Kalcikinon, tabletki, 60 szt.

Możliwe formy odbioru:

Bezpłatna dostawa do apteki
Wysyłka DHL
Paczkomat InPost
45.49 zł
 • Producent:VALENTIS
 • Typ preparatu:Środek spoż. specj. przeznaczenia żyw.
 • Przechowywanie:Temperatura pokojowa
 • Refundowany:Nie
 • Encyklopedia: Kalcikinon


Szczegółowy opis produktu

KALCIKINON - dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego do postępowania w osteoporozie, osteomalacji, przy złamaniach kości oraz w okresie szybkiego wzrostu.


Wykaz składników

węglan wapnia, substancja przeciwzbrylająca: celuloza mikrokrystaliczna, KINON1 (menachinon-7 - witamina K, otrzymywana z soi przez fermentację), stabilizatory; sól sodowa karboksymetylocelulozy usieciowana i poliwinyiopirolidon, substancje przeciwzbrylające: roślinny stearynian magnezu i kwas stearynowy, cholekalcyferol (witamina D3), substancja przeciwzbrylająca: dwutlenek krzemu.

Wartość odżywcza 2 tabletki 100 g produktu
Białko 0 g 0g
Węglowodany 0,18 g 11,1 g
Tłuszcz 0 g 0 g
Wapń 500 mg (62,5% RDA*) 31250 mg (3906% RDA*)
Witamina K2 75 mcg (100% RDA*) 4687,5 mcg (6250% RDA*)
Witamina D3 25 mcg (500% RDA*) 1562,5 mcg (31250% RDA*)

* RDA - zalecane dzienne spożycie

Właściwości

Wapń i witamina K są potrzebne do utrzymania zdrowych kości.

Witamina D przyczynia się do prawidłowego wchłaniania/wykorzystywania wapnia i fosforu.

Wapń jest składnikiem mineralnym, który jest niezbędny do funkcjonowania organizmu. Z wszystkich składników mineralnych organizm człowieka zawiera najwięcej wapnia. Najwięcej wapnia przyjmowanego wraz z pożywieniem wchłaniane jest przez organizm z produktów mlecznych, grubo mielonych mąk, wody mineralnej, niektórych owoców i warzyw. W przypadku stosowania nieprawidłowej diety zaleca się uzupełnienie wapnia w postaci węglanu wapnia lub z innych źródeł tego pierwiastka.

Dlaczego wapń jest ważny?

•    Ten składnik mineralny stanowi około 1,5-2% ludzkiej masy i jest najważniejszym składnikiem szkieletu ludzkiego. Jeżeli dieta człowieka jest źle zbilansowana i uboga w wapń, organizm zabiera go z koki, co może przyczynić się do ich osłabienia powodując osteoporozę.

•    Około 1% wapnia krąży w organizmie w osoczu krwi dostając się do wszystkich tkanek i płynów ustrojowych. Wapń jest zaangażowany w zmniejszaniu drażliwości układu nerwowego, regulacji przepuszczalności błon komórkowych i naczyń włosowatych oraz procesów krzepnięcia krwi.

•    Większość (około 99%) wapnia w organizmie jest przechowywane w kościach i zębach, stąd jest on konieczny do utrzymania prawidłowego rozwoju kości i zębów u dzieci i dorosłych.

Witamina D (kalcyferol) jest witaminą rozpuszczalną w tłuszczach. Dwie formy witaminy D są najbardziej znane: witamina (ergokalcyferol) i witamina D3 (cholekalcyferol), są one obecne w warzywach i mogą być syntetyzowane w ludzkiej skórze w głębszych warstwach naskórka pod wpływem promieniowania ultrafioletowego (UV-B) i ciepła. Witamina D3 może być dostarczona z produktów pochodzenia zwierzęcego, jednakże nie występuje w nich w dużych ilościach. Najwięcej witaminy D3 znajduje się w tłustych rybach (łosoś, śledź, węgorz), żółtku jaj, wątrobie, maśle, serze. Twierdzi się, że typowa zachodnia dieta często w pełni nie zaspokaja potrzeb organizmu na witaminę D.

Tylko populacje skandynawskie, które spożywają dużo ryb, mięsa fok lub wielorybów, w tym ich tłuszcz, otrzymują właściwą podaż witaminy D z pożywieniem. Niedobór tej witaminy nie jest zwykle odczuwalny przez ludzi mieszkających w okolicy równika, gdzie nie brakuje słońca. Zapasy witaminy D (skóra, mięśnie oraz inne tkanki) nie są obfite. Twierdzi się, że co najmniej 50% populacji naszej szerokości geograficznej cierpi z powodu braku tej witaminy. Niedobór witaminy D u dorosłych może być spowodowany przez czynniki genetyczne, nawyki żywieniowe, brak słońca w średnich szerokościach geograficznych a także występowanie niektórych chorób wątroby, nerek i jelit

Dlaczego witamina D jest ważna?

•    Ta witamina uczestniczy w formowaniu kości i zębów, gdyż pomaga organizmowi w absorpcji wapnia i fosforu i pomaga utrzymać prawidłowy poziom wapnia we krwi.

•    W przypadku braku witaminy D organizm przyswaja około 15% wapnia oraz około 60% fosforu, stąd witamina D jest niezbędna do prawidłowego wzrostu i rozwoju kości i zębów u dzieci, a także do wsparcia ich kondycji.

*    Niedobór witaminy D prowadzi do krzywicy. Naukowcy odkryli, że niedobór witaminy D w okresie dzieciństwa i dorastania, kiedy kości gromadzą wapń, gęstnieją i intensywnie rosną, zwiększa ryzyko rozwoju osteoporozy (zrzeszotnienie kości) w późniejszym okresie.

*    Badania wykazały, że utrata masy kostnej wyraźnie spadło u kobiet w okresie po menopauzie, które stosowały 700 j.m. witaminy D oraz 500-1200 mg wapnia dziennie.

Witamina K nie jest gromadzona w ciele człowieka, je] małe ilości znajdują się w wątrobie i w kościach, które organizm wykorzystuje w ciągu paru dni. Witamina K1 (filochinon) znajduje się w roślinach, a witamina K2 (menachinon) - w mięsie, żółtku jaj i produktach mlecznych. Witamina K2 jest także syntetyzowana przez mikroflorę jelitową organizmu. Może być niedostateczna ilość witaminy K w przypadku zaburzeń trawienia (zwłaszcza po długotrwałym stosowaniu antybiotyków), ponadto powodem jest często nieodpowiednie żywienie. Od czasów szkolnych każdy wie, że witamina K jest niezbędna do prawidłowych procesów krzepnięcia krwi, jednakże niedawno naukowcy zauważyli znaczenie tej witaminy w mineralizacji kości.

Dlaczego witamina jest ważna?

•    Witamina bierze udział w mineralizacji kości i jest niezbędna do utrzymania Ich w zdrowiu. Przyspiesza proces mineralizacji kości w osteoblastach, tak wiec jest konieczna do wytwarzania i utrzymania prawidłowej struktury kości.

•    W przypadku braku tej witaminy, białko osteokalcyna, która posiada właściwości wiązana wapnia, staje się nieaktywne, wskutek czego procesy mineralizacji zostają zakłócone a część wapnia zaczyna gromadzić się w naczyniach krwionośnych.

•    Badania wykazały, że stosowanie witaminy K2 u kobiet po menopauzie znacznie zmniejsza straty gęstości kości.

•    Menachinon-7 (witamina K2 MK-7) pozostaje dłużej w surowicy krwi niż inne formy chemiczne witaminy K. Jest dobrze wchłaniany przez organizm i pomaga w utrzymaniu zdrowych kości.

Zalecane spożycie

Sposób użycia: dorosłym zaleca się stosowanie 2 tabletek dziennie podczas posiłków.

Przeciwwskazania:

W przypadku przyjmowania leków przeciwzakrzepowych należy przed zastosowaniem preparatu Kalcikinon™ skonsultować się z lekarzem.

Uwagi:

 • Produkt należy przyjmować pod nadzorem lekarza.
 • Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.
 • Produkt nie jest odpowiedni do zastosowania jako jedyne źródło pożywienia.
 • Dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia, należy stosować zrównoważoną dietę i prowadzić zdrowy tryb życia.
 • Przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze poniżej 25oC.
 • Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 2 008 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Kalcikinon - zastosowanie i działanie

Skład:

węglan wapnia , witamina K2 , witamina D3 (cholekalcyferol)

Postać:

tabletki

Kategoria:

Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

uzupełnia dietę w wapń i witaminę D3 , uzupełnia dietę w witaminę K2

Wskazania:

Kalcikinon jest wskazany do postępowania dietetycznego w celu uzupełnienia  w organizmie poziomu wapnia, witaminy K2 i D3.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli 2 tabletki dziennie podczas posiłków. Produkt należy przyjmować pod nadzorem lekarza.

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Mimo wszystko może mieć jednak miejsce niezgodność ze stanem faktycznym. Przed zakupem prosimy upewnić się w aptece czy zamówienie w pełni spełnia Twoje oczekiwania. W przypadku wątpliwości należy zasięgnąć porady farmaceuty lub lekarza.


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus