Na receptę

Simvacor, tabletki powlekane, 20 mg, 30 szt

tabletka

Aby odebrać ten lek w aptece musisz okazać ważną w dniu odbioru receptę.

Produkt usunięty z oferty doz.pl

Ikona doz lekarz
Potrzebujesz e-recepty?

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Encyklopedia

Simvacor - Simvastatinum - zastosowanie i działanie

Skład:

symwastatyna

Postać:

tabletki powlekane

Kategoria: :

Układ sercowo-naczyniowy

Specjalności: :

Medycyna rodzinna Kardiologia

Działanie :

zmniejsza stężenie trójglicerydów zwiększa stężenie "dobrego" cholesterolu (HDL) zmniejsza poziom "złego" cholesterolu (LDL) zmniejsza stężenie cholesterolu całkowitego zapobiega rozwojowi i powikłaniom miażdżycy

Wskazania do stosowania:

Hipercholesterolemia pierwotna, gdy dieta i inne sposoby leczenia niefarmakologicznego okazały się nieskuteczne.   Lek powinien być stosowany wyłącznie u pacjentów z rozpoznanymi zaburzeniami lipidowymi i zawsze w połączeniu z odpowiednim leczeniem dietetycznym.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowanego leku ustala lekarz. Lek przyjmuje się raz dziennie wieczorem.   Uwaga! W trakcie leczenia nie zaleca się pić soku grejpfrutowego.   Nie zaleca sie podawania leku osobom poniżej 18 roku życia. Skuteczność i bezpieczeństwo stosowania leku w tej grupie pacjentów nie zostały ustalone.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na symwastatynę lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, choroby wątroby i/lub nerek, nadczynność tarczycy, dziedziczne choroby mięśni.   Gdy przyjmujesz inne leki obniżające poziom lipidów we krwi, witaminę PP (ryzyko miopatii, łącznie z rabdomiolizą, zwiększa się podczas jednoczesnego stosowania jednoczesnego stosowania symwastatyny z fibratami i witaminą PP), itrakonazol, ketokonazol, inhibitory proteaz HIV, erytromycynę, klarytromycynę ( jeśli leczenie wymienionymi lekami jest konieczne, stosowanie symwastatyny należy na ten czas przerwać), cyklosporynę, werapamil, diltiazem, doustne leki przeciwzakrzepowe. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.

Skutki uboczne:

Simwastatyna jest z reguły dobrze tolerowana. Działania niepożądane są zwykle łagodne i przemijające. Najczęściej obserwuje się zaburzenia żołądkowo-jelitowe (zaparcia, wzdęcia, nudności, niestrawność, bóle brzucha), bóle głowy, osłabienie, zaburzenia snu. Rzadziej obserwuje się zawroty głowy, uczucie zmęczenia, zmiany skórne. Sporadycznie mogą wystąpić bóle mięśni.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów i obsługę maszyn.

Producent

POLFARMEX
Józefów 9
Kutno

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij