Zamów leki onlinePoradnik o zdrowiuAplikacja mobilnaMaraton InspiracjiŁódź Maraton AptekiLekarze

Ulotka leku - dawkowanie, działanie, zastosowanie

Rozmiar tekstu:

Metafen - Ibuprofenum, Paracetamolum - zastosowanie i działanie lecznicze

Podstawowe informacje
Skład: paracetamol
ibuprofen
Postać: tabletki
Kategoria: Układ mięśniowo-szkieletowy
Specjalności: Medycyna rodzinna
Reumatologia
Ortopedia i traumatologia narządu ruchu
Medycyna sportowa
Działanie : przeciwzapalne
przeciwgorączkowe
przeciwbólowe

Zobacz zioła o podobnym działaniu:
przeciwzapalne
przeciwgorączkowe
przeciwbólowe
Opis rozszerzony leku
Wskazania: Schorzenia reumatyczne (reumatoidalne zapalenie stawów, zapalenie kości i stawów, zmiany zwyrodnieniowe kręgów, zesztywniejące zapalenie stawów kręgosłupa), stany zapalne tkanek miękkich (zapalenie ścięgien i mięśni, gościec, zapalenie torebki stawowej), dolegliwości bólowe m.in. w ginekologii, urologii, ortopedii (złamania, zwichnięcia, urazy sportowe, urazy tkanek miękkich- stłuczenia), w stomatologii, laryngologii (infekcje górnych dróg oddechowych m.in. zapalenie migdałków, gardła, zatok), bóle pooperacyjne.

Dawkowanie: Doustnie, po posiłku. Dorośli jednorazowo 1 lub 2 tabletki (w razie konieczności dawkę można powtarzać do trzech razy na dobę, nie stosować więcej niż 6 tabletek na dobę), dzieci powyżej 12 roku życia jednorazowo 1 tabletka ( w razie konieczności dawkę można powtórzyć do trzech razy na dobę, nie stosować więcej niż 3 tabletki na dobę).   Nie stosować u dzieci poniżej 12 roku życia.   Uwaga!Podczas stosowania paracetamolu nie należy spożywać alkoholu. Alkohol zwiększa ryzyko toksycznego uszkodzenia wątroby. Nie należy stosować dodatkowo innych preparatów zawierających paracetamol ze względu na ryzyko przedawkowania leku.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.     Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne: Mogą wystąpić: ból brzucha, nudności, wymioty, zaparcia, objawy uszkodzenia wątroby, kolka nerkowa, martwica brodawek nerkowych, ostra niewydolność nerek, ból i zawroty głowy, szumy uszne, reakcje nadwrażliwości (pokrzywka, wysypka, obrzęk naczynioruchowy, napad astmy oskrzelowej, zmniejszenie ciśnienia tętniczego do objawów wstrząsu włącznie). Przy długotrwałym stosowaniu może wystąpić owrzodzenie błony śluzowej przewodu pokarmowego oraz krwawienie z przewodu pokarmowego.   Lek stosowny zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzania pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza: Gdy masz schorzenia nerek i/lub wątroby, chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy, choroby układu krążenia, zmniejszoną krzepliwość krwi, astmę oskrzelową.   Gdy przyjmujesz kwas acetylosalicylowy lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), glikokortykosteroidy, leki moczopędne, leki obniżające ciśnienie krwi, leki przeciwzakrzepowe, preparaty zawierające lit, metotreksat, digoksynę, leki z grupy inhibitorów monoaminooksydazy (MAO), zydowudynę, ryfampicynę, leki przeciwpadaczkowe, barbiturany.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Preparat jest przeciwwskazany w ciąży i okresie karmienia piersią.

Preparaty dostępne w sprzedaży:
Metafen, tabletki, 10 szt
Metafen, tabletki, 20 szt


Preparaty podobne:
Nurofen Ultima, 200mg+500mg, tabletki powlekane, 12 szt
Nurofen Ultima, 200mg+500mg, tabletki powlekane, 24 szt
Ibuprofen LGO, 400 mg, tabletki powlekane, 20 szt
Ascodan, tabletki, 10 szt
Nurofen Plus, tabletki powlekane, 12 szt
Ibumax, 200 mg, tabletki powlekane, 10 szt
Ibum forte, 400 mg, kapsułki, 24 szt.
Panadol Extra, tabletki powlekane, 24 szt
Apap Extra, (500 mg+65 mg), tabletki powlekane, 24szt

TAGI:  ból stawów reumatyzm gościec stawowy stan zapalny lek przeciwbólowy

UWAGA!

Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.

Twój koszyk Przechowalnia

Suma: 0 zł
Brak produktów w koszyku.
DARMOWA DOSTAWA W 24-72h

Zapytaj farmaceutę

Na Wasze pytania odpowiadają farmaceuci Portalu Dbam o Zdrowie.



Nie masz konta? Zarejestruj się
Zamknij [X]

Zaloguj się do swojego profilu!

Wprowadź w pola poniżej swój login i hasło.
Email:
Hasło:
Masz konto na Facebooku? Zaloguj się przy pomocy profilu Facebook i zamów leki!
Zaloguj się
Nie masz konta?
Załóż je bezpłatnie już dziś.
Nie pamiętasz hasła?
Skorzystaj z opcji przypomnienia.
Zamknij [X]
Wylogowanie
W Twoim koszyku znajduje się zamówienie na 0 produkty, które nie zostało skierowane do realizacji w aptece.
Czy na pewno chcesz się wylogować?

Portal Dbam o Zdrowie - leki, suplementy, akcesoria

Wiedza o zdrowiu

Dbam o Zdrowie

Darmowa Infolinia

Katalog Zadbaj o zdrowy wypoczynekKatalog Zaufaj ApteceLato i podróżeLeki na receptęAkcesoriaCiąża i dzieckoDermokosmetykiDla alergikówDla cukrzykówDla sportowcówDrogi moczoweHomeopatiaKosmetykiMięśnie i stawyNa kacaOczy - krople, soczewki, okularyOdchudzanie i oczyszczaniePamięć, koncentracjaPielęgnacja skóryProblemy pokarmowe, hemoroidyPrzeciwbólowePrzeziębienie i grypaRzuć palenieSeks, zdrowie intymneSerce, krążenieSpokojny senSprzęt medyczny i rehabilitacyjnyStomatologiaStres, poprawa nastrojuŚrodki opatrunkowe i higieniczneTesty diagnostyczneWitaminy i minerałyWzmacniające odpornośćZdrowe nogi, stopyZestawy promocyjneZioła i herbatyŻywnośćAktualnościCzytelniaEncyklopedia lekówEncyklopedia ziółEncyklopedia zdrowiaO nasPomocKontaktRegulaminNota prawnaKarta PodarunkowaFundacja Dbam o Zdrowie
800 111 204
lub (42) 613 31 71
Pisz na adres: pomoc@doz.pl

DOZ.PL - Portal Dbam o Zdrowie
Copyright (C) DOZ.PL Sp. z o.o. 2007 - 2013
Zbąszyńska 3, 91-342 Łódź
NIP 537-249-29-24, KRS 301254
Infolinia: 800 111 204

Redakcja doz.pl

Piotr Gmurek
tel: +48 (42) 200 71 31pgmurek@doz.pl

Reklama w doz.pl

Ewa Dudekedudek@doz.plreklama@doz.pl

Współpraca z producentami

Michał Kudłacikmkudlacik@doz.pl

Współpraca

Jesteś producentem, farmaceutą?Kliknij tutaj