Baneocin, maść, 20 g

Możliwe formy odbioru:

Bezpłatna dostawa do apteki
Wysyłka DHL
12.20 zł
 • Producent:SANDOZ
 • Typ preparatu:bez recepty
 • Przechowywanie:Temperatura pokojowa
 • Refundowany:Nie
 • Encyklopedia: Baneocin


Szczegółowy opis produktu

Baneocin, maść zalecany w leczeniu bakteryjnych zakażeń małych powierzchni skóry.


Skład

1 gram maści zawiera 250 j.m. bacytracyny w postaci bacytracyny cynkowej i 5mg neomycyny w postaci siarczanu neomycyny. Substancje pomocnicze: lanolina, parafina biała płynna.

Wskazania

Preparat jest wskazany w miejscowym leczeniu bakteryjnych zakażeń małych powierzchni skóry (jak np. zakażenia niewielkich ran, zakażenia skóry w przebiegu odmrożeń
i oparzeń).

Dawkowanie

Stosować od 2 do 3 razy na dobę. Cienką warstwę maści należy nakładać na chorobowo zmienione miejsce na skórze. W razie potrzeby można przykryć opatrunkiem.

Nie stosować dłużej niż 7 dni. Jeśli po upływie 7 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekara.

Nie należy stosować więcej niż 200g leku Baneocin na dobę.

Przeciwwskazania:

Preparatu nie należy stosować:

 • jeśli pacjent jest uczulony na bacytracynę, neomycynę, inne antybiotyki aminoglikozydowe lub na którykolwiek z pozostałych składników tego leku.
 • na duże powierzchnie skóry, w ciężkich uszkodzeniach skóry oraz długotrwale
 • jeśli pacjent ma ciężkie zaburzenia czynności serca lub nerek.
 • jeśli u pacjenta stwierdzono wcześniej uszkodzenie narządu słuchu
 • do oczu i na błony śluzowe,
 • na rany głębokie lub kłute, sączące zmiany chorobowe,
 • ciężkie oparzenia,
 • duże powierzchnie uszkodzonej skóry.

Działania niepożądane:

W trakcie leczenia, zwłaszcza długotrwałego, mogą wystąpić reakcje uczuleniowe, jak:

 • rumień (czerwone-sine plamy na skórze, niekiedy z pęcherzami),
 • nadmierna suchość i łuszczenie skóry,
 • wysypka skórna i świąd.

Uwagi:

Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.


Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 1 964 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Baneocin - Bacitracinum, Neomycini sulfas - zastosowanie i działanie

Skład:

bacytracyna , siarczan neomycyny

Postać:

maść

Kategoria:

Dermatologia

Specjalności:

Dermatologia i wenerologia

Działanie :

bakteriobójcze

Wskazania:

Ropne zapalenia skóry, pieluszkowe zapalenie skóry niemowląt, rany po oparzeniach i zabiegach operacyjnych.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Częstotliwość stosowania i czas trwania kuracji ustala lekarz. Maść nanosi się na miejsca chorobowo zmienione. Bardzo ostrożnie stosować na duże powierzchnie uszkodzonej skóry, sączące zmiany chorobowe i owrzodzenia żylakowe. Nie stosować długotrwale.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Wysypka, świąd, nadkażenie grzybicze lub bakteryjne. Przy stosowaniu na dużych powierzchniach może działać uszkadzająco na słuch, nerki i układ nerwowy.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na neomycynę lub bacytracynę, zaburzenia funkcji schorzenia nerek, uszkodzony narząd słuchu.   Gdy przyjmujesz leki moczopędne, inne antybiotyki aminoglikozydowe, cefalosporyny, narkotyczne leki przeciwbólowe. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W ciąży i okresie karmienia piersią stosowanie leku ograniczone jest do przypadku, gdy przewidywane korzyści dla matki przewyższają ewentualne zagrożenie dla płodu i niemowlęcia.

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Mimo wszystko może mieć jednak miejsce niezgodność ze stanem faktycznym. Przed zakupem prosimy upewnić się w aptece czy zamówienie w pełni spełnia Twoje oczekiwania. W przypadku wątpliwości należy zasięgnąć porady farmaceuty lub lekarza.


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus