Venolan, kapsułki, 300 mg, 50 szt

Możliwe formy odbioru:

Bezpłatna dostawa do apteki
Wysyłka DHL
Paczkomat InPost
32.49 zł
  • Producent:GEDEON RICHTER POLSKA
  • Typ preparatu:Produkt leczniczy
  • Przechowywanie:Temperatura pokojowa
  • Refundowany:Nie
  • Encyklopedia: Venolan


Szczegółowy opis produktu

Preparat zawiera trokserutynę która działa ochronnie na naczynia krwionośne.


Skład

Trokserutyna 300 mg w jednej kapsułce oraz substancja pomocnicza: powidon K-25, talk, magnezu stearynian, dwutlenek tytanu (E-171), tlenek żelaza czerwony (E-172), tlenek żelaza żółty (E-172), żelatyna.

Działanie

Przywraca naczyniom włosowatym prawidłową przepuszczalność, zwiększa ich elastyczność i napięcie. Trokserutyna zwiększając napięcie ścian naczyń żylnych powo­duje zmniejszenie zastoju krwi w naczyniach żylnych, usprawnia przepływ krwi i zmniejsza obrzęki.

Wskazania

Preprat stosowany w zaburzeniach krążenia żylnego i limfatycznego, zespole pozakrzepowych, zapaleniu żył kończyn dolnych, żylakach kończyn dolnych, obrzękach i krwiakach pochodzenia żylnego, owrzodzeniach podudzi, nadmiernej przepuszczalność naczyń włosowatych, skłonność do wybroczyn i krwotoków.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli, zalecane dawkowanie to jedna kapsułka 300 mg dwa lub trzy razy na dobę po posiłakach. Dawka podtrzymująca jedna kapsułka 300 mg na dobę po posiłku.

Przeciwwskazania:

Nie stosować jeśli u pacjenta stwierdzono nadwrażliwość na trokserutynę lub inny składnik preparatu. Nie stosować u dzieci.

Działania niepożądane:

Rzadko:
Uczulenie: swędzenie, wysypka, spuchnięcie twarzy, warg, języka lub dusznością.
Nudności, wzdęcia, bóle brzucha, nadwrażliwość na swiatło, bóle głowy.

Uwagi:

Nie zaleca się stosowania leku w okresie ciąży i karmienia piersią.


Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 2 008 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Venolan - Troxerutinum - zastosowanie i działanie

Skład:

trokserutyna

Postać:

kapsułki

Kategoria:

Układ sercowo-naczyniowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna , Angiologia

Działanie :

zmniejsza przepuszczalność naczyń włosowatych , zwiększa napięcie i elastyczność naczyń

Wskazania:

Zaburzenia krążenia żylnego i limfatycznego, zespoły pozakrzepowe, zapalenie żył kończyn dolnych, żylaki, obrzęki pochodzenia żylnego, owrzodzenia podudzi, nadmierna przepuszczalność naczyń włosowatych, skłonność do wybroczyn i krwotoków.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli 1 kapsułka 2-3 razy dziennie, dawka podtrzymująca 1 kapsułka dziennie. Kapsułki przyjmować po posiłkach. Preparat jest przeciwwskazany dla dzieci.

Możliwe skutki uboczne:

Rzadko nudności (ustępujące, gdy lek jest przyjmowany w czasie posiłku), wzdęcia, bóle brzucha, ból głowy, pokrzywka, zaczerwienienie twarzy.

Poinformuj lekarza:

Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Mimo wszystko może mieć jednak miejsce niezgodność ze stanem faktycznym. Przed zakupem prosimy upewnić się w aptece czy zamówienie w pełni spełnia Twoje oczekiwania. W przypadku wątpliwości należy zasięgnąć porady farmaceuty lub lekarza.


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus