Ksylitol, proszek, słodzik, 250 g

Możliwe formy odbioru:

Bezpłatna dostawa do apteki
Wysyłka DHL
23.39 zł
  • Producent:OLEOFARM
  • Typ preparatu:bez recepty
  • Przechowywanie:Temperatura pokojowa
  • Refundowany:Nie


Szczegółowy opis produktu

Ksylitol to substancja pochodzenia naturalnego pozyskiwana z kory brzozy, które może być stosowana jako substytut zwykłego cukru. Jest tak samo słodka, jednak zawiera 40% mniej kalorii. Nie fermentuje w przewodzie pokarmowym i podobnie jak cukier może być używana do przygotowywania potraw w szerokim zakresie temperatur.
W organizmie ksylitol przetwarzany jest z niewielkim udziałem insuliny, wskutek czego posiada ponad 14 -krotnie niższy indeks glikemiczny niż zwykły cukier. Dzięki temu pomaga utrzymać prawidłowy poziom cukru we krwi i może również być spożywany przez diabetyków. Ksylitol nie jest metabolizowany przez bakterie tworzące płytkę nazębną. Pomaga utrzymać zdrowe zęby i dziąsła.

Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia.

Korzystny efekt można zaobserwować po 3 miesiącach stosowania 15 g produktu dziennie.


 


Skład

100% ksylitol.

Dawkowanie

Zaleca się stosować do 15 g ksylitolu dziennie (ok. 3 łyżeczki). Nadmierne spożycie może mieć efekt przeczyszczający.

Uwagi:

Ksylitol powinno się wprowadzać do diety stopniowo, zaczynając od małych ilości. Zbyt duże spożycie za pierwszym razem może skutkować lekkim rozwolnieniem.
Nie zaleca się podawania ksylolitu małym dzieciom ze względu na niedojrzałość ich układu trawiennego.


Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 2 029 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Mimo wszystko może mieć jednak miejsce niezgodność ze stanem faktycznym. Przed zakupem prosimy upewnić się w aptece czy zamówienie w pełni spełnia Twoje oczekiwania. W przypadku wątpliwości należy zasięgnąć porady farmaceuty lub lekarza.


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus