Passiflor tabletki, 130 mg, 20 szt
7.60 zł

Passiflor tabletki, 130 mg, 20 szt

Passiflor tabletki, 130 mg, 20 szt
Ostatnia cena produktu
7.60 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Passiflor - Passiflorae herbae extractum - zastosowanie i działanie

Skład:

wyciąg z ziela męczennicy cielistej

Postać:

tabletki syrop

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

uspokajające ułatwia zasypianie

Wskazania:

Stany napięcia nerwowego, niepokoju oraz drażliwości; trudności z zasypianiem.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli: 10 ml 3-4 razy dziennie. Dzieci o masie ciała do 17 kg: 2,5 ml 3-4 razy dziennie; dzieci o masie ciała 18-35 kg: 5 ml 3-4 razy dziennie; dzieci o masie ciała 36-52 kg: 7,5 ml 3-4 razy dziennie.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Bardzo rzadko mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości.   Uwaga! Po spożyciu zbyt dużej dawki może wystąpić łagodny efekt przeczyszczający.   Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych jak np. senność, stwarza niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, nietolerancję fruktozy.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Przed zastosowaniem leku należy zasięgnąć porady lekarza.