Produkt w kategoriach

Elmex, żel do fluoryzacji, 25 g

Elmex, żel do fluoryzacji, 25 g

24.99 zł
Icon Możliwe formy odbioru:
Bezpłatna dostawa do apteki

Opis

Żel z aminofluorkami do intensywnej profilaktyki próchnicy.

Skład

1 g żelu zawiera 12,5 mg fluoru z 30,32 mg aminofluorku Olaflur, 2,87 mg aminofluorku Dectaflur i 22m1 mg fluorku sodu oraz substancje pomocnicze: glikol propylenowy, hydroksyetyloceluloza, sacharyna, aromat bananowy, aromat mentonowy, olejek mięty pieprzowej, olejek mięty ogrodowej, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Stosować raz w tygodniu wieczorem.

Działanie

  • fluoryzuje
  • remineralizuje
  • trwale wzmacnia szkliwo zębów

Wskazania

Do intensywnej profilaktyki próchnicy.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 853 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Elmex - Aminofluoridum, Natrii fluoridum - zastosowanie i działanie

Skład:

aminofluorek fluorek sodu

Postać:

żel

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Stomatologia ogólna

Działanie :

przeciwpróchnicze

Wskazania:

Zapobieganie próchnicy. Leczenie próchnicy początkowej.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Nałożyć 1 cm żelu na szczoteczkę i szczotkować zęby przez 1-2 minuty tak, jak pastą. Następnie wypluć i nie płukać jamy ustnej. Stosować raz w tygodniu. Dzieci od 6 do 8 roku życia powinny stosować żel tylko pod nadzorem dorosłych, a po wyszczotkowaniu zębów powinny delikatnie wypłukać jamę ustną. U pacjentów szczególnie narażonych na próchnicę (m. in. z aparatami ortodontycznymi) preparat można stosować 2-3 razy w tygodniu. Nie stosować u dzieci poniżej 6 roku życia.

Możliwe skutki uboczne:

Sporadycznie może wystąpić podrażnienie błony śluzowej jamy ustnej (preparat należy odstawić).

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus