Silimax, 70 mg, kapsułki twarde, 30 szt.

ostropest, kapsułki, niestrawność, trawienie

Produkt usunięty z oferty doz.pl

O produkcie

Podmiot odpowiedzialny

Farmaceutyczna Spółdzielnia Pracy FILOFARM
Kazimierza Pułaskiego 39
85-619 Bydgoszcz

Opis

Silimax to lek roślinnym stosowanym tradycyjnie w dolegliwościach wątroby. Lek zawiera sylimarynę, pochodzącą z wyciągu z owocu ostropestu.
Silimax można stosować u osób dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat.
 

Skład

Substancją czynną leku jest sylimaryna
1 kapsułka zawiera 70 mg sylimaryny.

Substancje pomocnicze: laktoza jednowodna, magnezu stearynian, żelatyna hydrolizowana, tlenek żelaza czerwony (E 172), tlenek żelaza żółty (E 172), tlenek żelaza czarny (E 172), dwutlenek tytanu (E 171).

Dawkowanie

Lek należy zawsze stosować zgodnie z instrukcją zawartą w ulotce lub według zaleceń lekarza bądź farmaceuty. W przypadku wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Lek podaje się doustnie, po posiłku, popijając wodą. Działanie leku występuje przy systematycznym stosowaniu.

Zwykle stosowane dawkowanie kapsułek Sylimax u osób dorosłych i młodzieży powyżej 12 lat to 1 kapsułka trzy razy na dobę (210 mg sylimaryny na dobę) przez 4 tygodnie, a w stanach przewlekłych do 6 miesięcy, o ile lekarz nie zaleci inaczej.

Działanie

Lek zawiera sylimarynę, czyli wyciąg z owocu ostropestu, który zawiera pochodne flawonolu (sylibininę, sylidiaminę i sylikrystynę).

Wskazania

Sylimax stosuje się tradycyjnie w stanach po uszkodzeniach wątroby spowodowanych czynnikami toksycznymi np. alkoholem, środkami ochrony roślin, po spożyciu trudno strawnych pokarmów, a także po uszkodzeniach spowodowanych działaniem leków. Lek można podawać, jako środek wspomagający w dolegliwościach występujących po przebyciu ostrych i przewlekłych chorób wątroby.

Przeciwwskazania

Leku Silimax nie należy stosować u osób z nadwrażliwością na którykolwiek ze składników preparatu lub na rośliny z rodziny Compositae. Przeciwwskazaniem do zastosowania leku jest terapia ostrych zatruć.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, Silimax może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one występują.

Podczas stosowania dużych dawek leku może wystąpić słabe działanie przeczyszczające.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Podczas terapii lekiem Sylimax należy zachować szczególną ostrożność w przypadku pacjentów z nietolerancją niektórych cukrów (przed zastosowaniem należy skonsultować się z lekarzem) oraz jeśli pojawią się objawy żółtaczki.

Podczas leczenia należy unikać szkodliwych dla wątroby substancji, jak alkohol.

Przechowywanie:

Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.
Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Lek należy przyjmować po posiłku popijając wodą. Podczas leczenia należy unikać substancji toksycznych dla wątroby, jak alkohol.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli kobieta jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza, przed zastosowaniem tego leku.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie zaleca się stosowania u dzieci poniżej 12 lat.

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • Święta to czas odpoczynku, spokoju oraz spędzania beztroskiego czasu z najbliższymi – i byłoby świetnie, gdyby każdemu właśnie z tym się kojarzyły. Niestety, dla wielu osób, a zwłaszcza tych będących na diecie odchudzającej, czas ten kojarzy się ze stresem oraz obawą o przybranie nadmiernych kilogramów. Czy te obawy są słuszne? 

  • Marskość wątroby to postępujące włóknienie miąższu wątroby, które przyczynia się do nieodwracalnego niszczenia struktury narządu. Co powoduje marskość wątroby i jak się ona objawia? Jakie badania należy wykonać, kiedy podejrzewamy chorobę? Co robić, by zapobiec marskości wątroby?

  • Albuminy to białka produkowane w wątrobie, które pełnią w organizmie funkcje związane z transportem leków, hormonów, aminokwasów i kwasów tłuszczowych. Ich nadrzędną funkcją w organizmie jest jednak utrzymanie prawidłowego ciśnienia koloidoosmotycznego, co zapobiega powstawania obrzęków. Hipoalbuminemia to obniżenie ilości albuminy poniżej normy i może wynikać ze zmniejszonej produkcji albumin przez komórki wątroby (hepatocyty), jak i przez nadmierną utratę tych białek (np. przy zespole nerczycowym). Z kolei hiperalbuminemia to stan, w którym diagnozuje się stężenie albumin powyżej górnej granicy normy i być może wynika z odwodnienia organizmu. Kiedy należy zbadać poziom albumin, jakie inne oznaczenia powinny towarzyszyć tej analizie i ile kosztuje oznaczenie ilości albumin w surowicy? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij