Kwiat ślazu, zioło pojedyncze, 50 g

Możliwe formy odbioru:

Bezpłatna dostawa do apteki
7.95 zł
  • Producent:FLOS MOKRSKO
  • Typ preparatu:bez recepty
  • Przechowywanie:Temperatura pokojowa
  • Refundowany:Nie


Szczegółowy opis produktu

Kwiat ślazu - Malae flos

Skład

100 g produktu zawiera 100 g kwiatu ślazu.

Wskazania

Środek tradycyjnie stosowany w podrażnieniach błony śluzowej jamy ustnej i gardła oraz w zwiazanym z tym suchym kaszlu odruchowym. Skuteczność produktu w wymienionych wskazaniach opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Dawkowanie

Do stosowania doustnego w postaci odwaru: 1 łyżkę kwiatów zalać 1 szklanką gorącej wody, moczyć przez 15 minut, zagotować, odstawić na 10 minut, przecedzić. Pić 2-3 razy dziennie w ten sposób przygotowany odwar między posiłkami pamietając aby był on zawsze świeży i ciepły.

 

Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na kwiat ślazu.

Nie zaleca się stosowania w czasie ciąży i karmienia piersią.

Działania niepożądane:

Dotychczas nie stwierdzono.


Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 1 881 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Ślaz dziki (Malwa dzika) - Malva sylvestris - zastosowanie i działanie

Surowce:

kwiat ślazu dzikiego (Malvae sylvestris flos) , liść ślazu dzikiego (Malvae sylvestris folium)

Działanie lecznicze:

ułatwia odkrztuszanie , powlekające

Zdjęcia:

Encyklopedia ziół - Ślaz dziki (Malwa dzika) / Malva sylvestris Encyklopedia ziół - Ślaz dziki (Malwa dzika) / Malva sylvestris Encyklopedia ziół - Ślaz dziki (Malwa dzika) / Malva sylvestris

Zastosowanie lecznicze:

Wewnętrznie: Suchy kaszel, utrudnione odkrztuszanie, chrypka, łagodne schorzenia nieżytowe gardła i krtani, szczególnie u dzieci i osób w wieku podeszłym. Ponadto przy zaparciach, biegunkach, chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy, zaburzeniach trawienia oraz nieżytach dróg moczowych. Ślaz stosuje się zwykle w mieszankach z innymi ziołami.   Zewnętrznie: W postaci okładów na rany, wrzody, egzemy. Do płukania jamy ustnej i gardła, irygacji przy upławach i nadżerkach oraz do kąpieli w schorzeniach skórnych.

Możliwe skutki uboczne:

W przypadku wystąpienia działań niepożądanych poinformuj o nich lekarza.

Ostrzeżenia:

W ciąży i okresie karmienia stosować po konsultacji z lekarzem.   Nie należy stosować po terminie ważności. Należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, w zamkniętych opakowaniach, zgodnie z wymaganiami producenta, chronić od światła, wilgoci i wpływu obcych zapachów.

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Mimo wszystko może mieć jednak miejsce niezgodność ze stanem faktycznym. Przed zakupem prosimy upewnić się w aptece czy zamówienie w pełni spełnia Twoje oczekiwania. W przypadku wątpliwości należy zasięgnąć porady farmaceuty lub lekarza.


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus