Veral, 10 mg/g (1%), żel, 100 g

diklofenak, żel, ból, obrzęk, stan zapalny

Produkt usunięty z oferty doz.pl

O produkcie

Podmiot odpowiedzialny

Herbacos Recordati s.r.o.,
Štrossova 239
Pardubice, Republika Czeska

Producent

Saneca Pharmaceuticals a.s.,
Nitrianska 100
Hlohovec, Republika Słowacji

Opis

Veral to produkt leczniczy stosowany w łagodzeniu bólu, stanów zapalnych i obrzęków wywołanych między innymi urazami. Produkt ma również działanie chłodzące.

Skład

Substancją czynną leku jest diklofenak (Diclofenacum natricum)

1 g żelu zawiera 10 mg diklofenaku

Substancje pomocnicze: alkohol etylowy 96%, alkohol izopropylowy, roztwór 10% wodorotlenku amonowego, karbomer, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Veral to lek do stosowania miejscowego na skórę. Należy wetrzeć odpowiednią ilość leku w miejsce zmienione chorobowo trzy do czterech razy na dobę.
Do leczenia obszaru o powierzchni 400 do 800 cm2 wystarczy 2 do 4 g żelu (ilość odpowiadająca wielkości od owocu wiśni do orzecha włoskiego).
Nie należy stosować leku dłużej niż:
  • U dorosłych i młodzieży powyżej 14 lat: 14 dni w przypadku urazów mięśni i stawów (skręcenia, nadwerężenia lub stłuczenia) i zapalenia ścięgien.
  • U dorosłych (powyżej 18 lat): 21 dni w przypadku bólu związanego z chorobą zwyrodnieniową stawów, o ile lekarz nie zaleci inaczej.

Jeżeli ból i obrzęk nie ustępują w ciągu 7 dni lub nastąpi pogorszenie, należy skontaktować się z lekarzem.

Działanie

Veral działa miejscowo przeciwzapalnie, przeciwbólowo i przeciobrzękowo.

Wskazania

Lek stosowany jest w miejscowym leczeniu:

Dorośli i młodzież powyżej 14 lat:

  • pourazowych stanów zapalnych ścięgien, więzadeł, mięśni i stawów (np. powstałych wskutek skręceń, nadwyrężeń lub stłuczeń)
  • bólu pleców
  • ograniczonych stanów zapalnych tkanek miękkich takich, jak: zapalenie ścięgien, łokieć tenisisty, zapalenie torebki stawowej, zapalenie okołostawowe.

Dorośli (powyżej 18 lat)

  • ograniczonych i łagodnych postaci choroby zwyrodnieniowej stawów

Przeciwwskazania

Nie stosować leku Veral:

  • jeśli pacjent ma uczulenie na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku,
  • jeśli u pacjenta kiedykolwiek w przeszłości wystąpiła reakcja uczuleniowa po zastosowaniu leków zawierających kwas acetylosalicylowy, ibuprofen, lub po innych lekach używanych w leczeniu bólu stawów i mięśni.
  • w trzecim trymestrze ciąży.
  • u osób poniżej 14 lat.

 

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Niektóre działania niepożądane występujące rzadko lub bardzo rzadko mogą być ciężkie. W przypadku wystąpienia któregokolwiek z wymienionych objawów, należy natychmiast zaprzestać stosowania leku, skontaktować się z lekarzem lub zgłosić się do najbliższego szpitala:

Rzadko (występują mniej niż u 1 do 10 na 10 000 osób stosujących lek): Wysypka skórna z pęcherzykami, łuszczeniem się skóry, uczuciem pieczenia;.

Bardzo rzadko (występują mniej niż u 1 na 10 000 osób stosujących lek): Sapanie, spłycony oddech lub uczucie ucisku w klatce piersiowej (astma); obrzęk twarzy, ust, języka lub krtani; pokrzywka.

W przypadku wystąpienia innych wymienionych działań niepożądanych należy, tak szybko jak to możliwe, poinformować lekarza lub farmaceutę.

Często (występują mniej niż u 1 do 10 na 100 osób stosujących lek): Wysypka skórna, świąd, zaczerwienienie lub pieczenie skóry.

Bardzo rzadko (występują mniej niż u 1 na 10 000 osób stosujących lek): zwiększona wrażliwość skóry na światło słoneczne. Objawami nadwrażliwości są oparzenia słoneczne ze świądem, obrzękiem i pęcherzami.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • Nie należy stosować leku na uszkodzoną skórę, otwarte rany, wypryski. Należy zaprzestać stosowania leku, jeśli po jego użyciu pojawi się wysypka skórna.
  • Należy unikać stosowania leku na duże powierzchnie skóry oraz przez długi okres czasu, jeśli nie zostało to zalecone przez lekarza.
  • Lek jest przeznaczony do użytku zewnętrznego. Nie należy go stosować w jamie ustnej. Po użyciu należy umyć ręce.
  • Należy unikać kontaktu żelu z oczami. Jeżeli lek dostanie się do oczu, należy przemyć je czystą wodą i skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.
  • Jednoczesne bandażowanie może być stosowane, ale nie mogą to być nieprzepuszczające powietrza bandaże.
  • Leku nie wolno stosować w trzecim trymestrze ciąży.
  • Nie stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 14 lat.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Ciąża i karmienie piersią

Leku Veral nie wolno stosować w czasie trzech ostatnich miesięcy ciąży. Podczas pierwszych sześciu miesięcy ciąży Veral należy stosować tylko na zalecenie lekarza, przy czym zastosowana dawka powinna być możliwie najmniejsza, a czas trwania terapii jak najkrótszy.

Podczas karmienia piersią Veral może być stosowany jedynie na zalecenie lekarza. W takim przypadku leku nie należy nakładać na piersi karmiących kobiet, ani też na duże powierzchnie skóry lub długotrwale.

W przypadku jakichkolwiek dalszych wątpliwości dotyczących stosowania leku Veral u kobiet ciężarnych lub karmiących piersią należy zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 14 lat.
U młodzieży powyżej 14 lat, w razie konieczności stosowania leku przez dłużej niż 7 dni w leczeniu bólu lub w przypadku pogorszenia się objawów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem.

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • Zapalenie ścięgna i pochewek ścięgnistych jest najczęściej spowodowane nagłym urazem podczas wykonywania intensywnych ćwiczeń fizycznych. Szczególnie na niego narażone są także osoby wykonujące przez dłuższy czas powtarzalne czynności, takie jak gra w tenisa, pisanie na klawiaturze komputera czy malowanie. Zapalenie ścięgna i pochewek ścięgnistych objawia się bólem i obrzękiem w okolicy zmienionego zapalnie ścięgna, a także ograniczeniem ruchomości stawu. Jak wygląda leczenie i rehabilitacja przy zapaleniu ścięgna?

  • Rehabilitacja pacjentów cierpiących na choroby reumatyczne powinna być jednym głównych elementów kompleksowego leczenia. Szczególnie ważną rolę odgrywa w pierwszym okresie choroby, w którym nie doszło jeszcze do utrwalenia powstających zmian. Kompleksowa terapia wymaga m.in. stałego wprowadzania zmian cyklu rehabilitacji oraz leczenia farmakologicznego zlecanych przez lekarzy specjalistów. Konsultacje dotyczą głównie wizyt u lekarzy specjalistów rehabilitacji oraz reumatologów.

  • Rwa barkowa jest częstą przyczyną dolegliwości bólowych zgłaszanych lekarzowi przez pacjentów. Przypadłość ta daje objawy neurologiczne w postaci: bólu okolicy szyjnej kręgosłupa (często promieniującego do części dystalnych kończyn np. do palców bądź ręki), zwiększonego napięcia mięśni spowodowanego bólem, zaburzeń czucia - mrowienia i pieczenia (tzw. parestezje), a nawet niedowładu kończyn.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij