Galvenox Veno, 500 mg, kapsułki twarde, 30 szt.

dobezylan wapnia, kapsułki, hemoroidy, skurcze, żylaki, obrzęk

23,79 zł
Cena za szt.: 0,79 zł

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

SZYBKI ODBIÓR W APTECE
27,36 zł

Nie chcesz czekać na dostawę? Sprawdź, w której lokalnej aptece możesz zarezerwować ten produkt i odebrać go już w 30 minut!
Rezerwując produkt w tej opcji nie obowiązuje minimalna wartość zamówienia.

Dostępny w 24 aptekach.

Zarezerwuj w aptece

O produkcie

Podmiot odpowiedzialny

Farmaceutyczna Spółdzielnia Pracy „GALENA”
Krucza 62
53-411 Wrocław

Producent

GALENA
Krucza 62
Wrocław

Opis

Galvenox Veno to lek stosowany w przypadku problemów takich jak bolesne skurcze nóg, żylaki czy obrzęki nóg – w przypadku gdy stany wynikają z zastojów krwi w żyłach. Galvenox Veno poprawia przepływ krwi w żyłach oraz wzmacnia naczynia krwionośne. Lek ma również zastosowanie w przypadku problemów z hemoroidami. 

Skład

Substancją czynną jest dobezylan wapnia.

Jedna kapsułka zawiera 500 mg dobezylanu wapnia. 

Substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, magnezu stearynian, tytanu dwutlenek (E 171), azorubina (E 122), żółcień chinolinowa (E 104), żelatyna.

Dawkowanie

Galvenox Veno należy zawsze dawkować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zazwyczaj przyjmuje się od 1 do 2 kapsułek na dobę. Okres leczenia wynosi od kilku tygodni do kilku miesięcy.

Kapsułki najlepiej przyjmować podczas spożywania głównych posiłków. 

Działanie

Galvenox Veno (dobezylan wapnia) ma pozytywny wpływ na naczynia krwionośne i limfatyczne. Zwiększa ich elastyczność i wytrzymałość, zmniejsza ich przepuszczalność i łamliwość. Poprawia również elastyczność czerwonych krwinek i ma częściowe działanie antyagregacyjne. Działania te przekładają się na lepszy przepływ krwi przez naczynia i zmniejszenie jej zastojów. 

Wskazania

Galvenox Veno przyjmuje się w przypadku problemów z naczyniami żylnymi nóg lub odbytu (tzw. hemoroidy). Problemy z krążeniem żylnym w nogach mogą się objawiać poprzez: bóle, kurcze, uczucie ciężkości nóg, mrowienie, drętwienie kończyn dolnych, zmiany skórne związane z zastojem żylnym, żylaki kończyn dolnych, obrzęki związane z przewlekłą niewydolnością żylną.

Przeciwwskazania

Galvenox Veno nie powinny przyjmować osoby, które mają nadwrażliwość na dobezylan wapnia lub substancje pomocnicze leku. 

Działania niepożądane

Jak każdy lek, Galvenox Veno może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Odnotowano reakcje alergiczne na lek, które objawiały się wysypką lub pokrzywką. 

Rzadko, Galvenox Veno może wywoływać takie efekty uboczne jak: ból w nadbrzuszu, nudności, biegunki, wymioty, reakcje skórne, bóle stawów, bóle i zawroty głowy, gorączka.

Bardzo rzadko odnotowano zahamowanie czynności szpiku z agranulocytozą (ostry stan, który może objawiać się wysoką gorączką, zakażeniami w obrębie jamy ustnej lub stanami zapalnymi w obrębie odbytu i narządów płciowych). W takich przypadkach należy zaprzestać stosowania leku i skontaktować się z lekarzem.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Jeśli występują schorzenia układu pokarmowego (czynna choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy lub przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka) należy poinformować o nich lekarza. 

Jeśli wystąpią takie objawy jak gorączka, ból gardła lub krtani, ból podczas przełykania, zapalenie błony śluzowej nosa, zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, zapalenie okolic narządów płciowych i odbytu to należy odstawić lek i skontaktować się z lekarzem, gdyż mogą to być objawy ciężkiej choroby – agranulocytozy.

U osób z niewydolnością nerek może istnieć konieczność zmniejszenia dawki leku. 

Lek zawiera azorubinę (E 122) i może powodować reakcje alergiczne.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • Aby skutecznie walczyć z obrzękami trzeba znać ich przyczynę, których może być wiele. Zaliczono do nich przede wszystkim schorzenia natury kardiologicznej, nefrologicznej czy też te wynikające z urazów. Zignorowanie obrzęków może skutkować wystąpieniem innych objawów, które będą konsekwencją np. groźnej niewydolności serca. Jak zdiagnozować przyczynę obrzęków, jakie badania wykonać i czy istnieją domowe sposoby na obrzęki?

  • Żylaki, czyli charakterystyczne poszerzenie obwodu żył, to częsty problem dotyczący nawet połowy populacji powyżej 50. roku życia. Żylaki kojarzone są ze zmianami w obrębie kończyn dolnych, choć mogą dotyczyć także innych części ciała. Przewlekła niewydolność żylna, poza defektem kosmetycznym, może mieć poważne konsekwencje zdrowotne, dlatego niezwykle ważne jest zapobieganie żylakom lub, gdy już się pojawiły, odpowiednie ich leczenie.

  • USG Doppler jest nieinwazyjną metodą wykorzystywaną w diagnostyce schorzeń naczyń krwionośnych – tętnic i żył. Badanie to wykorzystuje zjawisko fizyczne nazywane efektem Dopplera, dzięki czemu pomaga zobrazować kierunek i prędkość przepływu krwi przez naczynie. Ultrasonografia dopplerowska wykorzystywana jest w diagnostyce licznych schorzeń, a ze względu na brak szkodliwych skutków ubocznych badanie to może zostać przeprowadzone u każdego pacjenta.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij