Oxyal, roztwór nawilżający do oczu, 10 ml
Oxyal, roztwór nawilżający do oczu, 10 ml
0.00 zł

Oxyal, roztwór nawilżający do oczu, 10 ml

Oxyal, roztwór nawilżający do oczu, 10 ml
Ostatnia cena produktu
0.00 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Oxyal jest nawilżającym roztworem do oczu zawierającym 0,15% roztwór kwasu hialuronowego.
 

Skład

0,15% sól sodowa kwasu hialuronowego, kwas borny, protector chlorek sodu, chlorek potasu, dwuwodzian chlorku wapnia, sześciowodzian chlorku magnezu, 0,06% Oxyd, woda destylowana wg. wagi.

Działanie

Kwas hialuronowy zawarty w tym produkcie nie jest pochodzenia zwierzęcego ale otrzymany w wyniku fermentacji. Jego aktywne działanie jest podtrzymywane przez synergistyczne działanie polimeru Protector.
Obecność elektrolitów (chlorków sodu, potasu, wapnia i magnezu) istotnych dla procesów biochemicznych komórek oraz niewielka hipotoniczność roztworu pozwala na utrzymanie powierzchni oka w warunkach fizjologicznych.

Oxyal zawiera Oxyd, nowoopracowany i opatentowany system wynaleziony w laboratoriach Tubilux Pharma, który w trakcie kontaktu z powierzchnią oka przekształca się w tlen, wodę i fizjologiczny roztwór chlorku sodu. Substancje te, które naturalnie występują w łzach nie drażnią błony śluzowej powierzchni oka i utrzymują w dobrym stanie komórki nabłonka.

Wskazania

Oxyal przynosi znaczną i długotrwałą ulgę w przypadkach wysuszenia, podrażnienia i zmęczenia oczu spowodowanymi przez czynniki zewnętrzne takie jak zbyt długotrwała ekspozycja na promieniowanie telewizora lub monitora, klimatyzację, kurz, zanieczyszczenia powietrza, dym itd. Oxyal jest wskazany dla osób używających wszelkich rodzajów szkieł kontaktowych oraz osób nie używających szkieł kontaktowych.

Sposób użycia wyrobu medycznego

  • Należy upewnić się, że butelka nie jest uszkodzona.
  • Należy umyć i wysuszyć ręce.
  • W celu otwarcia butelki należy odkręcić zakrętkę do końca aż do przełamania mechanizmu zabezpieczającego.
  • W celu zakroplenia roztworu należy odwrócić butelkę dnem do góry i zakroplić 1-2 kroplę do każdego oka lub ściśle wg wskazówek lekarza.
  • Po użyciu roztworu należy szczelnie zamknąć butelkę.

Uwagi

Nie wolno wystawiać produktu na działanie promieni słonecznych.

Preparat zachowuje trwałość przez 60 dni od pierwszego otwarcia.

Producent

TUBILUX PHARMA

Cechy produktu
PRODUCENT

Oxyal - zastosowanie i działanie

Skład:

kwas hialuronowy

Postać:

krople do oczu

Kategoria:

Wyroby medyczne

Specjalności:

Okulistyka

Działanie:

nawilżające ochronne

Wskazania:

Wysuszenie, podrażnienie i zmęczenie oczu spowodowane przez czynniki zewnętrzne takie jak zbyt długotrwała ekspozycja na promieniowanie telewizora lub monitora, klimatyzacja, kurz, zanieczyszczenia powietrza, dym. Oxyal jest przeznaczony również dla osób noszących wszystkie typy soczewek kontaktowych.

Dawkowanie:

Miejscowo, do worka spojówkoego. Zakroplić 1-2 krople do każdego oka lub ściśle według zaleceń lekarza. Po użyciu roztworu należy szczelnie zamknąć butelkę. Po otwarciu butelki roztwór można używać maksymalnie 60 dni.