Vitrum Prevital Forte, tabletki powlekane, 30 szt
32.12 zł

Vitrum Prevital Forte, tabletki powlekane, 30 szt

Vitrum Prevital Forte, tabletki powlekane, 30 szt
Ostatnia cena produktu
32.12 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

VITRUM PREVITAL FORTE to wyjątkowa kombinacja dwudziestu trzech (23) różnych witamin i minerałów, skomponowana specjalnie z myślą o kobietach: planujących ciążę, ciężarnych i karmiących piersią.

Skład

1 tabletka:

 Składnik  Zawartość
 Witamina A  516 mcg
 Beta karoten  900 mcg
 Witamina D3  6,25 mcg
 Witamina E  30 mg
 Witamina B1  3 mg
 Witamina B2  3,4 mg
 Witamina B6  10 mg
 Witamina B12  12 mcg
 Witamina C  100 mg
 Witamina PP  20 mg
 Biotyna  30 mcg
 Kwas foliowy  800 mcg
 Kwas pantotenowy  10 mg
 Wapń  250 mg
 Magnez  50 mg
 Cynk  25 mg
 Żelazo  60 mg
 Mangan  5 mg
 Miedź  2 mg
 Jod  150 mcg
 Chrom  25 mcg
 Molibden  25 mcg
 Selen  25 mcg

 

Dawkowanie

Jeżeli lekarz nie zaleci innego dawkowania stosować jedną (1) tabletkę na dobę przed posiłkiem lub w czasie porannego posiłku. W razie porannych mdłości wskazane jest przyjmować tabletkę w porze kolejnego posiłku. Zaleca się przyjmowanie tabletek w ciągu miesiąca przed planowaną ciążą, a następnie przez cały okres ciąży i karmienia piersią.

Działanie

  • Żelazo w najlepiej przyswajalnej formie fumaranu żelaza zwiększa odporność organizmu matki i dziecka, zapobiega niedokrwistości, wpływa na proces wzrostu płodu, a także zapobiega zmęczeniu kobiety.
  • Kwas foliowy wspomaga prawidłowy rozwój płodu, zwiększa laktację matki, zwalcza niedokrwistość.
  • Wapń elementarny w postaci węglanu wapnia bierze udział w prawidłowej budowie kośćca dziecka, u matki natomiast zapobiega ubytkowi masy kostnej, a także przynosi ulgę przy bólach pleców.
  • Cynk wpływa korzystnie na proces wzrostu, kieruje kurczliwością mięśni, przyspiesza gojenie ran zewnętrznych i wewnętrznych.

Wskazania

Dla kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 963 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Vitrum Prevital Forte - Preparat złożony - zastosowanie i działanie

Skład:

selen chrom cynk magnez witamina B5 (kwas pantotenowy) kwas foliowy witamina H (biotyna) witamina E (tokoferol) witamina A witamina D3 (cholekalcyferol) witamina B1 (tiamina) witamina B2 (ryboflawina) witamina B6 (pirydoksyna) witamina B12 (cyjanokobalamina) witamina C (kwas askorbinowy) witamina PP (niacyna) wapń żelazo mangan miedź jod molibden beta karoten

Postać:

tabletki powlekane

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Medycyna rodzinna Ginekologia i położnictwo

Działanie :

uzupełnia niedobory witamin i minerałów

Wskazania:

Polecany kobietom planującym ciążę, będącym w ciąży i matkom karmiącym piersią w profilaktyce niedoborów i leczeniu następstw niedoborów witamin i minerałów w organizmie, w zapobieganiu niedokrwistości z powodu niedoboru żelaza, kwasu foliowego i witaminy B12, w celu zmniejszenia zagrożenia wystąpienia niedomknięcia cewy nerwowej u płodu, dla poprawienia ogólnej kondycji organizmu.

Dawkowanie:

Doustnie. Jeżeli lekarz nie zaleci innego dawkowania preparat stosować doustnie jedną tabletkę na dobę przed posiłkiem lub w trakcie porannego posiłku. W razie porannych mdłości wskazane jest przyjmować tabletkę w porze kolejnego posiłku. Zaleca się przyjmowanie tabletek w ciągu miesiąca przed planowaną ciążą, a następnie przez cały okres ciąży i karmienia piersią.

Możliwe skutki uboczne:

Przy stosowaniu zaleconego dawkowania preparat na ogół jest dobrze tolerowany przez organizm. Przed zastosowaniem preparatu należy sprawdzić termin ważności. Nie stosować leku po upływie tego terminu.

Poinformuj lekarza:

Gdy przyjmujesz inne preparaty zawierające witaminę A i/lub D3.