Delicol, krople dla niemowląt, 15 ml

nietolerancja laktozy, kolka

24,59 zł

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Pokaż wszystkie produkty DELICOL

Producent

CELSIS FARMACEUTICA SA

Dystrybutor

AFLOFARM
Partyzancka 133/151
Pabianice

Opis

Delicol w kroplach

  • Środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego, dla niemowląt; do postępowania dietetycznego przy kolkach spowodowanych przejściową nietolerancją laktozy.
  • Delicol zawiera enzym laktazę, która rozkłada cukier mleczny, czyli laktozę, do cukrów prostych - glukozy i galaktozy. U noworodków i małych niemowląt układ pokarmowy może być niedojrzały i nie wydzielać wystarczających ilości naturalnej laktazy. Obecność niestrawionej laktozy w jelicie grubym może wywoływać wzdęcia, ból brzucha i kolki. Podawanie enzymu laktazy razem z każdą porcją mleka pozwala na dokładniejsze strawienie laktozy i ograniczyć ryzyko wystąpienia kolki niemowlęcej.

Skład

Maltoza, woda, sacharoza, maltodekstryna, laktaza, chlorek sodu.

Masa netto

15 ml

Przeznaczenie

Delicol stanowi żywność specjalnego przeznaczenia medycznego w postaci kropli i jest przeznaczony do postępowania dietetycznego w stanach przejściowych dolegliwości trawiennych spowodowanych nietolerancją laktozy w pożywieniu u niemowląt. Delicol to duża aktywność enzymu laktazy naturalnego pochodzenia z wyciągu grzyba Aspergillus oryzae. Aspergillus oryzae to stabilne i biologicznie aktywne źródło laktazy, stabilnej przy pH kwasu żołądkowego. Krople Delicol mogą być stosowane zarówno przy karmieniu piersią, jak i przy karmieniu mlekiem modyfikowanym.

Sposób użycia

Krople Delicol należy stosować do każdego karmienia, zgodnie z podanym schematem.

Karmienie piersią - Odmierz odpowiednią ilość kropel na łyżeczkę. Podaj dziecku bezpośrednio przed rozpoczęciem karmienia piersią.

Wiek dziecka Ilość kropli na posiłek
0-2 tygodnie 7-8 kropli
3-4 tygodnie 8-9 kropli
1-2 miesiące 9-11 kropli
2-3 miesiące 11-14 kropli
3-4 miesiąca 12-15 kropli
powyżej 4 miesiąca 14-17 kropli

W wyjątkowych przypadkach, kiedy niemowlę odczuwa duży dyskomfort, można stopniowo zwiększać ilość kropli, maksymalnie do 17 na posiłek.

Karmienie mlekiem modyfikowanym - przygotuj mleko zgodnie z zaleceniami producenta. Dodaj krople Delicol do mleka o temperaturze właściwej do podania (około 37oC). Podaj dziecku do spożycia.

Ilość mleka Ilość kropli na posiłek
60 ml 6-7 kropli
90 ml 6-10 kropli
120 ml 7-14 kropli
150 ml 10-17 kropli
180 ml 11-20 kropli
powyżej 180 ml 15-25 kropli

Przeciwwskazania i środki ostrożności

WAŻNE! Delicol zawiera enzym laktazę, który ulega zniszczeniu pod wpływem wysokiej temperatury. Należy dodawać Delicol do pokarmu o temperaturze pokojowej. Delicol może być stosowany w okresie 3 – 4 miesięcy życia dziecka. Po upływie tego czasu należy stopniowo odstawiać preparat.

  • Produkt jest niekompletnym środkiem spożywczym. Nie może być stosowany jako jedyne źródło pożywienia. Produktu nie należy stosować pozajelitowo. W przypadku wystąpienia niepokojących objawów u dziecka, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.
  • Przechowywać w suchym miejscu, w oryginalnym opakowaniu, w temperaturze poniżej 25°C
  • Nie narażać na działanie promieni słonecznych i ciepła.
  • Po otwarciu opakowania preparat powinien być zużyty w ciągu 3 tygodni.

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • Dyschezja, obok kolki jelitowej, zaparć, nadmiaru gazów oraz ulewania, jest najczęstszą przyczyną problemów z brzuszkiem u noworodków i niemowląt. O ile pojęcia kolki czy ulewania są doskonale znane rodzicom maluszków, „medycznie” brzmiący termin „dyschezja” budzi niepokój. Czy słusznie? Czym jest dyschezja jelitowa? 

  • Kolka niemowlęca to częsta dolegliwość pojawiająca się najczęściej już w pierwszym miesiącu życia dziecka i trwająca do ok. 3–4 miesiąca. Objawy kolki u niemowlaka to rozdrażnienie, napadowy, trudny do ukojenia płacz, podkurczanie nóżek i prężenie ciała. Jej przyczyny nie zostały do końca zidentyfikowane, najczęściej mówi się o niedojrzałości układu pokarmowego i nerwowego. Jak radzić sobie z kolką u dziecka? Przede wszystkim należy wykluczyć choroby organiczne. Aby złagodzić atak kolki, można próbować masować brzuszek, stosować ciepłe okłady, zazwyczaj ulgę maluszkowi przynosi też delikatne kołysanie. Jeżeli metody te zawodzą, w porozumieniu z pediatrą można włączyć leczenie farmakologiczne.

  • Odczuwasz ból brzucha, wzdęcia, przelewanie w jelitach czy nadmierne produkowanie gazów, zwłaszcza po spożyciu produktów mlecznych? Jeśli tak, to najprawdopodobniej jesteś jedną z osób cierpiących na nietolerancję laktozy. Przyczyną jest niedobór enzymu laktazy, odpowiedzialnego za rozkład laktozy do cukrów prostych, przyswajalnych przez organizm. Jak radzić sobie, mając nietolerancję laktozy? Czy odpowiednio skomponowana dieta rozwiąże problem?

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij