Paracetamol LGO, 500 mg, tabletki, 10 szt

Możliwe formy odbioru:

Bezpłatna dostawa do apteki
2.68 zł
  • Producent:LAB.GALENOWE OLSZTYN
  • Typ preparatu:bez recepty
  • Przechowywanie:Temperatura pokojowa
  • Refundowany:Nie
  • Encyklopedia: Paracetamol LGO


Szczegółowy opis produktu

Paracetamol to lek działający przeciwbólowo i przeciwgorączkowo.

Skład

Jedna tabletka zawiera 500 mg paracetamolu (Paracetamolum) w połączeniu z powidonem.
Subsancje pomocnicze: Powidon K29-32, skrobia kukurydziana, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian.

Działanie

Paracetamol hamuje biosyntezę prostaglandyn poprzez hamowanie aktywności cyklooksygenazy kwasu arachidonowego w ośrodkowym układzie nerwowym. Tylko w niewielkim stopniu hamuje obwodowo enzym cyklooksygenazę, nie powodując uszkodzenia błony śluzowej żołądka. Paracetamol nie wpływa na agregację płytek krwi.

 

Wskazania

Produkt leczniczy działa przeciwbólowo w bólach głowy, gardła, migrenach, bólach zębów, bólach kostnych, stawowych i mięśniowych oraz bolesnym miesiączkowaniu. Ponadto, może być stosowany w przeziębieniach i stanach grypopodobnych. Działa przeciwgorączkowo.

Dawkowanie

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat
Doustnie, 2 tabletki. W razie konieczności dawkę można powtarzać co 4 godziny, do 4 razy na dobę. Maksymalna dawka dobowa paracetamolu wynosi 4 g.

Dzieci w wieku od 6 do 12 lat
Doustnie, od ˝ do 1 tabletki. W razie konieczności dawkę można powtarzać co 4 godziny, do 4 razy na dobę.

Należy poinformować pacjenta, że leku nie należy stosować dłużej niż przez 3 dni bez konsultacji z lekarzem.

Paracetamol LGO nie jest zalecany do stosowania u dzieci poniżej 6 roku życia.

 

Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.
Choroba alkoholowa.
Ciężka niewydolność wątroby lub nerek.

Działania niepożądane:

Działania niepożądane występujące po podaniu paracetamolu rzadko (1/10 000 do <1/1 000):

Zaburzenia układu immunologicznego
Reakcje alergiczne, np. wysypka skórna

Zaburzenia żołądka i jelit
Pieczenie w nadbrzuszu, nudności, wymioty, zapalenie trzustki

Zaburzenia wątroby i dróg żółciowych
Uszkodzenie wątroby, powiększenie wątroby, żółtaczka
Po przedawkowaniu – upośledzenie czynności wątroby

Zaburzenia nerek i dróg moczowych
Po przedawkowaniu – upośledzenie czynności nerek


Działania niepożądane występujące po podaniu paracetamolu bardzo rzadko (<1/10 000):

Zaburzenia krwi i układu chłonnego
Trombocytopenia, methemoglobinemia, agranulocytoza

 

Uwagi:

Ciąża
Badania epidemiologiczne przeprowadzone wśród kobiet w ciąży nie wykazały żadnego szkodliwego działania paracetamolu podawanego w zalecanych dawkach.

Karmienie piersią
Paracetamol jest wydzielany do mleka kobiet karmiących piersią w ilościach niemających znaczenia klinicznego. Dostępne opublikowane dane nie zawierają przeciwwskazań do karmienia piersią w czasie przyjmowania produktu.

Paracetamol powinien być stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią w przypadku zdecydowanej konieczności.

 


Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 1 839 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Paracetamol LGO - Paracetamolum - zastosowanie i działanie

Skład:

paracetamol

Postać:

tabletki

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

przeciwbólowe , przeciwgorączkowe

Wskazania:

Lek stosowany jest w leczeniu: bólu głowy, bólu gardła, migreny, bólu zębów, bólów kostnych, stawowych i mięśniowych, bolesnego miesiączkowania. Ponadto, lek może być stosowany w przeziębieniach oraz w stanach grypopodobnych.  

Dawkowanie:

Doustne. Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat Doustnie, 2 tabletki. W razie konieczności dawkę można powtarzać co 4 godziny, do 4 razy na dobę. Maksymalna dawka dobowa paracetamolu wynosi 4 g (8 tabletek). Dzieci w wieku od 6 do 12 lat Doustnie, od pół do 1 tabletki. W razie konieczności dawkę można powtarzać co 4 godziny, do 4 razy na dobę. Nie wolno przekraczać dawki 4 tabletek w ciągu doby. Nie należy podawać leku dzieciom w wieku poniżej 6 lat, chyba że zaleci to lekarz. Nie przekraczać zalecanego dawkowania. Bez konsultacji z lekarzem leku nie należy stosować dłużej niż przez 3 dni.  W czasie stosowania leku Paracetamol LGO nie należy jednocześnie spożywać alkoholu.

Możliwe skutki uboczne:

Rzadko: reakcje alergiczne, np. wysypka skórna pieczenie w nadbrzuszu, nudności, wymioty, zapalenie trzustki uszkodzenie wątroby, powiększenie wątroby, żółtaczka. Bardzo rzadko: zmniejszenie liczby płytek krwi (trombocytopenia) zwiększenie stężenia utlenionej hemoglobiny we krwi (methemoglobinemia) zmniejszenie liczby krwinek białych zwanych granulocytami (agranulocytoza). 

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie (nadwrażliwość) na paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników leku Paracetamol LGO, Jeśli cierpisz na chorobę alkoholową, Gdy masz ciężką niewydolność wątroby lub nerek. Gdy masz niedobor białka zwanego dehydrogenazą glukozo-6-fosforanową (u tych pacjentów może dojść do uszkodzenia krwinek czerwonych) i reduktazy methemoglobinowe. Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty. Szczególnie o lekach tj: leki przyspieszające opróżnianie żołądka (np. metoklopramid, domperidon), cholestyramina (lek obniżający stężenie cholesterolu we krwi), leki przeciwzakrzepowe, leki  nasenne lub przeciwpadaczkowe (np. fenobarbital, fenytoina, karbamazepina) oraz rifampicyna (antybiotyk), salicylamid (lek przeciwzapalny, przeciwgorączkowy i przeciwbólowy), inhibitory MAO (leki przeciwdepresyjne),  niesteroidowe leki przeciwzapalne (np. ibuprofenu)  Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Przed zastosowaniem leku w okresie ciąży i karmienia piersią należy skonsultować się z lekarzem.



Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus