Hyperosedat, kapsułki elastyczne, 80 mg, 60 szt
9.44 zł

Hyperosedat, kapsułki elastyczne, 80 mg, 60 szt

Hyperosedat, kapsułki elastyczne, 80 mg, 60 szt
Ostatnia cena produktu
9.44 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Hyperycyna zawarta w preparacie podczas długotrwałego przyjmowania może powodować reakcje fitotoksyczne (wysypka, zaczerwienienie skóry wystawianej na słońce).
Preparat może osłabiać działanie innych, równocześnie stosowanych leków.
 


 

Skład

1 kapsułka zawiera: 80 mg suchego ekstraktu z ziela dziurawca o zawartości min. 0,24 mg hyperycyny

Dawkowanie

1 kapsułka 3 razy dziennie. Lek stosować doustnie, najlepiej przyjmować w czasie posiłku popijając wystarczającą ilością płynu.
 

Działanie

Preparat łagodzi nastroje depresyjne, wywiera łagodne działanie przeciwdepresyjne.

Wskazania

Łagodne zaburzenia zastroju typu depresyjnego albo stany obniżenia nastroju. Nastroje depresyjne.

Przeciwwskazania


Preparatu nie mogą stosować osoby o znanej nadwrażliwości na światło lub promienie UV.
 

Działania niepożądane

W czasie równoczesnego stosowania preparatów z dziurawca obserwowano obniżenie działania innych leków: cyklosporyny, digoksyny, przeciwwirusowych inhibitorów, proteaz, amitryptyliny, doustnych środków antykoncepcyjnych, karbamazepiny, fenytoiny, teofiliny. Interakcje farmakodynamiczne obserwowano też z innymi srodkami przeciwdepresyjnymi, dlatego przed użyciem równocześnie innych środków należy zasięgnąć porady lekarza.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 963 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Hyperosedat - Hypericum perforatum - zastosowanie i działanie

Skład:

ziele dziurawca

Postać:

kapsułki

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

łagodzi stany depresyjne

Wskazania:

Łagodne zaburzenia nastroju typu depresyjnego oraz stany obniżenia nastroju.

Dawkowanie:

Doustnie.1 kapsułka 3 razy dziennie, najlepiej przyjmować w czasie posiłku popijając szklanką wody. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Podczas długotrwałego stosowania możliwe reakcje fototoksyczne w postaci wysypki i zaczerwienienia skóry wystawionej na działanie promieni słonecznych.

Poinformuj lekarza:

Gdy przyjmujesz warfarynę, cyklosporynę, teofilinę, digoksynę, doustne środki antykoncepcyjne, leki przeciwdepresyjne, leki przeciwwirusowe (np. indinawir). Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Z powodu braku dostatecznych dowodów świadczących o bezpieczeństwie stosowania przetworów dziurawca w czasie ciąży i laktacji, nie należy ich stosować.