Vitrum Prenatal, tabletki powlekane, 100 szt
25.42 zł

Vitrum Prenatal, tabletki powlekane, 100 szt

Vitrum Prenatal, tabletki powlekane, 100 szt
Ostatnia cena produktu
25.42 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

VITRUM PRENATAL to unikalny preparat witaminowo - mineralny, który został opracowany z myślą o takich kobietach - planujących ciążę lub będących w ciąży, a także karmiących piersią matkach.

Skład

1 tabletka:

 Składnik  Zawartość
 Witamina A  4000 j.m.
 Witamina E  11 j.m.
 Witamina C  100 mg
 Kwas foliowy  800 mcg
 Witamina B1  1,5 mg
 Witamina B2  1,7 mg
 Witamina PP  18 mg
 Witamina B6  2,6 mg
 Witamina B12  4 mcg
 Witamina D2  400 j.m.
Wapń (węglan wapnia)  200 mg
 Żelazo II (żelaza II fumaran)  60 mg
 Cynk (tlenek cynku)  25 mg

 

Dawkowanie

Jeżeli lekarz nie zaleci innego dawkowania stosować 1 tabletkę na dobę przed posiłkiem lub w trakcie porannego posiłku. W razie porannych mdłości wskazane jest przyjmować tabletkę w porze kolejnego posiłku. Zaleca się przyjmowanie tabletek w ciągu miesiąca przed planowaną ciążą, a następnie przez cały okres ciąży i karmienia piersią.

Działanie

  • Kwas foliowy będący składnikiem preparatu pomaga zapobiegać wadom wrodzonym dziecka, zwiększa laktację matki, a także pomaga zwalczyć niedokrwistość.
  • Żelazo w najlepiej przyswajalnej formie fumaranu żelaza zwiększa odporność organizmu, zapobiega niedokrwistości, wpływa na proces wzrostu płodu, a także zapobiega zmęczeniu matki.

Wskazania

Kobiety w ciąży i karmiące piersią.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 960 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Vitrum Prenatal - Preparat złożony - zastosowanie i działanie

Skład:

żelazo wapń witamina D2 (ergokalcyferol) witamina B12 (cyjanokobalamina) witamina B6 (pirydoksyna) witamina PP (niacyna) witamina B2 (ryboflawina) witamina B1 (tiamina) witamina C (kwas askorbinowy) witamina E (tokoferol) witamina A cynk kwas foliowy

Postać:

tabletki

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Medycyna rodzinna Ginekologia i położnictwo

Działanie :

uzupełnia niedobory witamin i minerałów

Wskazania:

Polecany kobietom planującym ciążę, będącym w ciąży i matkom karmiącym piersią: w podstawowej profilaktyce niedoborów witamin i minerałów, w zapobieganiu niedokrwistości z niedoboru żelaza, kwasu foliowego i witaminy B12, w celu zmniejszenia zagrożenia wystąpienia niedomknięcia cewy nerwowej u płodu, dla poprawienia ogólnej kondycji organizmu.

Dawkowanie:

Doustnie. Jeśli lekarz nie zaleci innego dawkowania, preparat stosować doustnie 1 tabletkę na dobę przed posiłkiem lub podczas porannego posiłku. W razie porannych mdłości wskazane jest przyjmować tabletkę w porze kolejnego posiłku. Zaleca się przyjmowanie tabletek w ciągu miesiąca przed planowaną ciążą, a następnie przez cały okres ciąży i karmienia piersią.

Możliwe skutki uboczne:

Przy stosowaniu zaleconego dawkowania preparat na ogół jest dobrze tolerowany przez organizm. W nielicznych przypadkach odnotowano w początkowym okresie przyjmowania preparatu zaburzenia żołądkowo-jelitowe (np. zaparcia), ale zwykle nie powoduje to konieczności przerwania przyjmowania tabletek.

Poinformuj lekarza:

Gdy przyjmujesz inne preparaty zawierające witaminę A i/lub D3.