcieńczonego niewielką ilością wody płukać jamę ustną i gardło 2-3 razy dziennie przez 20-30 sekund. Aerozol: dorośli i dzieci powyżej 13 roku życia: 4-8 dawek 2-6 razy dziennie, dzieci 7-13 rok życia: 2-6 razy dziennie 4 dawki, dzieci poniżej 7 roku życia: 2-6 razy dziennie 1 dawka na 4 kg masy ciała (maksymalnie 4 dawki jednorazowo). Leczenie nie powinno trwać dłużej niż 7 dni.

Możliwe skutki uboczne:

Mogą wystąpić: drętwienie lub utrata czucia w miejscu zastosowania. Rzadko uczucie kłucia lub mrowienia. W pojedynczych przypadkach: łagodne pieczenie błony śluzowej lub działania ogólne (nudności, wymioty, ból i zawroty głowy). Długotrwałe stosowanie może spowodować reakcję uczuleniową. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na substancję czynną lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Przed zastosowaniem preparatu w ciąży lub w okresie karmienia piersią należy skonsultować z lekarzem.


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus