Borowinowa kostka Iwonicka, 1 kg

Produkt usunięty z oferty doz.pl

O produkcie

Producent

UZDROWISKO IWONICZ
Al. Torosiewicza 2
Iwonicz Zdrój

Opis

Borowinowa Kostka Iwonicka jest naturalnym produktem leczniczym otrzymywanym z borowiny pochodzącej z ekologicznie czystych złóż w Polsce i soli jodobromowej iwonickiej, dzięki której borowina zyskuje dodatkowe walory lecznicze. Borowinowa kostka iwonicka wytwarzana jest od 1925 r.
Stosowanie okładów sporządzonych z kostki borowinowej jest odpowiednikiem zabiegów borowinowych (okładów i zawijań) wykonywanych w uzdrowiskach podczas kuracji leczniczej.
 

Skład

1 kg soli zawiera około: 850 g borowiny naturalnej. Skład borowiny naturalnej w przeliczeniu na suchą masę wykazuje 45% części organicznych w postaci kwasów huminowych oraz 55% części nieorganicznych w tym jonu chlorkowego 6%, chlorku sodowego 10% oraz bezwodnik krzemowy, sód, magnez, wapń, glin, żelazo, mangan.
Substancje pomocnicze: sól jodobromowa iwonicka, szlam iwonicki.

Dawkowanie

Dobrze rozdrobnioną kostkę borowinową iwonicką wymieszać w naczyniu z ciepłą wodą, dolewając około 0,5 litra wody i ugniatać aż do uzyskania jednolitej masy, a następnie podgrzewać na łaźni wodnej lub nad gotującą się wodą do temperatury zalecanej przez lekarza. Tak przygotowaną masę nakłada się warstwą około 3 cm na chorą część ciała, owija płótnem, następnie folią lub nieprzemakalną ceratką i dodatkowo ręcznikiem lub kocem, aby zminimalizować utratę ciepła. Okład utrzymywać przez 15-30 minut. Temperatura pierwszego zabiegu nie powinna przekraczać 42°C, w każdym następnym temperaturę można zwiększyć o 1-2°C, nie przekraczając 46°C. Zabiegi stosować wg zaleceń lekarza, ewentualnie codziennie lub co drugi dzień. Jedna kuracja składa się z serii 15-30 zabiegów. Po jednej serii zaleca się przerwę około 14 dni.
Po każdym zabiegu wskazany jest wypoczynek w łóżku przez 1-2 godziny.

Działanie

Borowinowa kostka iwonicka jest pełnowartościowym preparatem leczniczym odpowiadającym wymogom stawianym przez współczesną peloterapię. Charakteryzuje się takimi właściwościami jak duża pojemność cieplna, chłonność wody, zdolność pęcznienia. Obok czynnika termicznego leczniczo działa bodziec chemiczny kwasów huminowych, garbników, ciał estrogennych, soli jodobromowej iwonickiej, które łatwo przenikają przez rozgrzaną skórę. Wpływ leczniczy wzmaga również łagodny ucisk wywierany przez okład i znaczne przekrwienie tkanek, co sprzyja szybkiemu wchłanianiu produktów procesu zapalnego.
 

Wskazania

Zaleca się stosowanie preparatu w leczeniu uzupełniającym terapię przewlekłych schorzeń stawów, ścięgien, mięśni, nerwów, kości i okostnej na tle zapalnym, gośćcowym, urazowym i zwyrodnieniowym. Preparat pomocny jest w leczeniu zrostów otrzewnowych i przewlekłych zapaleń przydatków– tylko w postaci okładów, a nie tamponów ginekologicznych.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij