Sylimarol Vita 150, kapsułki, 30 szt.

ostropest, nikotynamid, witamina b1, witamina b2, witamina b6, witamina pp, kapsułki

19,99 zł
Cena za szt.: 0,67 zł

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

Sylimarol®
Vita 150 mg

30 sztuk kapsułek
twardych

 

Stosowany po
toksyczno‑metabolicznych
uszkodzeniach wątroby

Lek stosowany wspomagająco w stanach rekonwalescencji po toksyczno‑metabolicznych uszkodzeniach wątroby spowodowanych m.in. czynnikami toksycznymi (np. alkohol, środki ochrony roślin) oraz w niestrawności (wzdęcia, odbijania) po spożyciu ciężkostrawnych pokarmów. Wspomagająco w dolegliwościach po przebyciu ostrych i przewlekłych chorób wątroby.

Dlaczego Sylimarol®?

Wybierany przez pokolenia

Herbapol Poznań jest firmą z ponad 150‑letnim doświadczeniem

Dzięki zawartości polskiego ostropestu wspiera procesy regeneracyjne oraz ochronne wątroby

Zawiera ostropest Silma, pochodzący wyłącznie z kontrolowanych i certyfikowanych plantacji

Jak działa Sylimarol®?

Pomaga w zwalczaniu dolegliwości wynikających np. ze spożycia ciężkostrawnych posiłków i alkoholu

Wspiera wątrobę obciążoną lekami

Podnosi tolerancję przewodu pokarmowego na potrawy tłuste i smażone

Pobudza regenerację komórek wątroby oraz wzmaga syntezę białka i wpływa na wytwarzanie nowych hepatocytów

Dzięki zawartości antyoksydantów ogranicza ilość wolnych rodników powstających w procesie metabolizmu alkoholu czy leków

Materiały Edukacyjne ze strony internetowej sylimarol.pl

Co szkodzi Twojej wątrobie?

Tłuste i wysoko przetworzone jedzenie

Alkohol

Alkohol

Toksyny

Stres

Papierosy

Poznaj jak przebiega proces trawienia

Jama ustna

Zawarte w ślinie enzymy trawienne - amylaza, powodują, że już w ustach rozpoczyna się trawienie: amylaza trawi węglowodany

Żołądek

Wydziela kwas solny odpowiedzialny za aktywowanie enzymów trawiennych i działanie antyseptyczne Dzięki pepsynie zachodzi tu trawienie białek, a dzięki lipazie żołądkowej trawienie tłuszczów

Dwunastnica

Trawi tłuszcze, które mieszają się z żółcią wytworzoną w wątrobie i sokiem trzustkowym zawierającym lipazę trzustkową, fosfolipazę i esterazę cholesterolową Dochodzi tu do powstania mieszaniny kwasów tłuszczowych, które dopiero w ten sposób mogą być wchłonięte w jelicie

Jelito cienkie

Odbywają się tu końcowe procesy trawienia pokarmów (cukrów złożonych do glukozy, tłuszczów do kwasów tłuszczowych i glicerolu oraz białek do aminokwasów) Tu cukry proste i aminokwasy są wchłaniane do krwi, a kwasy tłuszczowe do krwi i limfy

Wątroba

Produkuje żółć, która pomaga w trawieniu tłuszczów. Zmienia substancje odżywcze, czyli metabolizuje aminokwasy i przekształca węglowodany w łatwo przyswajalną dla organizmu glukozę. Pochłania i neutralizuje toksyny np. leki, alkohol. Magazynuje żelazo i witaminy A, D, K, niewielkie ilości B12 i C. Zachowuje substancje, które nadają się do ponownego wykorzystania, a zbędne wydala

 

Czy wiesz, że wątroba...

Nie boli

Jest nieunerwiona, a ból wynika zazwyczaj z ucisku powiększonej wątroby na inne organy.

Jest laboratorium naszego organizmu

Odpowiada za setki procesów w ludzkim ciele, takie jak synteza białek oraz gromadzenie i uwalnianie witamin. Produkuje też ciepło, czyli bierze udział w termoregulacji (krew wypływa z niej cieplejsza o 1 °C!).

Ma zdolność stopniowej regeneracji

Jako jedyny organ potrafi się regenerować! Warto wspierać ten proces, ponieważ trwa on bardzo długo.

Materiały Edukacyjne ze strony internetowej sylimarol.pl

Zapoznaj się z kluczowymi informacjami na temat leku Sylimarol®

Co to jest lek Sylimarol® Vita 150

Sylimarol® Vita 150 jest tradycyjnym produktem leczniczym roślinnym do stosowania w określonych wskazaniach, wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania.

W jakim celu się go stosuje?

Stosowany jest wspomagająco w stanach rekonwalescencji po toksyczno‑metabolicznych uszkodzeniach wątroby spowodowanych m.in. czynnikami toksycznymi (np. alkohol, środki ochrony roślin) oraz w niestrawności (wzdęcia, odbijania) po spożyciu ciężkostrawnych pokarmów. Wspomagająco w dolegliwościach występujących po przebyciu ostrych i przewlekłych chorób wątroby.

Grupa farmakoterapeutyczna (kod ATC): A 05 BA 03

Kiedy nie przyjmować leku Sylimarol® Vita 150?

Jeśli pacjent ma uczulenie na substancje czynne, substancje występujące w ostropeście lub na rośliny z rodziny Asteraceae (dawniej Compositae) lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku (wymienionych w punkcie 6).

Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie

Co zawiera lek Sylimarol® Vita 150?

Substancjami czynnymi leku są: Jedna tabletka zawiera: 214,3 mg - wyciąg suchy z łuski ostropestu plamistego (Silybi mariani fructus extractum siccum (20‑34:1), ekstrahent — metanol 90%, substancja pomocnicza — benzoesan sodu (<0,2%)) 214,3 mg 10 mg - witamina B1 (chlorowodorek tiaminy) 4 mg - witamina B2 (ryboflawina) 10 mg - witamina B6 (chlorowodorek pirydoksyny) 10 mg - witamina PP (nikotynamid) 4 mg - pantotenian wapnia

Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: benzoesan sodu (E211) (dodany do wyciągu), mieszanina laktozy jednowodnej, powidonu i krospowidonu.

Kapsułka składa się z: dwutlenku tytanu (E171), indygotyny (E132), żółcieni chinolinowej (E104) oraz żelatyny wołowej.

Jak przyjmować lek Sylimarol® Vita 150?

Ten lek należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat
2 razy na dobę po 1 kapsułce po jedzeniu, o ile lekarz nie zaleci inaczej. Lek wymaga systematycznego stosowania przez około 2 ‑ 4 tygodnie. Jeśli dolegliwości nasilą się lub nie ustąpią należy skontaktować się z lekarzem, który może przedłużyć leczenie do np. 6 miesięcy. Podczas terapii należy unikać środków szkodliwych dla wątroby.

Stosowanie u dzieci
Ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania, nie zaleca się stosowania leku u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Przyjęcie większej niż zalecana dawki leku Sylimarol® Vita 150
Brak danych o objawach przedawkowania

Pominięcie przyjęcia leku Sylimarol® Vita 150
Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej kapsułki.

Przerwanie przyjmowania leku Sylimarol® Vita 150
W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

W przypadku wystąpienia objawów żółtaczki (zażółcenia skóry, zabarwienia na żółto oczu) należy zasięgnąć porady lekarza. Lek nie powinien być zalecany do leczenia ostrych zatruć.

Lek Sylimarol® Vita 150 a inne leki
Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, nawet tych, które wydawane są bez recepty. Dotychczas nie stwierdzono interakcji z innymi lekami.

Ciąża i karmienie piersią
Ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania, nie należy stosować preparatu w czasie ciąży i karmienia piersią.

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn
Sylimarol® Vita 150 nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Lek Sylimarol® Vita 150 zawiera 0,43 mg benzoesanu sodu (E211) w każdej tabletce, co odpowiada 1,16 mg/g.

Lek Sylimarol® Vita 150 zawiera laktozę.
Jeśli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

Lek zawiera mniej niż 1 mmol (23 mg) sodu na dawkę, to znaczy lek uznaje się za „wolny od sodu”.

Możliwe działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, choć nie u każdego one wystąpią. W trakcie stosowania możliwe jest wystąpienie zaburzeń żołądkowo‑jelitowych.

Sporadycznie obserwowane jest łagodne działanie przeczyszczające.

Zgłaszanie działań niepożądanych
Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce. Działania niepożądane można zgłaszać bezpośrednio do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, Al. Jerozolimskie 181C, 02‑222 Warszawa, tel. +48 22 49 21 301, fax +48 22 49 21 309, strona internetowa: https://smz.ezdrowie.gov.pl

Działania niepożądane można zgłaszać również podmiotowi odpowiedzialnemu.

Dzięki zgłaszaniu działań niepożądanych można będzie zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania leku.

 

Z natury i z serca od Herbapol Poznań

Sylimarol® 70mg

Urosept®

Poldanen®

Sylimarol® Vita 150 kapsułki twarde. Produkt złożony. Substancja czynna: wyciąg suchy z łuski ostropestu plamistego (Silybi mariani fructus extractum siccum (20 34:1), ekstrahent — metanol 90%, substancja pomocnicza — benzoesan sodu (<0,2%)) ‑ 214,3 mg; witamina B1 (Thiaminum hydrochloridum) 10 mg, witamina B2 (Riboflavinum) 4 mg, witamina B6 (Pyridoxini hydrochloridum) 10 mg, witamina PP (Nicotinamidum) 10 mg, pantotenian wapnia (Calcii pantothenas) ‑ 4 mg. Wskazania do stosowania: Wspomagająco w stanach rekonwalescencji po toksyczno‑metabolicznych uszkodzeniach wątroby spowodowanych m.in. czynnikami toksycznymi (np. alkohol, środki ochrony roślin) oraz w niestrawności (wzdęcia, odbijania) po spożyciu ciężko‑strawnych pokarmów. Wspomagająco w dolegliwościach po przebyciu ostrych i przewlekłych chorób wątroby. Podmiot odpowiedzialny: PZZ Herbapol S.A. ul. Towarowa 47/51, 61‑896 Poznań.

Sylimarol® 70 mg tabletki drażowane Substancja czynna: 100 mg wyciągu (w postaci oczyszczonego wyciągu suchego) z łuski Silybum marianum (L.) Gaertn. (20‑34:1), ekstrahent ‑ metanol 90%, co odpowiada 77 mg sylimaryny w przeliczeniu na sylibininę. Wskazania do stosowania: Wspomagająco w stanach rekonwalescencji po toksyczno‑metabolicznych uszkodzeniach wątroby spowodowanych m.in. czynnikami toksycznymi (np. alkohol, środki ochrony roślin) oraz w niestrawności (wzdęcia, odbijania) po spożyciu ciężkostrawnych pokarmów. Wspomagająco w dolegliwościach po przebyciu ostrych i przewlekłych chorób wątroby. Podmiot odpowiedzialny: PZZ Herbapol S.A. ul. Towarowa 47/51, 61‑896 Poznań.

UROSEPT® tabletki drażowane, produkt złożony Wskazania do stosowania: Urosept® jest lekiem o łagodnym działaniu moczopędnym. Stosowany jest pomocniczo w zakażeniach układu moczowego i w kamicy dróg moczowych. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancje czynne, rośliny z rodziny astrowatych (Asteraceae, dawniej Compositae) lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Podmiot odpowiedzialny: Poznańskie Zakłady Zielarskie Herbapol S.A. ul. Towarowa 47/51, 61‑896 Poznań.

POLDANEN® tabletki powlekane Substancje czynne: 1 tabletka zawiera 46 mg wyciągu gęstego z Prunus africana (Hook f.) Kalkm., cortex (kora śliwy afrykańskiej) (200:1), ekstrahent: chlorek metylenu. Wskazania do stosowania: Produkt stosuje się wyłącznie u mężczyzn wspomagająco w zaburzeniach oddawania moczu występujących we wczesnym stadium przerostu gruczołu krokowego ‑ I i II stopień wg Alcena (częstomocz, konieczność oddawania moczu w nocy, utrudnienie oddawania moczu, oddawanie moczu kroplami). Podmiot odpowiedzialny: PZZ Herbapol S.A. ul. Towarowa 47/51, 61‑896 Poznań.

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Tradycyjny produkt leczniczy roślinny z określonymi wskazaniami wynikającymi wyłącznie z długotrwałego stosowania.

PODMIOT ODPOWIEDZIALNY

Poznańskie Zakłady Zielarskie „Herbapol” S.A

ul. Towarowa 47-51, 61-896 Poznań

 

SYLIITA‑KAEE‑APTE‑104‑1

Pokaż wszystkie produkty SYLIMAROL

Producent

HERBAPOL POZNAN
Towarowa 47-51
Poznań

Opis

Sylimarol Vita 150 to produkt leczniczy stosowany wspomagająco w stanach rekonwalescencji po uszkodzeniac wątroby.

Skład

Substancje czynne: wyciąg suchy z łuski ostropestu plamistego (Silybi marian fructus extractum siccum), witamina B1 (chlorowodorek tiaminy), witamina B2 (ryboflawina), witamina B6 (chlorowodorek pirydoksyny), witamina PP (nikotynamid), pantetonian wapnia.

1 kapsułka zawiera: 214,3 mg wyciągu zawierającego nie mniej niż 150 mg flawonolignanów w przeliczniu na sylibinę  (Silybi marian fructus extractum siccum, 20-34:1, ekstrahent- metanol 90%), 10 mg witaminy B1, 4 mg witaminy B2, 10 mg witamina B6, 10 g witaminy PP i 4 mg pantetonianu wapnia.

Substancje pomocnicze: benzoesan sodu, mieszanina laktozy jednowodnej, powidonu i krospowidonu; skład kapsułki: tytanu dwutlenek, indygotyna (E132), żółcień chinolinowa (E104), żelatyna wołowa.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak opisano to w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty.

Dorośli i młodzież powyżej 12 lat: 2 razy dziennie po 1 kapsułce po jedzeniu.

  • Produkt wymaga systematycznego stosowania przez ok.2-4 tygodnie.
  • Jeśli dolegliwości nasilą się lub nie ustąpią należy skontaktować się z lekarzem, który może przedłużyć leczeie do np. 6 miesięcy.

Działanie

Sylimarol Vita 150 wykazuje działanie ochronne na wątrobe przez uszczelnienie błon komórkowych, co utrudnia przenikanie substancji toksycznych do wnętrza komórek wątroby.

Wskazania

Sylimarol Vita 150 stosowany jest wspmagająco w stanach rekonwalescencji po toksyczno-metaboliczych uszkodzeniach wątroby spowodowanych m.in. czynnikami toksycznymi (np. alkohol, środki ochrony roślin) oraz w niestawności (wzdęcia, odbijania) po spożyciu ciężko strawnych pokarmów. Wspomagająco w dolegliwościach po przebyciu istrych i przewlekłych chorób wątroby. 

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Sylimarol Vita 150

  • w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników lub rośliny z rodziny Compositae/Asteraceae.
  • u dzieci poniżej 12 lat.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Częstość nieznana:

  • łagodne działanie przeczyszczające.
  • łagodne zaburzenia żołądkowo-jelitowe.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • Lek nie powinien być zalecany do leczenia ostrych zatruć.
  • Przechowywać w temperaturze nie wyższej niż 25oC.
  • Przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach, stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować

Ciąża i karmienie piersią

W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy skontaktować się z lekarzem.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie stosować u dzieci poniżej 12 lat.

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • Próby wątrobowe to enzymy, po oznaczeniu których można stwierdzić, w jakim stanie jest wątroba i czy pracuje w prawidłowy sposób. Zalicza się do nich aminotransferazy ASPAT i ALAT oraz gamma-glutamylotranspeptydazę (GGTP). ALAT i ASPAT to najczęściej oznaczane próby wątrobowe. Ich pełne nazwy to aminotransferaza alaninowa, czyli ALAT oraz aminotransferaza asparaginowa — ASPAT.

  • Tyrozynemia jest rzadko występującą chorobą metaboliczną o podłożu genetycznym. W wyniku recesywnej mutacji autosomalnej dochodzi do zaburzeń w przemianie tyrozyny. Wyróżnia się dwa główne typy schorzenia o odmiennych cechach klinicznych. Pierwsze objawy tyrozynemii obserwuje się zwykle w pierwszych miesiącach życia, a leczenie choroby polega na ścisłym przestrzeganiu zasad diety eliminacyjnej.

  • Przeszywający, nagły ból brzucha po prawej stronie, któremu towarzyszą nudności, wymioty, dreszcze czy gorączka, może oznaczać atak woreczka żółciowego. Dowiedz się, jak rozpoznać ból pęcherzyka żółciowego. Sprawdź też, kiedy z tego typu dolegliwościami należy zgłosić się do lekarza.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij