Zamów leki onlinePoradnik o zdrowiuAplikacja mobilnaMaraton InspiracjiŁódź Maraton AptekiLekarze

Ulotka leku - dawkowanie, działanie, zastosowanie

Rozmiar tekstu:

Ibufen dla dzieci forte - Ibuprofenum - zastosowanie i działanie lecznicze

Podstawowe informacje
Skład: ibuprofen
Postać: zawiesina doustna
Kategoria: Układ mięśniowo-szkieletowy
Specjalności: Medycyna rodzinna
Pediatria
Działanie : przeciwbólowe
przeciwgorączkowe
przeciwzapalne

Zobacz zioła o podobnym działaniu:
przeciwbólowe
przeciwgorączkowe
przeciwzapalne
Opis rozszerzony leku
Wskazania: Gorączka różnego pochodzenia (także w przebiegu zakażeń wirusowych). Bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego (także bóle uszu występujące w stanach zapalnych ucha środkowego).

Dawkowanie: Doustnie. Określając dawkę ibuprofenu należy uwzględnić masę ciała i wiek. Zwykle stosowana dawka pojedyncza ibuprofenu wynosi od 7 do 10 mg/kg masy ciała, aż do dawki maksymalnej dawki dobowej wynoszącej 30 mg/kg masy ciała, podzielonej na 3 do 4 pojedynczych dawek. Minimalna przerwa pomiędzy kolejnymi dawkami powinna wynosić 6 godzin. Lek podaje się po posiłkach, z dużą ilością płynu. Zazwyczaj stosowana dawka u dzieci od 1 do 2 lat (10-12 kg): dawka początkowa 2,5 ml (co odpowiada 100mg ibuprofenu). Potem, w razie potrzeby 2,5 ml co 8 godzin. Maksymalna dawka dobowa wynosi 7,5 ml (300 mg ibuprofenu). Dzieci od 3 do 5 lat (13-19 kg): dawka początkowa 2,5 ml (co odpowiada 100 mg ibuprofenu). Potem w razie potrzeby 2,5 ml co 6 godzin. Maksymalna dawka dobowa wynosi 10ml (400 mg ibuprofenu). Dzieci od 6 do 9 lat (20-29 kg): dawka początkowa 5 ml (co odpowiada 200 mg ibuprofenu). Potem w razie potrzeby 5 ml co 8 godzin. Maksymalna dawka dobowa wynosi 15 ml (600 mg ibuprofenu). Dzieci od 10 do 12 lat (30-39 kg): dawką początkowa 5 ml (co odpowiada 200mg ibuprofenu). Potem w razie potrzeby 5 ml co 6 godzin. Maksymalna dawka dobowa wynosi 20 ml (800 mg ibuprofenu). Dzieci i młodzież od 12 lat oraz dorośli: dawka początkowa 5 ml -10 ml (co odpowiada 200 do 400 mg ibuprofenu). Potem, w razie potrzeby 5 -10 ml co 6-8 godzin. Maksymalna dawka dobowa wynosi 30 ml (1200mg ibuprofenu). Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne: Często: zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego (zgaga, ból brzucha i nudności, biegunka, wymioty, wzdęcia z oddawaniem gazów, zaparcia), niewielkie krwawienie z żołądka i/lub jelit. Niezbyt często: rekacje nadwrażliwości, ból głowy, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość, zmęczenie, zaburzenia widzenia, perforacja lub krwawienie z przewodu pokarmowego, smołowate stolce i krwawe wymioty, zaostrzenie istniejącej choroby jelita grubego, zapalenie błony śluzowej żołądka. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie powinien wpływać na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługi maszyn.

Poinformuj lekarza: Gdy masz uczulenie na ibuprofen, inne niesteroidowe leki przeciwzapalne lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, czynną lub nawracającą chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy, krwawienia z przewodu pokarmowego, ciężkie zaburzenia czynności wątroby i/lub nerek, zaburzenia czynności układu krwiotwórczego. Gdy przyjmujesz inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, leki obniżając ciśnienie krwi, leki przeciwzakrzepowe oraz selektywne inhibitory zwrotnego wychwytu serotoniny, zydowudynę, preparaty litu i metotreksatu, kortykosteroidy, cyklosporynę, digoksynę, tokrolimus, mifepriston. Uwaga! Niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) nie powinny być używane w trakcie stosowania mifepristonu oraz 8-12 dni po jego zastosowaniu, ponieważ NLPZ mogą osłabiać jego działanie. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Stosowanie leku w pierwszym i drugim trymestrze ciąży ograniczone jest do sytuacji, gdy jest to bezwzględnie konieczne. Należy wówczas stosować jak najmniejszą dawkę, przez jak najkrótszy możliwy okres. Nie stosować w trzecim trymestrze ciąży. W okresie karmienia piersią lek można stosować krótkotrwale.

Preparaty dostępne w sprzedaży:
Ibufen dla dzieci forte o smaku truskawkowym, (200mg/5ml) zawiesina doustna, 40 ml
Ibufen dla dzieci forte,(200mg/5ml), truskawkowa zawiesina doustna, 100 ml


Preparaty podobne:
Bufenik, (200 mg/5 ml), syrop, 100 ml
Nurofen dla dzieci Forte (200mg/5ml) zawiesina (import równoległy) 150 ml
Nurofen dla dzieci Forte, (200mg / 5ml), zawiesina, 50 ml
Calpol, zawiesina dla dzieci powyżej 6 lat, (250 mg / 5 ml), 100 ml
Ibufen D, (100 mg / 5 ml), zawiesina doustna, 120 ml, butelka PET + strzykawka
Ibum, zawiesina doustna, smak malinowy (100 mg / 5 ml), 130 g
Kidofen, (100 mg/5 ml), zawiesina, doustna, 100 ml
Panadol dla dzieci, zawiesina, (120 mg / 5 ml), 100 ml
Paracetamol 2,4%, zawiesina doustna, (120 mg / 5 ml), 150 g
Pedicetamol, (100 mg/ml), roztwór doustny, 30 ml

TAGI:  lek przeciwgorączkowy obniżenie gorączki przeziębienie ząbkowanie dziecko

UWAGA!

Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.

Twój koszyk Przechowalnia

Suma: 0 zł
Brak produktów w koszyku.
DARMOWA DOSTAWA W 24-72h

Zapytaj farmaceutę

Na Wasze pytania odpowiadają farmaceuci Portalu Dbam o Zdrowie.



Nie masz konta? Zarejestruj się
Zamknij [X]

Zaloguj się do swojego profilu!

Wprowadź w pola poniżej swój login i hasło.
Email:
Hasło:
Masz konto na Facebooku? Zaloguj się przy pomocy profilu Facebook i zamów leki!
Zaloguj się
Nie masz konta?
Załóż je bezpłatnie już dziś.
Nie pamiętasz hasła?
Skorzystaj z opcji przypomnienia.
Zamknij [X]
Wylogowanie
W Twoim koszyku znajduje się zamówienie na 0 produkty, które nie zostało skierowane do realizacji w aptece.
Czy na pewno chcesz się wylogować?

Portal Dbam o Zdrowie - leki, suplementy, akcesoria

Wiedza o zdrowiu

Dbam o Zdrowie

Darmowa Infolinia

Katalog Bądźmy aktywniKatalog Swobodny oddechKatalog z myślą o kobietachLeki na receptęAkcesoriaCiąża i dzieckoDermokosmetykiDla alergikówDla cukrzykówDla sportowcówDrogi moczoweHomeopatiaKosmetykiMięśnie i stawyNa kacaOczy - krople, soczewki, okularyOdchudzanie i oczyszczaniePamięć, koncentracjaPielęgnacja skóryProblemy pokarmowe, hemoroidyPrzeciwbólowePrzeziębienie i grypaRzuć palenieSeks, zdrowie intymneSerce, krążenieSpokojny senSprzęt medyczny i rehabilitacyjnyStomatologiaStres, poprawa nastrojuŚrodki opatrunkowe i higieniczneTesty diagnostyczneWitaminy i minerałyWzmacniające odpornośćZdrowe nogi, stopyZestawy promocyjneZioła i herbatyŻywnośćAktualnościCzytelniaEncyklopedia lekówEncyklopedia ziółEncyklopedia zdrowiaO nasPomocKontaktRegulaminNota prawnaKarta PodarunkowaFundacja Dbam o Zdrowie
800 111 204
lub (42) 613 31 71
Pisz na adres: pomoc@doz.pl

DOZ.PL - Portal Dbam o Zdrowie
Copyright (C) DOZ.PL Sp. z o.o. 2007 - 2013
Zbąszyńska 3, 91-342 Łódź
NIP 537-249-29-24, KRS 301254
Infolinia: 800 111 204

Redakcja doz.pl

Piotr Gmurek
tel: +48 (42) 200 71 31pgmurek@doz.pl

Reklama w doz.pl

Ewa Dudekedudek@doz.plreklama@doz.pl

Współpraca z producentami

Michał Kudłacikmkudlacik@doz.pl

Współpraca

Jesteś producentem, farmaceutą?Kliknij tutaj