Hepatosan fix, zioła do zaparzania, 2 g, 20 saszetek

saszetki, trawienie, niestrawność

Produkt usunięty z oferty doz.pl

O produkcie

Producent

HERBAPOL LUBLIN
Diamentowa 25
Lublin

Opis

Hepatosan fix to produkt leczniczy przeznaczony do sporządzania naparu stosowanego w niestrawnościach i przy niedostatecznym wydzielaniu żółci.

Skład

Substancjami czynnymi leku są: Ziele i korzeń mniszka lekarskiego (Taraxaci herba cum radice), Ziele karczocha (Cynarea herba), Liść mięty pieprzowej (Menthae pip. folium), Ziele krwawnika (Millefolii herba), Ziele dziurawca (Hyperici herba).

1 saszetka 2,0 g zawiera 0,7 g ziela i korzenia mniszka lekarskiego, 0,4 g ziela karczocha, 0,4 g liści mięty pieprzowej, 0,3 g ziela krwawnika, 0,2 g ziela dziurawca.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dorośli i młodzież od 12 lat: doustnie, 3 razy dziennie pomiędzy posiłkami po 1 szklance zawsze świeżo przygotowanego naparu, 2 saszetki ziół zalać 1 szklanką wrzącej wody, naparzać przez ok. 15 minut, przecedzić.

W przypadku nieustąpienia objawów w ciągu 2-3 dni od momentu rozpoczęcia stosowania leku lub ich nasilenia się należy skonsultować się z lekarzem.

Działanie

 Napar z mieszanki Hepatosan fix stosuje się tradycyjnie jako środek zwiększający wydzielanie żółci.

Wskazania

Hepatosan fix to lek roślinny do tradycyjnego stosowania w niestrawności i niedostatecznym wydzielaniu żółci. Stosuje się w przypadku dolegliwości przy prawidłowym stolcu.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować lek Hepatosan fix:

  • Uczulenie na którykolwiek ze składników produktu.
  • Niedrożność dróg żółciowych, kamica pęcherzyka żółciowego, niedrożność jelit.
  • Bóle brzucha o nieustalonej przyczynie.
  • Nie stosować u dzieci poniżej 12 lat.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Ze względu na zawartość składników goryczkowych w zielu i korzeniu mniszka, mogą pojawić się dolegliwości żołądkowe związane z nadkwaśnością (zgaga, wzdęcia i bóle brzucha).
Ze względu na zawartość ziela dziurawca u osób szczególnie wrażliwych może wystąpić uczulenie na światło charakteryzujące się wystąpieniem zmian skórnych (rumień, wysypka).

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • W przypadku nieustąpienia objawów w ciągu 2-3 dni od momentu rozpoczęcia stosowania produktu leczniczego lub ich nasilenia się należy skonsultować się z lekarzem.
  • Ze względu na zawartość ziela krwawnika w składzie leku, spożywanie dawek większych niż zalecane może wpływać na jednocześnie prowadzoną terapię lekami przeciwzakrzepowymi oraz stosowanymi w niedociśnieniu lub nadciśnieniu tętniczym.
  • Ze względu na obecność mentolu, produkt leczniczy powinien być ostrożnie stosowany u osób z chorobą refluksową z powodu możliwości nasilenia się objawów.
  • Ze względu na zawartość ziela dziurawca u osób nadwrażliwych może wystąpić działanie fotouczulające. U osób o jasnej karnacji skóry podczas stosowania leku nie zaleca się ekspozycji na światło słoneczne i promieniowanie UV (solarium).
  • Lek przechowywać w temperaturze pokojowej.
  • Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Lek Hepatosan fix może wchodzić w interakcje z:

  • związkami żelaza,
  • lekami przeciwcukrzycowymi,
  • przeciwwirusowymi,
  • doustnymi środkami antykoncepcyjnymi,
  • cyklosporyanami,
  • warfaryną,
  • teofiliną,
  • digoksyny,
  • lekami przeciwdepresyjnymi.

 

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Produktu leczniczego nie należy stosować w okresie ciąży lub karmienia piersią.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie stosować u dzieci poniżej 12 lat.

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • Ropień wątroby, określany też jako martwicze zakażenie wątroby, to stosunkowo rzadka (występuje u 1 na 100 000 osób), ale bardzo niebezpieczna choroba. Może występować pod postacią ropni mnogich lub pojedynczych (wtedy najczęściej lokalizuje się w prawym płacie wątroby) i jest spowodowana infekcjami bakteryjnymi, grzybiczymi lub pasożytniczymi. Mimo początkowo słabo nasilonych objawów ropień może doprowadzić do ogólnoustrojowej reakcji zapalnej z niewydolnością wielonarządową (pot. sepsy), a nawet śmierci. Czym jest ropień wątroby i jak powstaje? Jak go leczyć?

  • Zakażenie WZW typu C jest jednocześnie skąpoobjawowe i groźne dla zdrowia. Nieleczone zakażenie HCV może utrzymywać się nawet do kilkudziesięciu lat, prowadząc do rozwoju marskości wątroby lub raka wątrobowokomórkowego. W celu sprawdzenia, czy doszło do zakażenia wirusem HCV, na którego dotychczas nie udało się opracować skutecznej szczepionki, należy zgłosić się na badanie poziomu przeciwciał anty-HCV. Jak wygląda badanie i interpretacja wyników badania? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

  • Związki zawarte w chmielu skutecznie łagodzą negatywne skutki diety wysokotłuszczowej. Zbyt duża ilość tłuszczu może prowadzić do stanu zapalnego i niewydolności wątroby. W jaki sposób flawonoid zawarty w chmielu może pomóc złagodzić skutki choroby? Według naukowców z Oregon State University (OSU) terapia z jego zastosowaniem daje bardzo obiecujące wyniki.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij