• Icon
Sustonit, tabletki o przedłużonym uwalnianiu, 6,5 mg, 30 szt.
4.16 zł 4.76 zł
4.76 zł
4.16 zł

Sustonit, tabletki o przedłużonym uwalnianiu, 6,5 mg, 30 szt.

  • Icon
Sustonit, tabletki o przedłużonym uwalnianiu, 6,5 mg, 30 szt.
Cena zależna od przysługującej odpłatności
4.16 zł 4.76 zł
4.76 zł
4.16 zł
Icon
Odbiór leku tylko w aptece za uprzednim okazaniem recepty
BEZPŁATNIE

Sustonit - Glyceroli trinitras - zastosowanie i działanie

Skład:

nitrogliceryna

Postać:

tabletki o przedłużonym uwalnianiu

Kategoria:

Układ sercowo-naczyniowy

Specjalności:

Kardiologia

Działanie :

zmniejsza zapotrzebowanie serca na tlen rozszerza naczynia krwionośne

Wskazania:

Sustonit przeznaczony jest do zapobiegania bólom wieńcowym w stabilnej dławicy piersiowej. Lek nie nadaje się do przerywania napadu wieńcowego.

Dawkowanie:

Doustnie. Tabletek nie należy rozgryzać i rozkruszać. Należy je połykać w całości. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Podczas stosowania leku nie można pić alkoholu. Nie stosować u dzieci. Jeżeli zależy Ci na skuteczności leczenia, zaprzestań palenia papierosów i spożywania alkoholu. Jeśli zachodzi konieczność odstawiania preparatu, należy to robić wyłącznie po konsultacji z lekarzem, ostrożnie i stopniowo, aby uniknąć nasilenia objawów choroby niedokrwiennej serca.

Możliwe skutki uboczne:

Mogą wystąpić: rozszerzenie naczyń krwionośnych skóry, zaczerwienienie twarzy, ból i zawroty głowy, spadek ciśnienia tętniczego (szczególnie u osób w podeszłym wieku). Objawy te zwykle przemijają lub słabną w trakcie leczenia. Niekiedy mogą wystąpić nudności lub wymioty, osłabienie, omdlenia, niepokój, bladość lub zaczerwienienie skóry, przyspieszenie akcji serca. Silne i szybko pojawiające się zaczerwienienie oraz łuszczenie skóry sugeruje uczulenie na lek. Preparat nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługę maszyn, chyba że występują takie objawy niepożądane, jak obniżenie ciśnienia tętniczego, zawroty i bóle głowy.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na azotany lub pozostałe składniki preparatu, jaskrę, niedokrwistość, niedociśnienie. Gdy przyjmujesz sildenafil (Viagra, Maxigra), trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne, jakiekolwiek leki działające na mięsień sercowy i układ krążenia. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Przed zażyciem leku należy poradzić się lekarza. Lek może być stosowany w ciąży jedynie w przypadkach, gdy w opinii lekarza korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu. Przed zastosowaniem leku w okresie karmienia piersią należy poradzić się lekarza.
Produkt w kategoriach
Cechy produktu
Typ produktu
Postać
Płeć
Problem
Układy narządowe
Sposób aplikacji
PRODUCENT