Zamów leki onlinePoradnik o zdrowiuAplikacja mobilnaMaraton InspiracjiŁódź Maraton AptekiLekarze
Rozmiar tekstu:

Apap Przeziębienie FAST, tabletki musujące, 10 szt

Apap Przeziębienie FAST, tabletki musujące, 10 szt
Cena w doz.pl:
14.05 zł
Dodaj do przechowalni | Poinformuj o promocji

APAP Przeziębienie FAST to musująca formuła leku, która szybko zwalcza objawy przeziębienia i grypy, takie jak podwyższona temperatura, ból gardła, ból głowy, bóle mięśni i bóle kostno-stawowe. Obecna w preparacie witamina C niezbędna jest do prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego.

O produkcie
Encyklopedia
Podobne produkty
Pytania do Farmaceuty
Producent:
US PHARMACIA
Typ preparatu:
bez recepty
Przechowywanie:
Temperatura pokojowa
Refundowany:
Nie
Dawka:
500mg+300mg
Skład

paracetamol 500mg, kwas L-askorbinowy 300mg. Pozostałe składniki: kwas cytrynowy bezwodny, wodorowęglan sodu, węglan sodu bezwodny, powidon, Makrogol 6000, aromat cytrynowy 135460, sacharyna sodowa, aspartam (E951), aromat cytrynowo-limonowy 135459, magnezu stearynian, sól sodowa fosforanu ryboflawiny.

Działanie

Preparat zawiera paracetamol i witaminę C. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Witamina C uzupełnia zwiększone zapotrzebowanie na kwas askorbowy, występujące w czasie przeziębienia lub grypy.

Wskazania

Krótkotrwałe leczenie objawów występujących w przebiegu przeziębienia lub grypy, takich jak: gorączka, ból głowy, ból gardła, bóle mięśniowe i bóle kostnostawowe.

Dawkowanie

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat:
Jednorazowo 1 tabletkę. Przyjmować co 4-6 godzin. Nie należy stosować więcej niż 3 tabletki na dobę. Przed zażyciem tabletkę należy rozpuścić w ˝ szklanki wody.

Przeciwwskazania:

Nie należy przyjmować leku

  • Wcześniej obserwowano objawy uczulenia na paracetamol lub którykolwiek składnik leku.
  • Występują następujące schorzenia: wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, ciężka niewydolność wątroby lub nerek, wirusowe zapalenie wątroby, kamica moczowa, chorobę alkoholową, fenyloketonuria.
  • Podczas leczenia inhibitorami MAO i w okresie do 2 tygodni od zaprzestania przyjmowania tych leków lub zydowudyną.
  • Nie należy stosować u kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią.
  • Nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
Działania niepożądane:
  • badania diagnostyczne: fałszywe wyniki niektórych badań laboratoryjnych, wykonywanych metodami oksydoredukcyjnymi
  • zaburzenia krwi i układu chłonnego: granulocytopenia (zmniejszenie liczby granulocytów we krwi), agranulocytoza (brak granulocytów we krwi), trombocytopenia (zmniejszenie liczby płytek krwi)
  • zaburzenia żołądka i jelit: nudności, wymioty, objawy uszkodzenia wątroby
  • zaburzenia nerek i dróg moczowych: kolka nerkowa, martwica brodawek nerkowych, ostra niewydolność nerek, kamica moczowa
  • zaburzenia układu immunologicznego: reakcje alergiczne, jak obrzęk Quinckego, duszność, skurcz oskrzeli, zlewne poty, nudności, obniżenie ciśnienia tętniczego krwi aż do objawów wstrząsu
  • zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: niezbyt często: rumieniowe, pokrzywkowe reakcje skórne i zaczerwienienie skóry


U niektórych osób w czasie stosowania leku mogą wystąpić inne działania niepożądane.
W przypadku wystąpienia innych objawów niepożądanych nie wymienionych w tej ulotce, należy poinformować o nich lekarza.

Uwagi:

Stosowanie innych leków
Ze względu na ryzyko przedawkowania leku nie należy stosować równocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol i witaminę C. W przypadku równoczesnego stosowania leków przeciwzakrzepowych (warfaryny, kumaryny), ryfampicyny (lek stosowany w leczeniu gruźlicy), leków
przeciwpadaczkowych, leków uspokajających i nasennych, inhibitorów MAO (leki stosowane m.in. w depresji), zydowudyny (lek stosowany w zakażeniu wirusem HIV), glinu (stosowany w łagodzeniu zgagi), żelaza (stosowany w zapobieganiu i leczeniu niedokrwistości), chloramfenikolu (antybiotyk), chlorzoksazonu (lek o działaniu zwiotczającym mięśnie szkieletowe) przed przyjęciem leku należy zasięgnąć opinii lekarza.
Stosowanie leku może być przyczyną fałszywych wyników niektórych badań laboratoryjnych (np.
oznaczanie glukozy, kreatyniny).

Dostawa / odbiór produktu:
Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 1 761 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie.
Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Apap Przeziębienie FAST (Apap C Plus) - Paracetamolum, Acidum ascorbicum - zastosowanie i działanie

Skład:
Postać:
tabletki musujące
Kategoria:
Specjalności:
Działanie :
Wskazania:
Krótkotrwałe leczenie objawów występujących w przebiegu przeziębienia i grypy, takich jak: gorączka, ból głowy, ból gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe.
Dawkowanie:
Doustnie. Dorośli i dzieci od 12 roku życia: 1 tabletkę rozpuścić w 1/2 szklanki wody i pić co 4-6 godzin. Nie stosować więcej niż 3 tabletki na dobę. Uwaga! Podczas stosowania leku nie należy pić alkoholu. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.
Możliwe skutki uboczne:
Reakcje nadwrażliwości (zaczerwienie skóry, wysypka, obrzęk naczynioruchowy, duszność, pocenie, obniżenie ciśnienia tętniczego krwi aż do objawów wstrząsu, napad astmy oskrzelowej), zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego (nudności, wymioty, objawy uszkodzenia wątroby), zaburzenia ze strony układu krwiotwórczego, zaburzenia ze strony układu moczowego. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.
Poinformuj lekarza:
Gdy masz nadwrażliwość na paracetamolu lub którykolwiek składnik preparatu, schorzenia wątroby i/lub nerek, chorobę alkoholową. Gdy przyjmujesz inne leki zawierające paracetamol, leki przeciwzakrzepowe, inhibitory MAO (monoaminooksydazy). Uwaga! Podczas leczenia inhibitorami MAO i w okresie do 2 tygodni od zaprzestania przyjmowania tych leków nie należy stosować preparatu Apap Przeziębienie FAST. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Należy wówczas unikać jego stosowania, jednak w razie konieczności w dawkach terapeutycznych wydaje się być bezpieczny w krótkotrwałym leczeniu w ciąży i okresie karmienia piersią. Stosowanie leku w okresie ciąży i karmienia piersią należy skonsultować z lekarzem.

Na Wasze pytania odpowiadają farmaceuci Portalu Dbam o Zdrowie.



Nie masz konta? Zarejestruj się

Kupujący Apap Przeziębienie FAST, tabletki musujące, 10 szt kupowali także:

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Mimo wszystko może mieć jednak miejsce niezgodność ze stanem faktycznym. Przed zakupem prosimy upewnić się w aptece czy zamówienie w pełni spełnia Twoje oczekiwania. W przypadku wątpliwości należy zasięgnąć porady farmaceuty lub lekarza.
Widzisz błąd w opisie? Zaloguj się, aby poinformować redakcję doz.pl

Twój koszyk Przechowalnia

Suma: 0 zł
Brak produktów w koszyku.
DARMOWA DOSTAWA W 24-72h
Zamknij [X]

Zaloguj się do swojego profilu!

Wprowadź w pola poniżej swój login i hasło.
Email:
Hasło:
Masz konto na Facebooku? Zaloguj się przy pomocy profilu Facebook i zamów leki!
Zaloguj się
Nie masz konta?
Załóż je bezpłatnie już dziś.
Nie pamiętasz hasła?
Skorzystaj z opcji przypomnienia.
Zamknij [X]
Wylogowanie
W Twoim koszyku znajduje się zamówienie na 0 produkty, które nie zostało skierowane do realizacji w aptece.
Czy na pewno chcesz się wylogować?

Portal Dbam o Zdrowie - leki, suplementy, akcesoria

Wiedza o zdrowiu

Dbam o Zdrowie

Darmowa Infolinia

Katalog Zadbaj o zdrowy wypoczynekKatalog Zaufaj ApteceLato i podróżeLeki na receptęAkcesoriaCiąża i dzieckoDermokosmetykiDla alergikówDla cukrzykówDla sportowcówDrogi moczoweHomeopatiaKosmetykiMięśnie i stawyNa kacaOczy - krople, soczewki, okularyOdchudzanie i oczyszczaniePamięć, koncentracjaPielęgnacja skóryProblemy pokarmowe, hemoroidyPrzeciwbólowePrzeziębienie i grypaRzuć palenieSeks, zdrowie intymneSerce, krążenieSpokojny senSprzęt medyczny i rehabilitacyjnyStomatologiaStres, poprawa nastrojuŚrodki opatrunkowe i higieniczneTesty diagnostyczneWitaminy i minerałyWzmacniające odpornośćZdrowe nogi, stopyZestawy promocyjneZioła i herbatyŻywnośćAktualnościCzytelniaEncyklopedia lekówEncyklopedia ziółEncyklopedia zdrowiaO nasPomocKontaktRegulaminNota prawnaKarta PodarunkowaFundacja Dbam o Zdrowie
800 111 204
lub (42) 613 31 71
Pisz na adres: pomoc@doz.pl

DOZ.PL - Portal Dbam o Zdrowie
Copyright (C) DOZ.PL Sp. z o.o. 2007 - 2013
Zbąszyńska 3, 91-342 Łódź
NIP 537-249-29-24, KRS 301254
Infolinia: 800 111 204

Redakcja doz.pl

Piotr Gmurek
tel: +48 (42) 200 71 31pgmurek@doz.pl

Reklama w doz.pl

Ewa Dudekedudek@doz.plreklama@doz.pl

Współpraca z producentami

Michał Kudłacikmkudlacik@doz.pl

Współpraca

Jesteś producentem, farmaceutą?Kliknij tutaj