Kora kasztanowca, zioło pojedyncze, 50 g

Możliwe formy odbioru:

Bezpłatna dostawa do apteki
Wysyłka DHL
2.80 zł
  • Producent:FLOS MOKRSKO
  • Typ preparatu:bez recepty
  • Przechowywanie:Temperatura pokojowa
  • Refundowany:Nie


Szczegółowy opis produktu

Kora ksztanowca - Hippocastani cortex -


Skład

Kora kasztanowca - 100%.

Wskazania

Środek tradycyjnie stosowany zewnętrznie jako pomocniczy w leczeniu obrzęków, niewielkich siniaków oraz w ograniczonych stanach zapalnych skóry i tkanki podskórnej. Skuteczność produktu w wymienionych wskazaniach opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Dawkowanie

Do stosowania na skórę w postaci odwaru:1 łyżkę stołową rozdrobnionej kory (ok. 4 g) zalać 1,5-2 szklankami letniej wody, ogrzać do wrzenia, gotować powoli pod przykryciem 5-10 minut i przecedzić. Ciepły odwar użyć do przygotowania okładów na zmienione chorobowo miejsca.

Przeciwwskazania:

Nie zaleca się stosowania okładów na ranę i skórę uszkodzoną ponieważ nie są jałowe.

Działania niepożądane:

Dotychczas nie stwierdzono. W przypadku wystąpienia objawów niepożądanych należy poinformować o nich lekarza lub farmaceutę.

Uwagi:

Nie zaleca się stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią.


Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 2 029 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Kasztanowiec zwyczajny - Aesculus hippocastanum - zastosowanie i działanie

Surowce:

kora kasztanowca (Hippocastani cortex) , kwiat kasztanowca (Hippocastani flos) , nasienie kasztanowca (Hippocastani semen)

Działanie lecznicze:

poprawia krążenie , przeciwobrzękowe , przeciwzapalne , uszczelnia naczynia

Zdjęcia:

Encyklopedia ziół - Kasztanowiec zwyczajny / Aesculus hippocastanum Encyklopedia ziół - Kasztanowiec zwyczajny / Aesculus hippocastanum Encyklopedia ziół - Kasztanowiec zwyczajny / Aesculus hippocastanum

Zastosowanie lecznicze:

Wewnętrznie: Hemoroidy, żylaki, zakrzepy i zastoje żylne, obrzęki różnego pochodzenia, pooperacyjne, pourazowe. Zapobieganie zakrzepowemu zapaleniu żył w okresie pooperacyjnym. Pomocniczo w leczeniu zaburzeń mózgowych w wyniku urazu, udaru lub zapalenia, w obrzęku mózgu, w zespołach bólowych związanych z chorobami kręgosłupa.   Zewnętrznie: Zapobieganie i leczenie obrzęków, krwiaków pourazowych i pooperacyjnych (stłuczenia, skręcenia), zaburzenia krążenia żylnego w kończynach dolnych. W postaci okładów w leczeniu oparzeń i odmrożeń I stopnia, otarć naskórka.

Przeciwwskazania:

:przeciwwskazania

Możliwe skutki uboczne:

Reakcje nadwrażliwości, zburzenia żołądkowo-jelitowe.

Ostrzeżenia:

Uwaga! Zawarta w kasztanowcu escyna może nasilać toksyczny wpływ na nerki antybiotyków aminoglikozydowych oraz doustnych leków przeciwzakrzepowych. Cefalosporyny z kolei mogą osłabiać wiązanie się escyny z białkami osocza.   Przed zastosowaniem należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu. Nie należy stosować po terminie ważności. Należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, w zamkniętych opakowaniach, zgodnie z wymaganiami producenta, chronić od światła i wilgoci oraz wpływu obcych zapachów.

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Mimo wszystko może mieć jednak miejsce niezgodność ze stanem faktycznym. Przed zakupem prosimy upewnić się w aptece czy zamówienie w pełni spełnia Twoje oczekiwania. W przypadku wątpliwości należy zasięgnąć porady farmaceuty lub lekarza.


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus