Skinsept Mucosa, płyn do odkażania błon śluzowych, 500 ml

Możliwe formy odbioru:

Bezpłatna dostawa do apteki
44.49 zł
  • Producent:ECOLAB GMBH
  • Typ preparatu:bez recepty
  • Przechowywanie:Temperatura pokojowa
  • Refundowany:Nie


Szczegółowy opis produktu

Preparat do odkażania błon śluzowych.


Skład

100 g roztworu zawiera: substancja czynna: 10,4 g etanolu (96%), 1,67 g roztworu nadtlenku wodoru (30%), 1,50 g roztworu dwuglukonianu chlorheksydyny (20%). Substancje pomocnicze: kwas mlekowy, polyvidon, macrogol, substancje zapachowe, wodorotlenek sodu, woda oczyszczona.

Działanie

Preparat o działaniu bakteriobójczym, grzybobójczym, pierwotniakobójczym, wirusobójczym, w stosunku do wirusa Herpes Simplex, inaktywuje wirusy HBV i HIV. Preparat jest autosterylny.

Wskazania

Preparat jest przeznaczony do odkażania błon śluzowych oraz graniczącej z nimi skóry przed: operacjami, zabiegami ginekologicznymi i położniczymi, cewnikowaniem pęcherza moczowego, zabiegami przezcewkowymi.

Dawkowanie

Zewnętrzne błony śluzowe oraz granicząca z nim skóra: jeżeli lekarz nie zaleci inaczej roztwór należy nanieść jeden raz aż do uzyskania całkowitego pokrycia środkiem i poddać działaniu preparatu w ciągu 60 sekund. W przypadku podejrzenia o występowanie wirusa HBV należy wydłużyć czas stosowania preparatu do 30 minut.

Przeciwwskazania:

Preparatu nie wolno stosować w przypadku nadwrażliwości na jego składniki. Preparatu nie wolno stosować u niemowląt i małych dzieci ze względu na brak danych.
Nie stosować na rany o dużej powierzchni; nie stosować do oczu ani uszu. Skinsept mucosa nie powinien być stosowany w obrębie jamy brzusznej / np. śródoperacyjnie/ oraz na błonach śluzowych nosa oraz oskrzeli. Preparatu nie stosować w przypadku znanych reakcji alergicznych na składniki preparatu.

Działania niepożądane:

W rzadkich przypadkach nie można wykluczyć wystąpienia reakcji alergicznej na składniki preparatu, niekiedy pojawia się uczucie lekkiego pieczenia.

Uwagi:

Nie stosować ze środkami zawierającymi anionowe tenzydy, które mogą spowodować dezaktywacje substancji czynnych preparatu.


Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 1 940 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Mimo wszystko może mieć jednak miejsce niezgodność ze stanem faktycznym. Przed zakupem prosimy upewnić się w aptece czy zamówienie w pełni spełnia Twoje oczekiwania. W przypadku wątpliwości należy zasięgnąć porady farmaceuty lub lekarza.


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus