Trilac, kapsułki, 20 szt

Możliwe formy odbioru:

Bezpłatna dostawa do apteki
19.45 zł
 • Producent:ALLERGON AB
 • Typ preparatu:bez recepty
 • Przechowywanie: Lodówka
 • Refundowany:Nie
 • Encyklopedia: Trilac


Szczegółowy opis produktu

Trilac korzystnie działa na przewód pokarmowy człowieka, ponieważ zawiera bakterie kwasu mlekowego, które obniżając pH w przewodzie pokarmowym umożliwiają rozwój prawidłowej flory jelitowej oraz zapobiegają osiedlaniu się i rozwojowi drobnoustrojów chorobotwórczych.


Skład

1 kapsułka zawiera 1,6 x 10^9 CFU* bakterii kwasu mlekowego:

 • Lactobacillus acidophilus La-5: 37,5%
 • Lactobacillus delbruecki subs. Bulgaricus Lb-Y27: 25%
 • Bifidobacterium lactis Bb-12: 37,5%


*CFU – jednostka formowania kolonii (ang. Colony forming unit)

Substancje pomocnicze:
Mleko w proszku odtłuszczone, wyciąg z drożdży, sodu askorbinian, magnezu stearynian, inozytol, sodu glutaminian, sodu alginian, glukoza bezwodna.
Osłonka kapsułki: żelatyna, tytanu dwutlenek.

Działanie

Regularne przyjmowanie kapsułek Trilac przywraca prawidłową  florę bakteryjną jelit, skraca czas trwania biegunek oraz wymiotów.

Wskazania

 • poantybiotykowe zapalenie jelit ze szczególnym uwzględnieniem leczenia wspomagającego rzekomo-błoniastego zapalenia okrężnicy, głównie przy nawracającym rzekomobłoniastym zapaleniu okrężnicy
 • zapobieganie biegunce podróżnych
 • leczenie wspomagające po antybiotykoterapii

Dawkowanie

1-2 kapsułki trzy razy dziennie przez 2 tygodnie do 1 miesiąca, następnie można zastosować do 2 kapsułek na dobę. Najlepiej spożywać dużą ilość płynu podczas posiłku lub godzinę przed posiłkiem.

Przeciwwskazania:

 • Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którakolwiek substancję pomocniczą
 • Nadwrażliwość na białko mleka krowiego
   

Działania niepożądane:

Dotychczas nie stwierdzono.

Uwagi:

Trilac może być stosowany u kobiet w okresie karmienia piersią zgodnie z zalecanym dawkowaniem.


Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 2 035 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Trilac - Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus delbrueckii, Bifidobacterium lactis - zastosowanie i działanie

Skład:

bakterie kwasu mlekowego

Postać:

kapsułki

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Gastroenterologia , Medycyna rodzinna

Działanie :

utrzymuje prawidłową florę bakteryjną jelit

Wskazania:

Poantybiotykowe zapalenie jelit. Zapobieganie biegunce podróżnych. Wspomagająco po antybiotykoterapii.

Dawkowanie:

Doustnie. 1-2 kapsułki 3 razy na dobę przez 2 tygodnie do miesiąca, po tym okresie dawkowanie można zmniejszyć do 2 kapsułek na dobę. Przyjmować z dużą ilością płynu podczas posiłku lub 1godzinę przed posiłkiem. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na białko mleka krowiego. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Mimo wszystko może mieć jednak miejsce niezgodność ze stanem faktycznym. Przed zakupem prosimy upewnić się w aptece czy zamówienie w pełni spełnia Twoje oczekiwania. W przypadku wątpliwości należy zasięgnąć porady farmaceuty lub lekarza.


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus