Zamów leki onlinePoradnik o zdrowiuAplikacja mobilnaMaraton InspiracjiŁódź Maraton AptekiLekarze
Rozmiar tekstu:

Metafen, tabletki, 10 szt

Metafen, tabletki, 10 szt
Cena w doz.pl:
5.20 zł
Dodaj do przechowalni

Metafen jest lekiem w postaci tabletek do podawania doustnego.
Zawiera dwie substancje czynne- ibuprofen, który należy do leków - niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) i wykazuje obwodowe działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe oraz dodatkowo przeciwzapalne oraz paracetamol o ośrodkowym działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym.
Lek przeznaczony jest dla osób dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 lat.

O produkcie
Encyklopedia
Inne dawki / opakowania
Podobne produkty
Pytania do Farmaceuty
Producent:
POLPHARMA S.A.
Typ preparatu:
bez recepty
Przechowywanie:
Temperatura pokojowa
Refundowany:
Nie
Encyklopedia leków:
Skład

Każda tabletka zawiera:
Substancje czynne: ibuprofen 200 mg, paracetamol 325 mg.
Substancje pomocnicze: powidon, skrobia żelowana, celuloza mikrokrystaliczna, magnezu stearynian.
 

Działanie
  • przeciwbólowe
  • przeciwgorączkowe
  • przeciwzapalne
Wskazania
  • bóle różnego pochodzenia, w tym: bóle głowy, migrena, bóle menstruacyjne, bóle zębów, bóle mięśni, bóle kości i stawów, bóle lędźwiowo-krzyżowe, bóle pourazowe, nerwobóle.
  • Gorączka w przebiegu przeziębienia, zakażeń wirusowych i innych chorób.
Dawkowanie

Lek przeznaczony do stosowania doustnego. Zalecane jest następujące dawkowanie:
Dorośli: jednorazowo 1 lub 2 tabletki.
W razie konieczności dawkę powtarzać do trzech razy na dobę.
Nie stosować więcej niż 6 tabletek na dobę.
Dzieci w wieku powyżej 12 lat: jednorazowo 1 tabletkę. W razie konieczności dawkę można powtarzać do trzech razy na dobę. Nie stosować więcej niż 3 tabletki na dobę.

Przeciwwskazania:

Nie należy stosować leku Metafen:

  • jeśli występuje uczulenie na którykolwiek ze składników leku
  • w ciężkiej niewydolności nerek i (lub) wątroby
  • w przypadku choroby wrzodowej żołądka i (lub) dwunastnicy; perforacji lub krwawień
  • w ciężkiej niewydolności serca
  • w okresie ciąży i karmienia piersią
  • w czasie jednoczesnego przyjmowania leków przeciezakrzepowych oraz w skazie krwotocznej
  • w przypadku zatrzymania moczu
  • w czasie jednoczesnego przyjmowania innych leków z grupy NLPZ, w tym inhibitorów COX-2
  • u pacjentów u których występuje wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6 fosforanowej
  • u dzieci w wieku poniżej 12 lat
  • w przypadku choroby alkoholowej
Działania niepożądane:

Niezbyt często ( 1 na 100osób):

  • niestrawność, ból brzucha, nudności,
  • bóle głowy,
  • pokrzywka i świąd,
  • wymioty i biegunka.

Rzadko (1 na 1000osób):

  • biegunka, wzdęcia, zaparcia, wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka,
  • zawroty głowy, szumy uszne, bezssenność, pobudzenie, drażliwość i uczucie zmęczenia,
  • pokrzywka, rumień, zapalenie skóry.

Bardzo rzadko (1 na 10000osób):

  • zaburzenia wskaźników morfologii krwi,
  • powiększenie wątroby, zaburzenia czynności wątroby,
  • rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona, martwica toksyczno- rozpływna naskórka,
  • wrzodziejące zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, zaostrzenie zapalenia okrężnicy i choroba Crohna, choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy, smołowate stolce, krwawe wymioty szczególnie u osób w wieku powyżej 65lat,
  • u osób nadwrażliwych moga wystąpić ciężkie reakcje uczuleniowe, jak: obrzęk twarzy, jezyka krtani, dusznosć, tachykardia, hipotensja, wstrząs, zaostrzenie astmy i skurcz oskrzeli,
  • u pacjentów z istniejacymi chorobami autoimmunologicznymi podczas leczeniem ibuprofenem odnotowano pojedyncze przypadki objawów występujących w aseptycznym zapaleniu opon mózgowo-rdzeniowych, jak sztywność karku, ból głowy, nudności, wymioty, gorączka, dezorientacja.
Dostawa / odbiór produktu:
Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 1 680 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie.
Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Metafen - Ibuprofenum, Paracetamolum - zastosowanie i działanie

Skład:
Postać:
tabletki
Kategoria:
Specjalności:
Działanie :
Wskazania:
Schorzenia reumatyczne (reumatoidalne zapalenie stawów, zapalenie kości i stawów, zmiany zwyrodnieniowe kręgów, zesztywniejące zapalenie stawów kręgosłupa), stany zapalne tkanek miękkich (zapalenie ścięgien i mięśni, gościec, zapalenie torebki stawowej), dolegliwości bólowe m.in. w ginekologii, urologii, ortopedii (złamania, zwichnięcia, urazy sportowe, urazy tkanek miękkich- stłuczenia), w stomatologii, laryngologii (infekcje górnych dróg oddechowych m.in. zapalenie migdałków, gardła, zatok), bóle pooperacyjne.
Dawkowanie:
Doustnie, po posiłku. Dorośli jednorazowo 1 lub 2 tabletki (w razie konieczności dawkę można powtarzać do trzech razy na dobę, nie stosować więcej niż 6 tabletek na dobę), dzieci powyżej 12 roku życia jednorazowo 1 tabletka ( w razie konieczności dawkę można powtórzyć do trzech razy na dobę, nie stosować więcej niż 3 tabletki na dobę).   Nie stosować u dzieci poniżej 12 roku życia.   Uwaga!Podczas stosowania paracetamolu nie należy spożywać alkoholu. Alkohol zwiększa ryzyko toksycznego uszkodzenia wątroby. Nie należy stosować dodatkowo innych preparatów zawierających paracetamol ze względu na ryzyko przedawkowania leku.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.     Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.
Możliwe skutki uboczne:
Mogą wystąpić: ból brzucha, nudności, wymioty, zaparcia, objawy uszkodzenia wątroby, kolka nerkowa, martwica brodawek nerkowych, ostra niewydolność nerek, ból i zawroty głowy, szumy uszne, reakcje nadwrażliwości (pokrzywka, wysypka, obrzęk naczynioruchowy, napad astmy oskrzelowej, zmniejszenie ciśnienia tętniczego do objawów wstrząsu włącznie). Przy długotrwałym stosowaniu może wystąpić owrzodzenie błony śluzowej przewodu pokarmowego oraz krwawienie z przewodu pokarmowego.   Lek stosowny zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzania pojazdów oraz obsługę maszyn.
Poinformuj lekarza:
Gdy masz schorzenia nerek i/lub wątroby, chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy, choroby układu krążenia, zmniejszoną krzepliwość krwi, astmę oskrzelową.   Gdy przyjmujesz kwas acetylosalicylowy lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), glikokortykosteroidy, leki moczopędne, leki obniżające ciśnienie krwi, leki przeciwzakrzepowe, preparaty zawierające lit, metotreksat, digoksynę, leki z grupy inhibitorów monoaminooksydazy (MAO), zydowudynę, ryfampicynę, leki przeciwpadaczkowe, barbiturany.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Preparat jest przeciwwskazany w ciąży i okresie karmienia piersią.

Na Wasze pytania odpowiadają farmaceuci Portalu Dbam o Zdrowie.



Nie masz konta? Zarejestruj się

Kupujący Metafen, tabletki, 10 szt kupowali także:

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Mimo wszystko może mieć jednak miejsce niezgodność ze stanem faktycznym. Przed zakupem prosimy upewnić się w aptece czy zamówienie w pełni spełnia Twoje oczekiwania. W przypadku wątpliwości należy zasięgnąć porady farmaceuty lub lekarza.
Widzisz błąd w opisie? Zaloguj się, aby poinformować redakcję doz.pl

Twój koszyk Przechowalnia

Suma: 0 zł
Brak produktów w koszyku.
DARMOWA DOSTAWA W 24-72h
Zamknij [X]

Zaloguj się do swojego profilu!

Wprowadź w pola poniżej swój login i hasło.
Email:
Hasło:
Masz konto na Facebooku? Zaloguj się przy pomocy profilu Facebook i zamów leki!
Zaloguj się
Nie masz konta?
Załóż je bezpłatnie już dziś.
Nie pamiętasz hasła?
Skorzystaj z opcji przypomnienia.
Zamknij [X]
Wylogowanie
W Twoim koszyku znajduje się zamówienie na 0 produkty, które nie zostało skierowane do realizacji w aptece.
Czy na pewno chcesz się wylogować?

Portal Dbam o Zdrowie - leki, suplementy, akcesoria

Wiedza o zdrowiu

Dbam o Zdrowie

Darmowa Infolinia

Katalog Bądźmy aktywniKatalog Swobodny oddechKatalog z myślą o kobietachPrzeziębienie i grypaLeki na receptęAkcesoriaCiąża i dzieckoDermokosmetykiDla alergikówDla cukrzykówDla sportowcówDrogi moczoweHomeopatiaKosmetykiMięśnie i stawyNa kacaOczy - krople, soczewki, okularyOdchudzanie i oczyszczaniePamięć, koncentracjaPielęgnacja skóryProblemy pokarmowe, hemoroidyPrzeciwbóloweRzuć palenieSeks, zdrowie intymneSerce, krążenieSpokojny senSprzęt medyczny i rehabilitacyjnyStomatologiaStres, poprawa nastrojuŚrodki opatrunkowe i higieniczneTesty diagnostyczneWitaminy i minerałyWzmacniające odpornośćZdrowe nogi, stopyZestawy promocyjneZioła i herbatyŻywnośćAktualnościCzytelniaEncyklopedia lekówEncyklopedia ziółEncyklopedia zdrowiaO nasPomocKontaktRegulaminNota prawnaKarta PodarunkowaFundacja Dbam o Zdrowie
800 111 204
lub (42) 613 31 71
Pisz na adres: pomoc@doz.pl

DOZ.PL - Portal Dbam o Zdrowie
Copyright (C) DOZ.PL Sp. z o.o. 2007 - 2013
Zbąszyńska 3, 91-342 Łódź
NIP 537-249-29-24, KRS 301254
Infolinia: 800 111 204

Redakcja doz.pl

Piotr Gmurek
tel: +48 (42) 200 71 31pgmurek@doz.pl

Reklama w doz.pl

Ewa Dudekedudek@doz.plreklama@doz.pl

Współpraca z producentami

Michał Kudłacikmkudlacik@doz.pl

Współpraca

Jesteś producentem, farmaceutą?Kliknij tutaj