Zamów leki onlinePoradnik o zdrowiuAplikacja mobilnaMaraton InspiracjiŁódź Maraton AptekiLekarze
Rozmiar tekstu:

Nurofen Ultima, 200mg+500mg, tabletki powlekane, 24 szt

Nurofen Ultima, 200mg+500mg, tabletki powlekane, 24 szt
Cena w doz.pl:
15.48 zł
Dodaj do przechowalni | Poinformuj o promocji

Lek zawiera dwie substancje czynne: ibuprofen i paracetamol.

O produkcie
Encyklopedia
Inne dawki / opakowania
Pytania do Farmaceuty
Producent:
RECKITT BENCKISER POLAND SA
Typ preparatu:
bez recepty
Przechowywanie:
Temperatura pokojowa
Refundowany:
Nie
Dawka:
200 mg +500 mg
Encyklopedia leków:
Skład

Każda tabletka zawiera 200mg ibuprofenu i 500mg paracetamolu, kroskarmeloza sodowa, celuloza mikrokrystaliczna, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian, kwas stearynowy, otoczka tabletki: alkohol poliwinylowy, tytanu dwutlenek, talk, makrogol, potasu glinokrzemian, polisorbat.
 

Działanie

Lek zawiera dwie substancje czynne: ibuprofen i paracetamol. Ibuprofen należy do grupy leków określanych jako NLPZ. Działanie tej grupy leków polega na zmniejsznaiu bólu, zmniejszaniu obrzeku oraz obniżaniu wysokiej temperatury ciała. paracetamol jest lekim przeciwbólowym, który dzialajac inaczej niż ibuprofen, łagodzi ból i gorączkę.
 

Wskazania

Leczenie łagodnego do umiarkowanego bólu związanego z migreną, bólu głowy, bólu pleców, bólów menstruacyjnych, bólu zęba, bólów reumatycznych, bólu mięśni, bólu związanego z łagodnymi postaciami zapalenia stawów, leczeniu objawów przeziębienia oraz grypy, bólu gardła i gorączki.

Dawkowanie

Leku nie należy stosować dłużej niż przez 3 dni.
Dorośli: przyjąć 1 tabletkę z jedzeniem lub piciem do 3 razy na dobę. Należy zachowac, co najmniej 6 godzinną przerwę między kolejnymi dawkami. Jeśli po przyjęciu jednej tabletki objawy nie ustępują można przyjąć maksymalnie 2 tabletki do 3 razy na dobę.

 

Przeciwwskazania:

Owrzodzenia żołądka, perforacja lub krwawienie, uczulenie na ibuprofen lub którykolwiek z pozostałych składników leku, kwas acetylosalicylowy, przyjmowanie innych leków z grupy NLPZ lub kwas acetylosalicylowy powyżej 75mg na dobę.

 

Działania niepożądane:

Zgaga, niestrawnosć, objawy krwawienia z przeodu pokarmowego, objawy zapalenia opon mózgowych, reakcje alergiczne.

Często: bole brzucha lub zle samopoczucie, nudności lub wymioty, biegunka.

Niezbyt często: ból głowy i zawroty głowy, gazy i zaparcia, wysypka, obrzęk twarzy, zmniejszenie liczby krwinek czerwonych lub zwiększenie płytek krwi.

Bardzo rzadko: zmniejszenie liczby krwinek, zaburzenia widzenia, dzwonienie w uszach, splątanie, dezorientacja, depresja, omamy, zmecznie, ogolne zle samopoczucie, ostre reakcje skórne w tym powstawanie pęcherzy, wysokie ciśnienie krwi, problemy z wątrobą, problemy z nerkami, zaburzenia pracy serca

Dostawa / odbiór produktu:
Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 1 777 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie.
Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Nurofen Ultima - Ibuprofenum, Paracetamolum - zastosowanie i działanie

Skład:
Postać:
tabletki powlekane
Kategoria:
Specjalności:
Działanie :
Wskazania:
Krótkotrwałe leczenie łagodnego do umiarkowanego bólu związanego z migreną, bólu głowy, bólu pleców, bólów menstruacyjnych, bólu zęba, bólów reumatycznych, bólu mięśni, bólu związanego z łagodnymi postaciami zapalenia stawów, leczeniu objawów przeziębienia oraz grypy, bólu gardła i gorączki.
Dawkowanie:
Doustnie. Dorośli - 1 tabletka z jedzeniem i piciem, do 3 razy na dobę. Należy zachować, co najmniej 6 godziną przerwę między kolejnymi dawkami. Jeśli po przyjęciu jednej tabletki objawy nie ustępują można przyjąć maksymalnie 2 tabletki do 3 razy na dobę. Nie należy przyjmować więcej niż 6 tabletek w ciągu 24 godzin (co odpowiada 3000 mg paracetamolu i 1200 mg ibuprofenu na dobę).   Uwaga! Lek przeznaczony wyłącznie do krótkotrwałego stosowania. Leku nie należy stosować dłużej niż przez 3 dni.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.
Możliwe skutki uboczne:
Często: bóle brzucha, złe samopoczucie, nudności, wymioty, biegunka, zwiększona aktywność enzymów wątrobowych. Niezbyt często: ból głowy, zawroty głowy, gazy i zaparcia, wysypka, obrzęk twarzy, zmiany obrazu krwi. Bardzo rzadko: zaburzenia widzenia, dzwonienie w uszach, splątanie, dezorientacja, omamy, depresja, zmęczenie, ogólne złe samopoczucie, ostre reakcje skórne, zaburzenia czynności wątroby i/lub nerek, zaburzenia pracy serca (objawiające się dusznością, obrzękiem).
Poinformuj lekarza:
Gdy masz uczulenie na paracetamol, niesteroidowe leki przeciwzapalne, chorobę wrzodową żołądka i/lub jelit, zaburzenia krzepnięcia krwi, zaburzenia czynności serca, wątroby i/lub nerek, astmę, toczeń rumieniowaty, zaburzenia żołądkowo-jelitowe lub przewlekłe zapalne choroby jelit.   Gdy przyjmujesz inne leki zawierające paracetamol, niesteroidowe leki przeciwzapalne, kortykosteroidy, chinolony (leki przeciwbakteryjne), leki przeciwwymiotne (np. metoklopramid, domperydon), leki rozrzedzające krew lub przeciwzakrzepowe, leki pobudzające pracę serca, leki stosowane przy wysokim poziomie cholesterolu, leki moczopędne, leki na nadciśnienie, leki immunosupresyjne, leki stosowane w leczeniu fobii lub depresji, mifepryston, leki stosowane w leczeniu HIV (zydowudyna).   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie należy stosować w ostatnich 3 miesiącach ciąży. Należy zachować szczególną ostrożność w pierwszych 6 miesiącach ciąży.

Na Wasze pytania odpowiadają farmaceuci Portalu Dbam o Zdrowie.



Nie masz konta? Zarejestruj się
Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Mimo wszystko może mieć jednak miejsce niezgodność ze stanem faktycznym. Przed zakupem prosimy upewnić się w aptece czy zamówienie w pełni spełnia Twoje oczekiwania. W przypadku wątpliwości należy zasięgnąć porady farmaceuty lub lekarza.
Widzisz błąd w opisie? Zaloguj się, aby poinformować redakcję doz.pl

Twój koszyk Przechowalnia

Suma: 0 zł
Brak produktów w koszyku.
DARMOWA DOSTAWA W 24-72h
Zamknij [X]

Zaloguj się do swojego profilu!

Wprowadź w pola poniżej swój login i hasło.
Email:
Hasło:
Masz konto na Facebooku? Zaloguj się przy pomocy profilu Facebook i zamów leki!
Zaloguj się
Nie masz konta?
Załóż je bezpłatnie już dziś.
Nie pamiętasz hasła?
Skorzystaj z opcji przypomnienia.
Zamknij [X]
Wylogowanie
W Twoim koszyku znajduje się zamówienie na 0 produkty, które nie zostało skierowane do realizacji w aptece.
Czy na pewno chcesz się wylogować?

Portal Dbam o Zdrowie - leki, suplementy, akcesoria

Wiedza o zdrowiu

Dbam o Zdrowie

Darmowa Infolinia

Katalog Ciesz się zdrowym latem!Katalog Przygotuj dziecko do szkołyLato i podróżeLeki na receptęAkcesoriaCiąża i dzieckoDermokosmetykiDla alergikówDla cukrzykówDla sportowcówDrogi moczoweHomeopatiaKosmetykiMięśnie i stawyNa kacaOczy - krople, soczewki, okularyOdchudzanie i oczyszczaniePamięć, koncentracjaPielęgnacja skóryProblemy pokarmowe, hemoroidyPrzeciwbólowePrzeziębienie i grypaRzuć palenieSeks, zdrowie intymneSerce, krążenieSpokojny senSprzęt medyczny i rehabilitacyjnyStomatologiaStres, poprawa nastrojuŚrodki opatrunkowe i higieniczneTesty diagnostyczneWitaminy i minerałyWzmacniające odpornośćZdrowe nogi, stopyZestawy promocyjneZioła i herbatyŻywnośćAktualnościCzytelniaEncyklopedia lekówEncyklopedia ziółEncyklopedia zdrowiaO nasPomocKontaktRegulaminNota prawnaKarta PodarunkowaFundacja Dbam o Zdrowie
800 111 204
lub (42) 613 31 71
Pisz na adres: pomoc@doz.pl

DOZ.PL - Portal Dbam o Zdrowie
Copyright (C) DOZ.PL Sp. z o.o. 2007 - 2013
Zbąszyńska 3, 91-342 Łódź
NIP 537-249-29-24, KRS 301254
Infolinia: 800 111 204

Redakcja doz.pl

Piotr Gmurek
tel: +48 (42) 200 71 31pgmurek@doz.pl

Reklama w doz.pl

Ewa Dudekedudek@doz.plreklama@doz.pl

Współpraca z producentami

Michał Kudłacikmkudlacik@doz.pl

Współpraca

Jesteś producentem, farmaceutą?Kliknij tutaj