Systane Balance, krople do oczu, nawilżające, 10 ml

Możliwe formy odbioru:

Bezpłatna dostawa do apteki
Wysyłka DHL
42.69 zł
  • Producent:ALCON LABORATORIES INC
  • Typ preparatu:bez recepty
  • Przechowywanie:Temperatura pokojowa
  • Refundowany:Nie
  • Encyklopedia: Systane Balance


Szczegółowy opis produktu

Nawilżające krople Systane Balance są preparatem nawilżającym na bazie lipidowej stosowany w terapii suchego oka.


Skład

Nawilżające krople do oczu są sterylnym produktem zawierającym glikol propylenowy, guar hydroksypropylowy, olej mineralny, dimirystoilofosfatydyloglicerol, Stearynian polioksylu 40, Trójstearynian sorbitanu, kwas borowy, sorbitol, edetynian dwusodowy i środek konserwujący

POLYQUAD 0,001%

Zawiera konserwanty.

Działanie

Preparat nawilża powierzchnię oka, uzupełnia i stabilizuje warstwę lipidową filmu łzowego zmniejszając nadmierne parowanie łez.

Wskazania

Nawilżające krople do oczu SYSTANE BALANCE zapewniają długotrwałą ulgę od objawów suchego oka, takich jak np. pieczenie i podrażnienie.

Dawkowanie

Można używać w razie potrzeby o każdej porze dnia.

Uwagi:

Krople mogą być stosowane do 6-ciu miesięcy od otwarcia opakowania.

Ważne jest, aby postępować zgodnie z zaleceniami okulisty i wszystkimi instrukcjami na opakowaniu dotyczącymi prawidłowego stosowania produktu. Jeżeli utrzymuje się uczucie dyskomfortu w obrębie oka, nadmierne łzawienie, zmiany widzenia lub zaczerwienienie oka, należy skonsultować się z okulistą, ponieważ objawy te mogą się nasilić.


Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 1 984 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Systane Balance - zastosowanie i działanie

Skład:

glikol propylenowy , guar hydroksypropylowy , olej mineralny , dimirystoilofosfatydyloglicerol , stearynian polioksylu , trójstearynian sorbitanu , kwas borowy , sorbitol , edetynian dwusodowy

Postać:

krople do oczu

Kategoria:

Wyroby medyczne

Specjalności:

Okulistyka

Działanie :

łagodzi objawy zespołu "suchego oka"

Wskazania:

Nawilżanie powierzchni oka. Łagodzenie objawów zespołu suchego oka.

Dawkowanie:

Miejscowo, do worka spojówkowego. 1-2 krople. Częstotliwości stosowania kropli należy dostosować do indywidualnych potrzeb, niezależnie od pory dnia.   Uwaga! W przypadku stosowania innych leków okulistycznych zalecane jest zachowanie co najmniej 15 minutowej przerwy pomiędzy kolejnymi aplikacjami. Krople Systane Balance powinny być stosowane jako ostatnie.   Zapoznaj się z właściwościami preparatu opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem preparatu należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować preparatu po terminie ważności. Przechowuj preparat w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

1. Witam. Czy krople systane balance można używać równocześnie z soczewkami kontaktowymi ? tzn. czy mogę zakropić oczy bezpośrednio przed nałożeniem soczek i w trakcie noszenia ?

Płeć pacjenta: kobieta
Wiek pacjenta: 28

Szanowna Pani, Równocześnie z soczewkami można stosować inne krople Systane (te w minimsach, bez konserwantów): http://www.doz.pl/apteka/p54394-Systane_Ultra_Ud_krople_do_oczu_30_x_07_ml. Z poważaniem - farmaceuta www.doz.pl

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Mimo wszystko może mieć jednak miejsce niezgodność ze stanem faktycznym. Przed zakupem prosimy upewnić się w aptece czy zamówienie w pełni spełnia Twoje oczekiwania. W przypadku wątpliwości należy zasięgnąć porady farmaceuty lub lekarza.


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus