Allergodil, 0,5 mg / ml, krople do oczu, 6 ml
Allergodil, 0,5 mg / ml, krople do oczu, 6 ml
21.99 zł

Allergodil, 0,5 mg / ml, krople do oczu, 6 ml

Allergodil, 0,5 mg / ml, krople do oczu, 6 ml
21.99 zł
BEZPŁATNIE

Opis

Krople do oczu zmniejszajace objawy alergii.

Skład

1 ml kropli zawiera 0,5 mg chlorowodorku azelastyny oraz substancje pomocnicze: hypromeloza, sodu wersenian, benzalkoniowy chlorek, sorbitol, sodu wodorotlenek, woda do wstrzykiwań.

Dawkowanie

  • Sezonowe zapalenie spojówek: dorośli oraz dzieci od 4 roku życia: należy zakraplać po jednej kropli do każdego oka, 2 razy na dobę (rano i wieczorem).
  • Całoroczne zapalenie spojówek: dorośli i dzieci od 12 lat: zwykle stosuje się po jednej kropli do każdego oka, 2 razy na dobę (rano i wieczorem). Lek można podawać maksymalnie przez 6 tygodni.

 

Działanie

Allergodil zawiera jako substancję czynną chlorowodorek azelastyny o działaniu przeciwhistaminowym. Zapobiega on działaniu histaminy oraz innych substancji wydzielanych w trakcie reakcji alergicznej.

Wskazania

  • leczenie oraz profilaktyka objawów alergicznego sezonowego zapalenia spojówek u dorosłych i dzieci w wieku od 4 lat.
  • leczenie objawów całorocznego alergicznego zapalenia spojówek u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 lat.

 

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Działania niepożądane

Sporadycznie mogą wystąpić łagodne, przemijające podrażnienie oczu po zakropleniu preparatu. Bardzo rzadko notowano przypadki gorzkiego smaku w ustach. W bardzo rzadkich przypadkach mogą wystąpić odczyny alergiczne.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed zastosowaniem w ciąży oraz okresie karmienia piersią należy poradzić się lekarza.

Preparat zachowuje trwałość przez 4 tygodnie od pierwszego otwarcia.

Producent

MEDA PHARMA
Al. Jana Pawła II 15
Warszawa
Cechy produktu
Płeć
Wiek
Typ produktu
Postać
Działanie/właściwości
Problem
Część ciała
Specyfika
Pora stosowania
Sposób aplikacji
PRODUCENT

Allergodil (krople do oczu) - Azelastini hydrochloridum - zastosowanie i działanie

Skład:

chlorowodorek azelastyny

Postać:

krople do oczu

Kategoria:

Narządy wzroku i słuchu

Specjalności:

Okulistyka Alergologia

Działanie:

przeciwalergiczne

Wskazania:

Leczenie i profilaktyka objawów alergicznego zapalenia spojówek u dorosłych i dzieci powyżej 4 roku życia. Objawowe leczenie całorocznego alergicznego zapalenia spojówek u dorosłych i dzieci powyżej 12 roku życia.

Dawkowanie:

Zewnętrznie, do worka spojówkowego. Dawkę i częstotliwość stosowania ustala lekarz.   Uwaga! Podczas leczenia nie należy nosić soczewek kontaktowych.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Przemijające podrażnienie oczu, odczucie gorzkiego smaku w ustach, reakcje nadwrażliwości.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu.   Gdy stosujesz inne leki okulistyczne. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Zachować ostrożność podczas stosowania leku w okresie ciąży. Nie stosować preparatu w okresie karmienia piersią.