Unguentum Neomycini, 0,5 % (5 mg / g), maść, 5 g, w tubie

Możliwe formy odbioru:

Bezpłatna dostawa do apteki
10.09 zł
  • Producent:CHEMA-ELEKTROMET
  • Typ preparatu:bez recepty
  • Przechowywanie:Temperatura pokojowa
  • Refundowany:Nie
  • Encyklopedia: Unguentum Neomycini


Szczegółowy opis produktu

Preparat w postaci maści do stosowania w ropnych chorobach skóry.


Skład

Substancja czynna: siarczan neomycyny: 1 g maści zawiera 5 mg siarczanu neomycyny.
substancje pomocnicze: wazelina biała, parafina ciekła.

Działanie

Bakteriobójcze na gronkowce i liczne szczepy Gram-ujemne, w tym na Escherichia coli, Klebsiella, Haemophilus influenzae, Proteus, Pseudomonas, Salmonella, Shigella oraz na prątki kwasooporne.

Wskazania

Preparat w postaci maści do stosowania w ropnych chorobach skóry, zwłaszcza wywołanych przez gronkowce (np. czyraczność, liszajec), ropnych powikłaniach alergicznych chorób skóry, zakażonych niewielkich oparzeniach i odmrożeniach.

Dawkowanie

Wielkość dawki zależy od rozległości i umiejscowienia chorobowo zmienionego miejsca. Chorobowo zmienione miejsca pokrywać cienką warstwą maści 2 do 4 razy na dobę. Po użyciu leku umyć ręce.

Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na neomycynę lub którykolwiek ze składników maści Unguentum Neomycini.  W okresie karmienia piersią, u dzieci poniżej 12 lat; jeśli u pacjenta stwierdzono uszkodzenie słuchu; na duże powierzchnie uszkodzonej skóry, sączące zmiany chorobowe i owrzodzenia żylakowe.

Działania niepożądane:

Możliwe odczyny skórne i podrażnienia.


Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 1 942 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Unguentum Neomycini - Neomycini sulphas - zastosowanie i działanie

Skład:

siarczan neomycyny

Postać:

maść

Kategoria:

Dermatologia

Specjalności:

Dermatologia i wenerologia

Działanie :

antybiotyk , bakteriobójcze

Wskazania:

Ropne choroby skóry, zwłaszcza wywołane przez gronkowce (np. czyraczność, liszajec), ropne powikłania alergicznych chorób skóry, zakażone niewielkie oparzenia i odmrożenia.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Nanosi się cienką warstwę maści na skórę zmienioną chorobowo 2- 4 razy na dobę.   Uwaga! Nie stosować na duże powierzchnie uszkodzonej skóry, sączące zmiany chorobowe i owrzodzenia żylakowe. Nie stosować długotrwale.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Może wystąpić kontaktowe zapalenie skóry, skórne reakcje nadwrażliwości. Stosowana długotrwale na duże powierzchnie uszkodzonej skóry i otwarte rany może mieć toksyczne działanie na słuch.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na neomycynę lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, uszkodzony słuch, niewydolne nerki.   Gdy stosujesz inne antybiotyki aminoglikozydowe, kwas etakrynowy, wankomycynę lub kolistynę.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Stosowanie leku w okresie ciąży i karmienia piersią należy skonsultować z lekarzem.

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Mimo wszystko może mieć jednak miejsce niezgodność ze stanem faktycznym. Przed zakupem prosimy upewnić się w aptece czy zamówienie w pełni spełnia Twoje oczekiwania. W przypadku wątpliwości należy zasięgnąć porady farmaceuty lub lekarza.


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus