Kora kasztanowca, zioło pojedyncze, 50 g

Możliwe formy odbioru:

Bezpłatna dostawa do apteki
2.11 zł
  • Producent:FLOS MOKRSKO
  • Typ preparatu:bez recepty
  • Przechowywanie:Temperatura pokojowa
  • Refundowany:Nie


Szczegółowy opis produktu

Kora ksztanowca - Hippocastani cortex -


Skład

Kora kasztanowca - 100%.

Wskazania

Środek tradycyjnie stosowany zewnętrznie jako pomocniczy w leczeniu obrzęków, niewielkich siniaków oraz w ograniczonych stanach zapalnych skóry i tkanki podskórnej. Skuteczność produktu w wymienionych wskazaniach opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Dawkowanie

Do stosowania na skórę w postaci odwaru:1 łyżkę stołową rozdrobnionej kory (ok. 4 g) zalać 1,5-2 szklankami letniej wody, ogrzać do wrzenia, gotować powoli pod przykryciem 5-10 minut i przecedzić. Ciepły odwar użyć do przygotowania okładów na zmienione chorobowo miejsca.

Przeciwwskazania:

Nie zaleca się stosowania okładów na ranę i skórę uszkodzoną ponieważ nie są jałowe.

Działania niepożądane:

Dotychczas nie stwierdzono. W przypadku wystąpienia objawów niepożądanych należy poinformować o nich lekarza lub farmaceutę.

Uwagi:

Nie zaleca się stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią.


Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 1 938 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Mimo wszystko może mieć jednak miejsce niezgodność ze stanem faktycznym. Przed zakupem prosimy upewnić się w aptece czy zamówienie w pełni spełnia Twoje oczekiwania. W przypadku wątpliwości należy zasięgnąć porady farmaceuty lub lekarza.


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus