Produkt w kategoriach

Furaginum US Pharmacia (URO intima FuragiAct.), 50 mg, tabletki, 30 szt.

Furaginum US Pharmacia (URO intima FuragiAct.), 50 mg, tabletki, 30 szt.

9.99 zł
Icon Możliwe formy odbioru:
Bezpłatna dostawa do apteki

Opis

Preparat do stosowania przy leczeniu ostrych oraz nawracających niepowikłanych zakażeń dolnych dróg moczowych.

Skład

Substancja czynna: furagina

Jedna tabletka zawiera: 50 mg furaginy.

Pozostałe składniki leku to: laktoza jednowodna, skrobia ziemniaczana, sacharoza, polisorbat 80, kwas stearynowy

Dawkowanie

Dorośli i młodzież powyżej 15 roku życia:

Pierwszy dzień leczenia: 2 tabletki 4 razy na dobę, następne dni: 2 tabletki 3 razy na dobę.

Działanie

Lek UROintima FuragiActive zawiera furaginę, jako substancję czynną. Furagina jest pochodną nitrofuranu, która hamuje rozwój bakterii, zarówno Gram-dodatnich, jak i Gram-ujemnych, wywołujących zakażenia dróg moczowych.

Wskazania

Wskazaniem do stosowania leku UROintima FuragiActive jest leczenie ostrych oraz nawracających niepowikłanych zakażeń dolnych dróg moczowych.

Przeciwwskazania

  • nadwrażliwość na furaginę,
  • inne pochodne nitrofuranu lub którykolwiek z pozostałych składników,
  • I trymestr ciąży, okres donoszonej ciąży (od 38 tygodnia) i porodu,
  • wiek poniżej 15 lat,
  • niewydolność nerek (w badaniach laboratoryjnych stwierdzono klirens kreatyniny poniżej 60 ml/min lub podwyższony poziom kreatyniny w surowicy),
  • polineuropatia np. w przebiegu cukrzycy,
  • niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej.

 

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.
  • Przechowywać w temperaturze poniżej 25 st.C.
  • Chronić przed światłem i wilgocią. 

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 835 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

UroIntima FuragiActive - Furaginum - zastosowanie i działanie

Skład:

furagina

Postać:

tabletki

Kategoria:

Stosowane w zakażeniach (przeciwinfekcyjne)

Specjalności:

Urologia Choroby wewnętrzne

Działanie :

przeciwbakteryjne

Wskazania:

Leczenie ostrych oraz nawracających niepowikłanych zakażeń dolnych dróg moczowych.

Dawkowanie:

Doustnie.  Dorośli i młodzież w wieku powyżej 15 lat: pierwszy dzień leczenia: 2 tabletki 4 razy na dobę; następne dni: 2 tabletki 3 razy na dobę. Lek UROintima FuragiActive należy przyjmować doustnie podczas posiłków zawierających białko, co powoduje zwiększenie wchłaniania leku. Uwaga! Jeśli po upływie 7-8 dni nie nastąpiła poprawa lub czujesz się gorzej, należy zwrócić się do lekarza. W razie konieczności kurację można powtórzyć po 10-15 dniach. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Często: nudności, nadmierne oddawanie gazów; bóle głowy. Inne możliwe działania niepożądane związane z zastosowaniem leku: sinica, niedokrwistość megaloblastyczna (niedokrwistość z niedoboru witaminy B12 lub kwasu foliowego) lub niedokrwistość hemolityczna (spowodowana nadmiernym rozpadem krwinek czerwonych); zawroty głowy, senność, zaburzenia widzenia, zaburzenia nerwów obwodowych (także o ostrym lub nieodwracalnym przebiegu, zwłaszcza u pacjentów z niewydolnością nerek, niedokrwistością, cukrzycą, zaburzeniami elektrolitowymi, niedoborem witaminy B); reakcje nadwrażliwości dotyczące układu oddechowego, zaparcia, biegunka, objawy dyspeptyczne (np. uczucie pełności po posiłkach, wzdęcia), bóle brzucha, wymioty, zapalenie ślinianek, zapalenie trzustki, rzekomobłoniaste zapalenie jelit, łysienie, ciężkie reakcje skórne przebiegające ze złuszczaniem lub powstawaniem pęcherzy, gorączka, dreszcze, złe samopoczucie, zakażenia drobnoustrojami opornymi na furaginę, świąd, pokrzywka, reakcje anafilaktyczne (nagłe reakcje alergiczne miejscowe lub ogólnoustrojowe), obrzęk naczynioruchowy (choroba skóry i tkanki podskórnej polegająca na powstawaniu mogących utrudniać oddychanie obrzęków, najczęściej w okolicy twarzy, gardła, języka), wysypka, objawy polekowego zapalenia wątroby, żółtaczka cholestatyczna (wywołana przeszkodą w odpływie żółci), martwica miąższu wątroby. U niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane, mogące wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów (zawroty głowy, senność, zaburzenia widzenia).

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na pochodne nitrofuranu lub jakąkolwiek substancję pomocniczą leku, zaburzenia czynności wątroby i/lub nerek, zaburzenia neurologiczne, niedokrwistość, zaburzenia elektrolitowe, niedobór witamin z grupy B i kwasu foliowego, choroby płuc, cukrzycę, nietolerancję niektórych cukrów. Gdy stoszujesz antybiotyki aminoglikozydowe, tetracykliny, kwas nalidyksowy (antybiotyk), chloramfenikol i rystomycyna (antybiotyki),  probenecyd (w dużych dawkach) i sulfinpirazon (leki zwiększające wydalanie kwasu moczowego z moczem), leki zobojętniające sok żołądkowy, zawierające trójkrzemian magnezu, preparaty zawierające atropinę, witaminy z grupy B. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie stosować w I trymestrze ciąży. Należy zachować szczególną ostrożność w III trymestrze ciąży. Lek jest przeciwwskazany u kobiet w donoszonej ciąży (od 38 tygodnia) i w okresie porodu, ze względu na ryzyko niedokrwistości hemolitycznej u noworodka. Z uwagi na przenikanie furaginy do mleka kobiecego, leku nie należy stosować w okresie karmienia piersią.


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus