Kategorie tematyczne
Margarynie już dziękujemy
2010-09-09 Źródło: Polska Dziennik ZachodniDla całodobowego zaspokojenia potrzeb organizmu w zakresie nienasyconych kwasów tłuszczowych wystarczy 5,5 grama oleju, czyli jedna łyżeczka dziennie.
Najlepiej gdyby była to dobrej jakości oliwa z oliwek albo tłuszcz ryb lub ssaków morskich. Konsumowane powinny być na surowo, bowiem smażenie na olejach jest bardzo szkodliwe i stanowi duże zagrożenie dla zdrowia. Nasz organizm potrzebuje przede wszystkim dwóch rodzajów nienasyconych kwasów tłuszczowych - omega-6 i omega-3. Ich proporcja powinna wynosić 4 do 1. W olejach roślinnych proporcje te są wyjątkowo niekorzystne. Zawartość kwasów tłuszczowychomega-6 w olejach słonecznikowym, kukurydzianym i z pestek winogron jest odpowiednio 335,140 i 173 razy większa niż zawartość kwasu omega-3.
Optymalne proporcje tych kwasów występują w oleju rzepakowym i lnianym i te oleje w niewielkich ilościach powinny znajdować się w diecie. Nie powinniśmy absolutnie używać olejów do smażenia. W wysokich temperaturach obecne w olejach nienasycone kwasy tłuszczowe utleniają się, tworząc szkodliwe dla zdrowia związki. Dlatego też należy unikać wszelkiego rodzaju batoników, słodyczy, wyrobów garmażeryjnych, odżywek dla niemowląt, bo one takie związki zawierają.
Twój koszyk Przechowalnia
Aktualności
Wyniki konkursu "ABC Chorób wieku dziecięcego”. Kiedy seks daje kobietom największą satysfakcję? Ultradźwięki zamiast prezerwatywy? Seks nie jest groźny dla chorego serca Ponętne usta na walentynki Oczy zwierciadłem umysłu Ryzyko alzheimera zależy od trybu życia Chłopcy też powinni być szczepieni przeciwko HPV Pozytywne myśli wpływają na leczenie













