Nasiona płesznika, zioło pojedyncze (Herbapol Kraków), 100 g

Możliwe formy odbioru:

Bezpłatna dostawa do apteki
Wysyłka DHL
9.00 zł
  • Producent:HERBAPOL KRAKOW
  • Typ preparatu:bez recepty
  • Przechowywanie:Temperatura pokojowa
  • Refundowany:Nie


Szczegółowy opis produktu

Najlepszy środek przeczyszczający dla niemowląt i małych dzieci oraz dorosłych działa poprzez  silne pęcznienie przez co pobudzając perystaltykę.
 


Skład

100 g produktu zawiera 100 g nasion babki płesznika.

Wskazania

Nawykowe zaparcia, stany chorobowe wymagające łatwego wypróżniania np. hemoroidy.

Dawkowanie

Osoby dorosłe, w wieku podeszłym i młodzież powyżej 12 roku życia: 12 g nasion (3 łyżeczki) wymieszać z co najmniej 2 szklankami (400 ml) płynu i bezzwłocznie wypić. Stosować 3 razy dziennie.
Dzieci od 6 do 12 roku życia: 8 g nasion (2 łyżeczki) wymieszać z 1 1/2 szklanki płynu i bezzwłocznie wypić. Stosować 3 razy dziennie. 
Do wypróżnienia dochodzi po 12-24 godzinach od przyjęcia leku.

Przeciwwskazania:

Nagłe zmiany zwyczajów dotyczących wypróżniania się, trwające dłużej niż 2 tygodnie, niezdiagnozowane krwawienia z odbytu oraz utrudnione wypróżnianie po stosowaniu środka przeczyszczającego. Kurcze w obrębie przewodu pokarmowego, choroby przełyku i wpustu żołądka, potencjalna lub istniejąca niedrożność jelit lub ich atonia, niezdiagnozowane bóle brzucha, nudności i wymioty, niestabilna cukrzyca, problemy z przełykaniem, znana nadwrażliwość na nasienie babki plesznika.

Działania niepożądane:

Możliwe wystąpienie wzdęć, które zwykle ustępują w trakcie leczenia. Istnieje ryzyko wystąpienia niedrożności jelit lub przełyku oraz zahamowanie oddawania stolca, zwłaszcza przy przyjmowaniu produktu ze zbyt małą ilością płynów. Możliwe jest także wystąpienie reakcji nadwrażliwości, nawet typu anafilaktycznego.

Uwagi:

Stosowanie nasienia płesznika może obniżyć wchłanianie innych jednocześnie przyjmowanych leków, takich jak minerały, witaminy (B12), glikozydy nasercowe, pochodne kumaryny i lit.


Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 2 028 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Mimo wszystko może mieć jednak miejsce niezgodność ze stanem faktycznym. Przed zakupem prosimy upewnić się w aptece czy zamówienie w pełni spełnia Twoje oczekiwania. W przypadku wątpliwości należy zasięgnąć porady farmaceuty lub lekarza.


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus