Xaluron, globulki dopochwowe, 10 szt
Preparat przeznaczony dla kobiet. Zalecany jako środek wspomagający procesy odnowy w leczeniu stanów atrofii (zaniku) błony śluzowej pochwy (w okresie menopauzy, chemio- i radioterapii, po usunięciu przydatków, po porodach i zabiegach).
Składniki czynne: sól sodowa kwasu hialuronowego 5 mg, wyciąg olejowy z wąkrotki azjatyckiej, wyciąg olejowy z nagietka, wyciąg olejowy z aloesu, wyciąg olejowy z drzewa herbacianego,
Składniki pomocnicze: butyl hydroksytoluen (BHT), glicerydy półsyntetyczne (masa czopkowa A) isopropyl paraben, izobutyl paraben, butyl paraben.
Preparat zawiera w swoim składzie 5 mg soli sodowej kwasu hialuronowego, który zwiększa uwodnienie tkanek ułatwiając odnowę komórek nabłonka, a poprzez to ułatwia leczenie ran i odnowę uszkodzonych tkanek.
Stany atrofii i dystrofii błony sluzowej pochwy.
Dopochwowo. O ile lekarz nie zaleci inaczej, zwykle stosuje się jedną globulkę przed położeniem się spać. Globulkę należy założyć głęboko do pochwy. Globulki dopochwowe zapakowane są w plastikową folię ochronną. Przed wyjęciem globulki z folii ochronnej należy się upewnić, że konsystencja globulki jest dostatecznie zwarta i daje możliwość poprawnego założenia. Jeśli globulka jest zbyt płynna należy (nie wyjmując jej z opakowania) na kilka minut włożyć ją do lodówki lub pod strumień zimnej, bieżącej wody. Następnie należy rozerwać folię ochronną od strony, gdzie jest fabrycznie rozdzielona i wyjąć globulkę, uprzednio umytymi rękoma. Folię ochronną należy wyrzucić. Globulkę założyć w pozycji leżącej, głęboko wprowadzając ją palcem do pochwy. Globulki nie wolno aplikować z fragmentami folii ochronnej. Należy unikać kontaktu globulki z oczami.
Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu.
Żadne istotne działania niepożądane nie zostały zgłoszone.
Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Xaluron - zastosowanie i działanie
Skład: |
Postać: |
|
globulki dopochwowe
|
Kategoria: |
Specjalności: |
Działanie : |
Portal Dbam o Zdrowie / Seks, antykoncepcja, zdrowie intymne / Infekcje, podrażnienia intymne









