Timolol-Pos 0.5%, krople do oczu, 5 ml
Timolol-Pos 0.5%, krople do oczu, 5 ml
0.00 zł

Timolol-Pos 0.5%, krople do oczu, 5 ml

Timolol-Pos 0.5%, krople do oczu, 5 ml
Ostatnia cena produktu
0.00 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Timolol-POS - Timololum - zastosowanie i działanie

Skład:

timolol

Postać:

krople do oczu

Kategoria:

Narządy wzroku i słuchu

Specjalności:

Okulistyka

Działanie:

obniżenie ciśnienia śródgałkowego

Wskazania:

Podwyższone ciśnienie śródgałkowe.

Dawkowanie:

Miejscowo do worka spojówkowego. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Ociągnąć palcem dolną powiekę tak, aby odsłonić spojówkę, odchylić głowę do tyłu. Nacisnąć zakraplacz i delikatnie umieścić zalecaną ilość kropli w worku spojówkowym, unikając kontaktu zakraplacza z okiem lub skórą.   Lek może być stosowany do 4 tygodnie po otwarciu butelki.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Miejscowe: podrażnienie oka, przy długotrwałym stosowaniu bez kontroli okulistycznej może powodować zaburzenia wydzielania łez i dokuczliwe objawy suchego oka. Ogólne: zaburzenia rytmu serca, skurcz oskrzeli (szczególnie u pacjentów ze współistniejącą chorobą obturacyjną płuc), nadwrażliwość objawiająca się miejscowym lub uogólnionym rumieniem i pokrzywką.   Lek może wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na timolol lub pozostałe składniki preparatu, astmę oskrzelową, przewlekłą obturacyjną chorobę płuc, choroby serca.   Gdy stosujesz epinefrynę i pilokarpinę w postaci kropli do oczu, przyjmujesz dożylnie lub doustnie leki β-adrenolityczne, antagonistów wapnia. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie stosować w pierwszym trymestrze ciąży.
Cechy produktu
PRODUCENT