Vitrum Osteomag, tabletki powlekane, 30 szt
15.71 zł

Vitrum Osteomag, tabletki powlekane, 30 szt

Vitrum Osteomag, tabletki powlekane, 30 szt
Ostatnia cena produktu
15.71 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Preparat zawierający unikalną kombinację wapnia uzyskanego z muszli ostryg, witaminy D3, magnezu, cynku, manganu, boru i miedzi. Wspomaga prawidłową budowę i regenerację kości.

Skład

1 tabletka:

Składnik Zawartość
węglan wapnia 1500 mg
witamina D3 5 mcg
magnez 40 mg
bor 250 mcg
miedż 1 mg
mangan 1,8 mg

 

Dawkowanie

Preparat przeznaczony jest dla osób dorosłych oraz młodzieży powyżej 12. roku życia. W profilaktyce przyjmuje się jedną do dwóch tabletek na dobę w czasie posiłku. W pozostałych przypadkach - według zaleceń lekarza. Nie stosować preparatu na czczo.

Działanie

  • wspomaga leczenie osteoporozy;
  • zapobiega demineralizacji kości;
  • zwiększa gęstość masy kostnej;
  • zmniejsza ryzyko złamań kości.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 941 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Vitrum Osteomag - Preparat złożony - zastosowanie i działanie

Skład:

miedź węglan wapnia witamina D3 (cholekalcyferol) mangan bor magnez cynk

Postać:

tabletki powlekane

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Ortopedia i traumatologia narządu ruchu Medycyna rodzinna

Działanie :

uzupełnia niedobory wapnia uzupełnia niedobory witaminy D3

Wskazania:

W profilaktyce prawidłowej dobowej podaży wapnia i innych pierwiastków oraz witaminy D3 u osób, które z różnych przyczyn otrzymują niewystarczającą ilość tych związków z dietą pokarmową, w stosunku do zapotrzebowania. 

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i młodzież powyżej 12 lat doustnie: od 1 do 2 tabletek na dobę najlepiej podczas posiłku. Nie przyjmować na czczo. Należy zachować 2-godzinny odstęp między podaniem preparatu i innych leków. Nie stosować u dzieci poniżej 12 roku życia.

Możliwe skutki uboczne:

Sporadycznie mogą wystąpić zaburzenia żołądkowo-jelitowe, brak łaknienia, wzmożone pragnienie, nasilone wydalanie moczu, bóle brzucha i bóle kości.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz schorzenia nerek, znaczne niedociśnienie tętnicze, chorobę Wilsona. Gdy stosujesz inne preparaty zawierające witaminę D3 lub jej pochodne. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.