Choligrip Effect, 500 mg + 65 mg, tabletki musujące, 16 szt. Data ważności: 30.07.2016
1.99 zł

Choligrip Effect, 500 mg + 65 mg, tabletki musujące, 16 szt. Data ważności: 30.07.2016

Choligrip Effect, 500 mg + 65 mg, tabletki musujące, 16 szt. Data ważności: 30.07.2016
Ostatnia cena produktu
1.99 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym.

Skład

Substancjami czynnymi leku są paracetamol i kofeina.

1 tabletka musująca zawiera 500 mg paracetamolu i 65 mg kofeiny.

Pozostałe składniki to: sodu wodorowęglan, sorbitol, kwas askorbowy, sodu laurylosiarczan, kwas cytrynowy bezwodny, sodu węglan bezwodny, powidon, dimetykon, acesulfam potasu (E 950), aromat pomarańczowy Firmenich 567124AP0454 (preparaty aromatyzujące, substancje aromatyzujące, naturalne substancje aromatyzujące, maltodekstryna kukurydziana), ryboflawiny sodu fosforan (E101 a), karmin (E120), aspartam (E951)

Dawkowanie

Doustnie, 1-2 tabletki do 4 razy na dobę.

Linia podziału na tabletce nie jest przeznaczona do przełamywania tabletki. Przed podaniem tabletkę należy rozpuścić w co najmniej połowie szkianki wody.

Nie stosować częściej niż co 4 godziny.

Nie stosować więcej niż 8 tabletek na dobę (co odpowiada 4000 mg paracetamolu i 520 mg kofeiny).

Nie stosować dawki większej niż zalecana.

Bez zalecenia lekarza ieku nie należy stosować regularnie dłużej niż przez 3 dni. Jeżeli objawy choroby utrzymują się należy zasięgnąć porady lekarza.

Działanie

Choligrip Effect zawiera 2 substancje czynne: paracetamol i kofeinę. Działanie leku jest wynikiem skojarzonego działania substancji czynnych.

Kofeina działa pobudzająco na ośrodkowy układ nerwowy i nasila działanie przeciwbólowe paracetamolu.

Wskazania

Choligrip Effect jest wskazany do leczenia objawów występujących w czasie przeziębienia lub grypy: bólu głowy, gardła, gorączki, złego samopoczucia (zmęczenia, osłabienia uwagi), bólów mięśniowych. Inne wskazania to bóle zębów, bóle kostne, stawowe, migrena, bóle menstruacyjne.

Przeciwwskazania

Kiedy nie przyjmować leku Choligrip Effect:

  • jeśli pacjent ma uczulenie na paracetamol, kofeinę lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku
  • jeśli pacjent cierpi na chorobę alkoholową
  • jeśli pacjent cierpi na ciężką niewydolność wątroby lub nerek
  • w przypadku zaburzeń rytmu serca
  • jeśli pacjent cierpi na bezsenność
  • w przypadku zaburzeń związanych z dziedziczną nietolerancją fruktozy
  • nie podawać leku dzieciom w wieku poniżej 12 lat

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Należy natychmiast zaprzestać stosowania leku i zwrócić się do lekarza w razie wystąpienia:

  • reakcji alergicznej (uczulenia) takiej jak: wysypka skórna lub swędzenie skóry, czasem połączonych z utrudnionym oddychaniem lub opuchlizną warg, języka, gardła lub twarzy,
  • wysypki skórnej lub złuszczania się skóry, owrzodzenia jamy ustnej,
  • problemów z oddychaniem, w razie gdy podobne problemy występowały w przeszłości podczas stosowania kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych,
  • sińców lub krwawienia o nieznanej przyczynie,
  •  zaburzeń czynności wątroby (na co mogą wskazywać zażółcenie skóry i oczu, tkliwość wątroby).

Powyższe reakcje występują rzadko (częściej niż u 1 na 10 000 ale rzadziej niż u 1 na 1000 pacjentów) lub bardzo rzadko (rzadziej niż u 1 na 10 000 pacjentów).

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
  • Lek zawiera aspartam będący źródłem fenyloalaniny, która może być szkodliwa dla osób z fenyloketonurią.
  • 1 tabletka zawiera 427 mg sodu, należy to wziąć pod uwagę u pacjentów ze zmniejszoną czynnością nerek i u pacjentów kontrolujących zawartość sodu w diecie
  • Lek zawiera sorbitol. Jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku
  • Przechowywać w temperaturze poniżej 30°C
  • Lek wrażliwy na wilgoć. Przechowywać tabletki musujące w oryginalnym opakowaniu. Dokładnie zamykać pojemnik.
  • Okres ważności produktu po pierwszym otwarciu pojemnika wynosi 12 miesięcy.
  • Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 899 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Typ produktu
Postać
Płeć
Problem
Sposób aplikacji

Choligrip Effect - Paracetamolum, Coffeinum - zastosowanie i działanie

Skład:

paracetamol kofeina

Postać:

tabletki musujące

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

przeciwbólowe przeciwgorączkowe

Wskazania:

Leczenie objawów występujących w czasie przeziębienia lub grypy: bólu głowy, gardła, gorączki, złego samopoczucia (zmęczenia, osłabienia uwagi), bólów mięśniowych. Inne wskazania to bóle zębów, bóle kostne, migrena, bóle menstruacyjne.

Dawkowanie:

Doustnie. 1-2 tabletki do 4 razy na dobę. Linia podziału na tabletce nie jest przeznaczona do przełamywania tabletki. Przed podaniem tabletkę należy rozpuścić w co najmniej połowie szklanki wody. Nie stosować częściej niż co 4 godziny. Nie stosować więcej niż 8 tabletek na dobę (co odpowiada 4000 mg paracetamolu i 520 mg kofeiny). Nie stosować dawki większej niż zalecana. Bez zalecenia lekarza leku nie należy stosować regularnie dłużej niż przez 3 dni. Jeżeli objawy choroby utrzymują się należy zasięgnąć porady lekarza. Uwaga! Nie podawać dzieciom poniżej 12 roku życia. W czasie przyjmowania leku nie należy pić alkoholu ze względu na zwiększone ryzyko uszkodzenia wątroby. Lek zawiera kofeinę. Podczas stosowania leku należy unikać nadmiernego spożycia kofeiny (np. zawartej w kawie, herbacie lub niektórych napojach). Nadmierne spożycie kofeiny może powodować trudności z zasypianiem, drżenie i nieprzyjemne uczucie w klatce piersiowej spowodowane kołataniem serca. Lek zawiera aspartam będący źródłem fenyloalaniny, która może być szkodliwa dla osób z fenyloketonurią. 1 tabletka zawiera 427 mg sodu, należy to wziąć pod uwagę u pacjentów ze zmniejszoną czynnością nerek i u pacjentów kontrolujących zawartość sodu w diecie Lek zawiera sorbitol. Jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

Możliwe skutki uboczne:

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Należy natychmiast zaprzestać stosowania leku i zwrócić się do lekarza w razie wystąpienia: reakcji alergicznej (uczulenia) takiej jak: wysypka skórna lub swędzenie skóry, czasem połączonych z utrudnionym oddychaniem lub opuchlizną warg, języka, gardła lub twarzy; wysypki skórnej lub złuszczania się skóry, owrzodzenia jamy ustnej;  problemów z oddychaniem, w razie gdy podobne problemy występowały w przeszłości podczas stosowania kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych; sińców lub krwawienia o nieznanej przyczynie; zaburzeń czynności wątroby (na co mogą wskazywać zażółcenie skóry i oczu, tkliwość wątroby). Powyższe reakcje występują rzadko lub bardzo rzadko. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie ma wpływu lub wywiera nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na paracetamol, kofeinę lub któykolwiek z pozostałych składników tego leku, zaburzenia czynności wątroby i/lub nerek, chorobę alkoholową, zaburzenia rytmu serca, nietolerancję niektórych cukrów, zaburzenia snu (bezsenność), niedobór niektórych enzymów (dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej). Gdy stosujesz inne leki. Nie należy stosować jednocześnie innych leków zawierających paracetamol. Należy skonsultować się z lekarzem w przypadku przyjmowania następujących leków: metoklopramidu, domperidonu (stosowanych przeciw nudnościom i wymiotom); cholestyraminy (stosowanej w celu zmniejszania dużego stężenia cholesterolu we krwi); leków przeciwzakrzepowych (np. warfaryny); leków nasennych, przeciwpadaczkowych, ryfampicyny (lek przeciwgruźliczy), inhibitorów MAO (stosowane m.in. w depresji), estrogenów i progesteronu (hormony płciowe); soli litu (stosowane m.in. w depresji, manii); disulfiramu (stosowany m.in. w leczeniu alkoholizmu); niesteroidowych leków przeciwzapalnych (m.in. kwasu acetylosalicylowego). Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub gdy karmisz piersią. Gdy jesteś w  ciąży lub karmisz piersią przed  zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus