Alero, tabletki powlekane, 10 mg, 10 szt
5.35 zł

Alero, tabletki powlekane, 10 mg, 10 szt

Alero, tabletki powlekane, 10 mg, 10 szt
Ostatnia cena produktu
5.35 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Skład

dichlorowodorem cetyryzyny 10 mg, substancje pomocnicze, w tym laktozę.

Dawkowanie

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: 1 tabletka leku ALERO (10 mg dichlorowodorku cetyryzyny) jeden raz na dobę. W przypadku, gdyby lek powodował senność, tabletkę należy przyjmować wieczorem.

Dzieci w wieku od 6 do 12 lat: 1 tabletka leku ALERO (10 mg dichlorowodorku cetyryzyny) jeden raz na dobę lub 1 tabletki leku ALERO (5 mg dichlorowodorku cetyryzyny) dwa razy na dobę, rano i wieczorem.

Dzieci o masie ciała poniżej 30 kg: 1/2 tabletki ALERO (5 mg dichlorowodorku cetyryzyny) jeden raz na dobę.

Dzieci w wieku od 2 do 5 lat: Nie zaleca się stosowania leku ALERO w postaci tabletek u dzieci w wieku od 2 do 5 lat. W tej grupie wiekowej należy stosować lek w innych postaciach do podawania doustnego.

Działanie

Lek ALERO należy do grupy leków przeciwhistaminowych. Podczas reakcji alergicznej uwalniane są różne substancje (mediatory), które powodują wystąpienie objawów choroby alergicznej. Histamina jest jednym z najważniejszych mediatorów reakcji alergicznej. Cetyryzyna hamuje działanie histaminy, dlatego też łagodzi objawy spowodowane uwalnianiem histaminy w czasie reakcji alergicznej: świąd i wydzielina z nosa.

U dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat cetyryzyna jest stosowana w objawowym leczeniu alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa (sezonowego i całorocznego) i związanego z nim alergicznego zapalenia spojówek oraz przewlekłej pokrzywki idiopatycznej.

U dzieci w wieku od 6 do 12 lat cetyryzyna jest stosowana w objawowym leczeniu alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa (sezonowego i całorocznego) oraz przewlekłej pokrzywki idiopatycznej.

Przeciwwskazania


Nadwrażliwości na cetyryzynę lub na którąkolwiek substancję pomocniczą leku ALERO, jeżeli u pacjenta występuje ciężkie zaburzenie czynności nerek.

 

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 959 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Alero - Cetirizini dihydrochloridum - zastosowanie i działanie

Skład:

dichlorowodorek cetyryzyny

Postać:

tabletki powlekane

Kategoria:

Układ oddechowy

Specjalności:

Alergologia Medycyna rodzinna

Działanie :

przeciwalergiczne

Wskazania:

Objawowe leczenie alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa (sezonowego i całorocznego) i związanego z nim alergicznego zapalenia spojówek oraz przewlekłej pokrzywki idiopatycznej. 

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: 1 tabletka leku jeden raz na dobę. W przypadku, gdyby lek powodował senność, tabletkę należy przyjmować wieczorem. Dzieci w wieku od 6 do 12 lat: 1 tabletka raz na dobę lub 1/2 tabletki dwa razy na dobę, rano i wieczorem. Dzieci o masie ciała poniżej 30 kg: 1/2 tabletki (5 mg dichlorowodorku cetyryzyny) jeden raz na dobę.   Uwaga! Leczenie cetyryzyną bez zalecenia lekarza nie powinno przekraczać 10 dni.   Uwaga! Podczas stosowania nie należy pić alkoholu.   Uwaga! Co najmniej 3 dni przed planowanym wykonaniem alergicznych testów skórnych, należy odstawić lek.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Mogą wystąpić: suchość w jamie ustnej, ból głowy, zawroty głowy, ospałość, senność (u dzieci i u dorosłych), pobudzenie, uczucie dyskomfortu w jamie brzusznej i zaburzenia trawienne.W wyjątkowych przypadkach cetyryzyna może powodować reakcje alergiczne, np. wysypkę skórną lub tzw. obrzęk w postaci obrzmienia warg, jamy ustnej i gardła, co może być przyczyną trudności w przełykaniu i oddychaniu. W takich przypadkach należy niezwłocznie zaprzestać stosowania leku i skontaktować się z lekarzem.   Lek może wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, schorzenia wątroby i/lub nerek, nietolerancję laktozy.   Gdy przyjmujesz leki działające hamująco na ośrodkowy układ nerwowy, np. leki uspokajające.   Jeżeli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Należy zachować ostrożność podczas stosowania leku u kobiet w ciąży. Nie stosować w okresie karmienia piersią.