Produkt w kategoriach

Lipiminor, kapsułki, 30 szt.

Lipiminor, kapsułki, 30 szt.

18.49 zł
Icon Możliwe formy odbioru:
Bezpłatna dostawa do apteki
Wysyłka kurierem DHL
Paczkomaty Inpost

Składniki

1 kapsułka zawiera: tran rybi 250 mg standaryzowany na 36% EPA oraz 24% DHA, ekstrakt olejowy z czerwonego ryżu 250 mg (fermentacja drożdżowa) standaryzowany na 4 % monakoliny K 10 mg, żelatyna, gliceryna roślinna (substancja utrzymująca wilgoć).

Składniki 1 kapsułka

Ekstrakt z czerwonego ryżu ( fermentacja drożdżowa) standaryzowany na

4% monakoliny K w tym monakolina K

250 mg

10 mg

Tran Rybi - Omega 3 standaryzowany na 36% EPA oraz 24% DHA

250 mg

Masa netto

24,45 g

Właściwości składników

Składniki suplementu diety LIPIMINOR chronią nie tylko przed zawałem serca i udarami mózgu, ale również przed miażdżycą, gdyż obniżają zbyt wysokie ciśnienie krwi oraz wysoki poziom cholesterolu (monakolina K). Są ważnym elementem m.in. błon komórkowych, mózgu (kwas EPA/DHA), układu nerwowego, naczyń krwionośnych. To z nich powstają substancje regulujące pracę układu krążenia, systemu odpornościowego i gospodarkę tłuszczową.

Monakolina K z fermentowanego czerwonego ryżu pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi.

Nienasycone kwasy tłuszczowe mają korzystny wpływ na utrzymanie prawidłowej pracy serca. Kwas DHA przyczynia się do utrzymania prawidłowego funkcjonowania mózgu i prawidłowego widzenia.

Produkt przeznaczony jest dla osób dorosłych.

Zalecane dzienne spożycie

Dorośli: 1 kapsułka dziennie, popijając wodą.

Ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa

  • Nie można stosować preparatu w przypadku uczulenia (nadwrażliwości) na którykolwiek składnik preparatu.
  • Nie można stosować preparatu jeżeli występuje: czynna choroba wątroby lub utrzymujące się zwiększenie aktywności aminotransferaz (enzymów wątrobowych) we krwi, ciężka niewydolność nerek, miopatia (choroby mięśni), utrudniony odpływ żółci (cholestaza), a także podczas równoległego stosowania leków, które silnie hamują aktywność enzymu CYP3A4 takich jak np. itrakonazol, ketokonazol, inhibitory proteazy HIV, erytromycyna, klarytromycyna, telitromycyna, nefazodon, mibefradil, preparat blokujący kanał wapniowy, stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego lub choroby niedokrwiennej serca.
  • Stosowanie preparatu jest przeciwwskazane w ciąży i w okresie karmienia piersią.

  • Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji.
  • Dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia należy stosować zróżnicowaną dietę i prowadzić zdrowy tryb życia.
  • Suplement diety nie może być stosowany jak substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.
  • Przechowywać w temperaturze pokojowej.
  • Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 849 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Producent

GRAVIS PHARMA
Westhafenstr. 13353
Berlin, Niemcy

Lipiminor - zastosowanie i działanie

Skład:

ekstrakt z czerwonego ryżu monakolina K kwasy tłuszczowe omega-3

Postać:

kapsułki

Kategoria:

Suplementy diety

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

uzupełnia dietę w składniki wspomagające utrzymanie prawidłowego poziomu cholesterolu

Wskazania:

Suplementacja codziennej diety w składniki wspomagające utrzymanie prawidłowego poziomu cholesterolu.

Dawkowanie:

Doustnie. 1 kapsułka dziennie, popijając wodą. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia.   Przed zastosowaniem suplementu diety należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy go stosować po terminie ważności. Przechowuj preparat w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.    

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na składniki preparatu, czynną chorobę wątroby lub utrzymujące się zwiększenie aktywności aminotransferaz (enzymów wątrobowych) we krwi, ciężką niewydolność nerek, miopatię (choroby mięśni), utrudniony odpływ żółci (cholestaza). Gdy stosujesz inne leki. Nie należy stosować równolegle z lekami, które silnie hamują aktywność enzymu CYP3A4 takich jak np. itrakonazol, ketokonazol, inhibitory proteazy HIV, erytromycyna, klarytromycyna, telitromycyna, nefazodon, mibefradil, preparat blokujący kanał wapniowy, stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego lub choroby niedokrwiennej serca. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub gdy karmisz piersią. Stosowanie preparatu jest przeciwwskazane w ciąży i w okresie karmienia piersią.


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus