Corsodyl 0,2%, płyn do płukania jamy ustnej, 300 ml

Możliwe formy odbioru:

Bezpłatna dostawa do apteki
17.43 zł
 • Producent:GLAXOSMITHKLINE CONSUMER HEALTHCARE
 • Typ preparatu:bez recepty
 • Przechowywanie:Temperatura pokojowa
 • Refundowany:Nie
 • Encyklopedia: Corsodyl


Szczegółowy opis produktu

Płyn do stosowania w jamie ustnej Corsodyl zawiera glukonian chlorheksydyny o działaniu przeciwbakteryjnym.

Skład

0,2% w/v roztwór glukonianu chlorheksydyny
substancje pomocnicze: etanol 96%, glicerylohydroksystearynian makrogolu, sorbitol 70%, aromat na bazie olejku mięty pieprzowej, woda oczyszczona.

Wskazania

 • leczenie ostrego zapalenia dziąseł,
 • leczenie infekcyjnego zapalenia śluzówki jamy ustnej, w tym także kandydoz,
 • wspomaganie gojenia po zabiegach chirurgicznych w jamie ustnej,
 • profilaktyka zębodołów poekstrakcyjnych,
 • intensywna terapia chronicznych aft,
 • utrzymanie higieny jamy ustnej w sytuacjach, kiedy czasowo niemożliwe jest czyszczenie zębów szczoteczką.

Dawkowanie

2 x dziennie, najlepiej rano i wieczorem po jedzeniu i umyciu zębów płukać jamę ustną 10 ml roztworu (do kreski wewnątrz zakrętki).

W przypadku ostrego zapalenia dziąseł lub śluzówki jamy ustnej, leczenia aft oraz zapalenia dziąseł spowodowanego przez protezy, zaleca się płukać jeszcze przez 2 dni po ustąpieniu objawów. Przed zabiegiem chirurgicznym w jamie ustnej używać roztworu według wskazań lekarza.

 

Przeciwwskazania:

Nie należy stosować preparatu w razie stwierdzonej nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku.

Działania niepożądane:

Mogą wystąpić następujące objawy niepożądane:
Przebarwienia: może wystąpić powierzchniowe przebarwienie języka, które ustępuje po zaprzestaniu stosowania leku. Mogą również wystąpić przebarwienia zębów i wypełnień. Zabarwienie to nie jest trwałe i można mu w znacznym stopniu zapobiec poprzez codzienne szczotkowanie zębów pastą do zębów przed zastosowaniem płyny. lub w przypadku protez, czyszczenie ich środkiem do czyszczenia protez. Jednakże w pewnych przypadkach aby całkowicie usunąć plamy może być konieczne profesjonalne polerowanie zębów.

Smak: w początkowym okresie używania płynu do stosowania w jamie ustnej mogą wystąpić przejściowe zaburzenia zmysłu smaku oraz odczuwanie pieczenia języka. Oddziaływanie to zazwyczaj słabnie przy dalszym stosowaniu płynu.

Złuszczenie się błon śluzowych jamy ustnej: w przypadku wystąpienia złuszczenia błony śluzowej jamy ustnej, należy rozcieńczyć płyn taką samą ilością wody i wymieszać, co często pozwala na dalsze jego stosowanie.

Obrzęk ślinianek przyusznych: w niezmiernie rzadkich przypadkach zgłaszano obrzęk ślinianek przyusznych podczas stosowania płynów do płukania ust zawierających chlorheksydynę. We wszystkich przypadkach ustępował on po zaprzestaniu kuracji.

Reakcje podrażnienia skóry: rzadko mogą występować reakcje objawiające się podrażnieniem skóry na preparaty zawierające chlorheksydynę. Zgłaszano nadwrażliwość i uogólnione reakcje uczuleniowe na chlorheksydynę jednakże są one niezwykle rzadkie.

Uwagi:

Płynu nie należy stosować dłużej niż 4 tygodnie, chyba że lekarz zaleci inaczej.
Nie należy stosować leku u dzieci w wieku poniżej 12 lat bez zalecenia lekarza.


Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 1 867 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Corsodyl - Chlorhexidinum gluconicum - zastosowanie i działanie

Skład:

glukonian chlorheksydyny

Postać:

płyn do płukania jamy ustnej

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Stomatologia ogólna

Działanie :

odkażające , przeciwbakteryjne

Wskazania:

Utrzymanie higieny jamy ustnej, leczenie ostrego zapalenia dziąseł, leczenie infekcyjnego zapalenia śluzówki jamy ustnej, w tym także grzybic i aft, wspomaganie gojenia po zabiegach chirurgicznych w jamie ustnej, profilaktyka zębodołów poekstrakcyjnych.

Dawkowanie:

Jamę ustną płukać 2 razy dziennie, najlepiej rano i wieczorem po jedzeniu i po umyciu zębów stosując 10 ml płynu (do kreski wewnątrz zakrętki). W przypadku zapalenia dziąseł lub śluzówki jamy ustnej, leczenia aft oraz zapalenia dziąseł spowodowanego przez protezy zaleca się płukanie jeszcze przez 2 dni po ustąpieniu objawów.   Przy zapaleniach błony śluzowej jamy ustnej spowodowanych stosowaniem protez: oczyszczoną protezę 2 razy dziennie zanurzać w płynie na około 15 minut. Przed założeniem protezy przepłukać jamę ustną płynem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Podrażnienie błony śluzowej jamy ustnej, zaburzenia gojenia się ran, zaburzenia smaku, uczucie drętwienia języka. Ponadto mogą pojawić się odwracalne przebarwienia zębów, które mogą być usunięte przez dokładne szcztokowanie zębów.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania w ciąży i okresie karmienia piersią.Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus