Lekopedia

Encyklopedia leków dostarczy Ci wyczerpujących informacji o działaniu, składnikach, zastosowaniu i dawkowaniu lekarstw i suplementów diety. By znaleźć interesujący Cię preparat, skorzystaj z wyszukiwarki leków lub wybierz specjalność z listy poniżej. W wyszukiwarce możesz również wyszukać substancje czynne leków.

Alfabetycznie

1 2 4 5 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z Ż

Ulotka leku - dawkowanie, działanie, zastosowanie

Uprox - Tamsulosini hydrochloridum - zastosowanie i działanie lecznicze

Opis rozszerzony leku

Wskazania:

Objawy z dolnych dróg moczowych związane z łagodnym rozrostem gruczołu krokowego.

Dawkowanie:

Doustnie, przyjmować po śniadaniu lub po pierwszym posiłku. Kapsułki należy połykać w całości, popijając szklanką wody, w pozycji siedzącej lub stojącej. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Preparat przeznaczony do stosowania u mężczyzn. Przed rozpoczęciem leczenia należy wykluczyć inne choroby, które mogą dawać takie same objawy jak łagodny rozrost gruczołu krokowego, badania należy regularnie powtarzać.

Możliwe skutki uboczne:

Często zawroty głowy. Niezbyt często: ból głowy, przyspieszenie pracy serca, gwałtowne spadki ciśnienia przy zmianie pozycji z siedzącej na stojącą, zapalenie błony śluzowej nosa, zaparcia, biegunka, nudności, wymioty, wysypka, świąd, pokrzywka, zaburzenia ejakulacji.   Należy zachować ostrożność podczas prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń w ruchu.  

Poinformuj lekarza:

Gdy masz schorzenia wątroby. Gdy przyjmujesz cymetydynę, furosemid, diklofenak, warfarynę, leki obniżające ciśnienie krwi.

Preparaty dostępne w sprzedaży:

Uprox, kapsułki o zmodyfikowanym uwalnianiu, 0,4 mg, 30 szt Uprox, kapsułki o zmodyfikowanym uwalnianiu, 0,4 mg, 60 szt

Preparaty podobne:

Apo-Tamis, 0,4 mg, kapsulki o przedluzonym uwalnianiu, 30 szt. Bazetham, kapsulki o zmodyfikowanym uwalnianiu, 0,4 mg, 30 szt Fokusin, kapsulki o zmodyfikowanym uwalnianiu, 0,4 mg, 30 szt Omsal, kapsulki o przedluzonym uwalnianiu, 0,4 mg, 30 szt Prostamnic, kapsulki twarde o zmodyfikowanym uwalnianiu, 0,4 mg, 30 szt Ranlosin, 0,4 mg, kapsulki o przedluzonym uwalnianiu, 30 szt. Symlosin SR, kapsulki o przedluzonym uwalnianiu, 0,4 mg, 30 szt. Tamsudil, kapsulki twarde o zmodyfikowanym uwalnianiu, 0,4 mg, 30 szt TamsuGen, kapsulki o zmodyfikowanym uwalnianiu, 0,4 mg, 30 szt TamsuLEK, kapsulki o zmodyfikowanym uwalnianiu, 0,4 mg, 30 szt Tamsunorm, 0,4 mg, kapsulki o przedluzonym uwalnianiu, twarde, 30 szt. Tanyz, kapsulki o zmodyfikowanym uwalnianiu, 0,4 mg, 30 szt Urostad, kapsulki o zmodyfikowanym uwalnianiu, 0,4 mg, twarde, 30 szt

Poradź się
specjalisty

Na Wasze pytania odpowiadają farmaceuci i lekarze Dbam o Zdrowie

Zaloguj się

Nie masz konta?

Zarejestruj się

Zaburzenia erekcji – jak działają leki na potencję?

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.